2020’de yeni nesil oyun konsolu nasıl seçilir | Engadget

2020'de yeni nesil oyun konsolu nasıl seçilir | Engadget

Bu yılbaşı sezonunda yeni bir konsolu sevecek birini tanıyor musunuz? Evet, biz de böylece. yine de onları ne satın alacağınızı bulmak baskı olabilir. Yeni nesile mi geçmelisiniz yahut PlayStation 4 ve Xbox One döneminden daha ucuz bir şeye mi ast kalmalısınız? Dürüst veya yanlış cevap yok. Her şey bütçenize ve varsa sevdiklerinizin sahip olduğu donanıma bağlıdır. Sonsuz gibi görünen seçenekler sizi hâlâ şaşkına çeviriyorsa korkmayın: 2020’nin sonlarında konsol seçme ve armağan etme konusunda bir kılavuz hazırladık.

Microsoft mu Sony mi?

İlk olarak, birazcık keşif. Arkadaşınızın ya da aile üyenizin zaten bir konsolu var mı? Olur Ya başparmaklarına cerrahi olarak yan bir DualShock 4 ile yaşıyorlar veya her geceyi Xbox Live’da Sea of ​​Thieves ve Gears of War 5 hakkında sohbet ederek geçiriyorlar. Her iki kampa da düşerlerse, mevcut ekosistemlerinde kalmak isteme şansları yüksektir. Yeni tür donanımda oynamaya sürdürmek istedikleri oturmuş bir dost listesine ve gelişen bir oyun kitaplığına sahip olabilirler. Durum buysa, karar verme sürecinizi tek bir konsol üreticisine indirgeyebilirsiniz.

gerçi tedbirli olun: Geçen sefer birisinin onlara ‘yanlış’ konsol satın alma olasılığı da var ve onlar’ platformları başkalaşmak için tekrar kaşınıyor.

Örneğin, sevdiğiniz birinin Xbox One’ı varsa, God of War (2018) ya da Ghost of Tsushima gibi Sony’nin sahip olduğu bazı yazılımları oynamak için yaygara koparıyor olabilir. Bu bilgiyi almak size büyük ölçüde tezgâhtar olacaktır. Ancak yapamıyorsanız – olur ya çeşitli sistemleri seviyorlar ya da yıllardır bir konsola sahip değiller – her iki üreticiyi de düşünmeniz ve kendi başınıza bir karar vermeniz gerekir. O halde seçeneklerinizi sıralayalım.

Sony

Sony acilen oyun dünyasının kralı. Şirket 110 milyondan fazla PlayStation 4 sattı; bu, kuşkusuz, dört yaşından küçük bir konsol olan Nintendo Switch’in hemen hemen iki katı ve Xbox One tahminlerinden daha yüksek. Ayrıca The Last of Zihin Part II ve God of War (2018) gibi eleştirmenlerce beğenilen özel yapımlar yapan Naughty Dog ve Santa Monica Studio gibi bir dizi stüdyoya da sahiptir. Horizon Zero Dawn ve Detroit: Become Human gibi sistemin yardım amaçlı oyunlarından birkaçı artık PC’de mevcut. Oysa genel olarak, bu konsol neslinin en iyi oyunlarından bazılarına erişmek için gerçi PlayStation donanımı gereklidir.

PlayStation 5

Engadget

Yeni nesil: Evet

Fiyat: 499 $

Sürüm tarih: 12 Kasım

Nereden satın alınır: Aracısız Sony, Amazon, Walmart, Best Buy, GameStop’tan

Engadget puanı : 87

Profesyoneller

Oyunları reel 4K çözünürlükte oynayacak

Demon’s Souls Remake gibi PS5’e özel oyunları oynayabilir

Örümcek Adam: Miles Morales ve Sackboy: A Big Adventure gibi PlayStation’a özel en iyi sürümleri oynayacak

Çoğu PS4 oyununu geriye doğru dönük uyumlulukla çalıştıracak

Maddesel oyunları ve medyayı destekler

Eksileri

Pahalı

PS5 Digital Edition ve PS4 Pro’dan daha büyük

Xbox oynayamaz- özel oyunlar

Sony’nin en iyi konsolu olan yeni PlayStation 5, hakiki 4K çözünürlükte oyun oynama yeteneğine sahiptir.

Sistem hem nesne tabanlı bir uzamsal ses teknolojisi olan 3D sesi destekler ve uyarlanabilir tetikleyiciler, dokunsal geri bildirim ve oturmuş bir mikrofon içeren yeni bir DualSense denetleyicisi ile birlikte kazanç. PS5 Digital Edition’dan ayrı olarak, fiziki oyunları okuyabilen ve 4K Blu-ray oynatabilen bir disk sürücüsüyle birlikte kazanç.

PlayStation 5 Digital Edition

Sony

Yeni nesil: Evet

Fiyat: 399 $

Yayınlama tarihi: 12 Kasım

Nereden satın alınır: Doğrudan Sony, Amazon, Walmart, Best Buy, GameStop’tan

Profesyoneller

Oyunları hakiki 4K çözünürlükte oynayacak

Standart PS5’ten daha ucuz

Standart PS5’ten biraz daha ufak

Demon’s Souls Remake gibi PS5’e özel oyunları oynayabilir

Çoğu PS4 oyununu geriye doğru dönük uyumlulukla oynatır

Eksileri

Hala Xbox Series S’den daha pahalıdır

Yapamam bedensel oyunlar oynayın

İkinci el oyunları oynayamazsınız

DVD, Blu-ray veya 4K Blu-ray oynatıcı olarak kullanılamaz

Xbox’a özel oyunlar sunmuyor

Dijital Sürüm, standart PS5 ile az daha aynı.

Tek ayrım, disk sürücüsü ya da eksikliğidir. Ne düşündüğünüzü biliyorum: Bir disk sürücüsü fiilen 100 dolara mı mal oluyor? Muhakkak hayır. Sony, nihai sahibinin bütün oyunlarını PlayStation Store’dan satın olmak zorunda kalacağını bildiği için büyük bir indirim sunuyor. böylece, konsolunuzu alan kişinin somut disk seçeneğini kaçırıp kaçırmayacağı konusunda uzun ve sert düşünmelisiniz. Bir tür her tarafında, farkı telafi etmek için zahmetsizce tatmin edici sayıda dijital başlık satın alacaklar. ya da zaten kuram bu.

Bazı halk müziği tamamen dijital yaşam tarzını benimsemeye hazır: Sonuç Olarak iyi bir internet bağlantınız varsa ve yeni bir şey oynamak istiyorsanız PlayStation Store uygun bir seçenektir. saat 4’te. Sony’nin pazarı, gerçek mekanda etkinlik belirten perakendecilerle rekabet edebilecek uyumlu satışlar da gerçekleştirir. Ve bir takım oyuncular PlayStation Now ve EA Play gibi dijital abonelik hizmetleriyle her şeyi yapmaya hazır. Oysa Digital Edition’ı seçerseniz herif, Amazon gibi perakendeciler göre kesik olan ikinci el oyunları veya maddesel kopyaları satın alamaz.

PS4 Pro

Hayır

Fiyat: 399 $

Yayın tarihi: 10 Kasım 2016

Nereden satın alınır: Ilk Elden Sony, Amazon, Best Buy, GameStop’tan

Engadget puanı: 88

Profesyoneller

PS5 piyasaya sürüldükten sonradan büyük olasılıkla fiyatı düşecek

PS4’ün en iyi oyunlarının tümünü oynayabilir

Örümcek Adam: Miles Morales dahil elde etmek üzere Sony’nin yakında çıkacak özel oyunlarından bazılarını oynayacak< /p>

Eksileri

Demon’s Souls Remake gibi PS5’e özel oyunlar oynatılamıyor

Ufuk Yasaklı gibi nesiller arası oyunların en iyi sürümlerini sunmayacak West

Zamanla geliştiriciler daha az PS4 uyumluluğu yayınlayacak le games

PS4 Pro, Sony’nin web sitesinde hala 399 dolara mal oluyor, ama PS5 hazır olduğunda bir dizi daha ucuz anlaşmanın ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Sevdiğiniz birey bir süredir oyun oynamıyorsa, gerçi bu deneyimlerle dolup taşacaktır. Spider-Man: Miles Morales ve Horizon Forbidden West dahil olmak üzere PS5’in en fazla beklenen oyunlarından bazıları PS4’e de geliyor. bu nedenle herif bir zaman hiçbir şey kaçırmış gibi hissetmemelidir.

Microsoft

Microsoft geri dönüş için can atıyor. Xbox One’ın piyasaya sürülmesi, çok eksik kişinin önemsediği medya özelliklerini vurgulayan ve oyun paylaşımını kısıtlayacak bir DRM politikasını zorlayan bir felaketti. Taraftarlar anlaşılması mümkün bir şekilde öfkeliydi ve Xbox çabucak rotasını değiştirdi, bir defa daha oyunlara odaklandı ve ihtilaflı disk ödünç verme politikalarını tersine çevirdi. Xbox One, xCloud akışını, bir takım aksesuarları ve Bethesda, Obsidian ve Ninja Theory dahil edinmek üzere heybetli stüdyo satın alımlarını içeren mükemmel bir abonelik hizmeti olan Game Pass ile yavaş lakin belirlenmiş adımlarla hayranları geri kazandı.

Xbox Series S ve X, Microsoft’un yeni bir birim başlatması için bir şanstır. Ve PlayStation 5’ten bambaşka olarak, iki modelde oyunların oturma odası TV’sinde nasıl göründüğünü ve yürütüldüğünü etkileyecek manâlı ölçüde farklı iç yapıları var.

Xbox Series X

Engadget

Yeni tür: Evet

Fiyat: 499 $

Yayınlama tarihi: 10 Kasım

Nereden satın alınır: Doğrudan Microsoft, Amazon, Walmart, Best Buy, GameStop’tan

Engadget puanı: 87

Profesyoneller

Oyunları gerçek 4K çözünürlükte oynayacak

Gelecekteki en büyük SSD’yi sunar -gen sistemi

Halo Infinite gibi nesiller arası oyunların en iyi sürümünü oynayacak

Xbox Game Pass’i Destekler

Çoğu Xbox One, Xbox 360 oynayabilir ve orijinal Xbox oyunları geriye doğru dönük ahenklilik aracılığıyla

Eksileri

Pahalı

Xbox Series S’den daha büyük

Gran gibi Sony yapımı özel oyunları oynamaz Turismo 7

Xbox Series X, Direct X ışını izleme aracılığıyla daha realist ışıklandırma ile reel 4K çözünürlükte ve saniyede 120 kare hızında oyunlar çalıştırabilir.

Birlikte verilen denetleyici, geliştirilmiş bir D-pad gibi birkaç yeni özelliğe sahiptir ve resmi olarak lisanslı Xbox One aksesuarları hala iyi çalışmalıdır. Game Pass büyük satıştır, ancak alakart oyunlar satın alabilir ve konsolun 2001’deki birincil Xbox’a değin uzanan geriye dönük uyumluluğundan yararlanabilirsiniz.

Xbox Series S

Microsoft Xbox Series S Engadget

Fiyat

Sonraki- /strong> 299$

Yayınlama tarihi: 10 Kasım

Nereden satın alınır: Aracısız Microsoft, Amazon, Walmart, Best’ten Satın Al, GameStop

Engadget puanı: 85

Profesyoneller

Öteki yeni nesil sistemlerden daha ucuz

Xbox Series X’ten daha küçük

yine de yüksek kare hızlarında oyun oynayabilir

Xbox Game Pass’i destekler

Çoğu Xbox One, Xbox 360 ve orijinal Xbox oynayabilir geriye doğru com üzerinden başlıklar adaptasyon

Eksileri

Oyunları 4K’da yerel olarak oynayamıyor

Öteki yeni nesil sistemlerden daha ufak bir SSD’ye sahip

Can’ t bedensel oyunlar oynamayın

İkinci el oyunları oynayamazsınız

DVD, Blu-ray ya da 4K Blu-ray oynatıcı olarak kullanılamaz

Örümcek Adam: Miles Morales gibi Sony yapımı özel oyunları oynayamıyorum

S Serisi, Microsoft’un “şimdiye kadarki en küçük Xbox’ı”. Sevdiğiniz kişinin yatak odasında veya oturma odasında yer sıkıntısı varsa bu manâlı olabilir.

Kutu, saniyede 120 kareye dek destekle, saniyede 60 kare hızında 1440p çözünürlükte oyunları mutlu bir şekilde çalıştırmalıdır. Ayrıca oyunları 4K’ya yükseltebilir, bu da daha küçük monitörleri ve TV setleri olan halk müziği için tatmin edici olabilir. Daha büyük kardeşi gibi, Series S de geriye doğru dönük uyumluluğu destekliyor, oysa diğer iyileştirmelerin yanı sıra daha iyi doku filtreleme ve kare hızlarına sahip One X yok One S sürümlerini çalıştıracak.

Xbox One S h3>Microsoft Xbox One S Engadget

Engadget

>Fiyat: 299$

Yayın tarihi: 2 Ağustos 2016

Nereden satın alınır: Aracısız Microsoft’tan , Amazon, Walmart, Best Buy, GameStop

Engadget puanı: 85

Profesyoneller

Ucuz

Olasılıkla fiyat daha da düşecek

Halo Infinite dahil edinmek üzere Xbox Series X ve S için pazarlanan birçok oyunu oynayabilir

Xbox Game Pass’i destekler

Çoğu oyunu oynayabilir Xbox 360 ve veya geriye doğru dönük uyumluluk aracılığıyla orijinal Xbox oyunları

Eksileri

Oyunları doğal olarak 4K’da oynayamıyorum

Hem Xbox Series X hem de S’ye kıyasla daha az zinde

Bir sonraki Forza Motorsport gibi gelecekteki Xbox oyunları uyumlu olmayabilir

Xbox One X’in üretimi durduruldu, böylece Series S’den daha ucuz bir şey istiyorsanız… bu daha eski One S veya Hiçbir şey.

One S, en azından 2020 standartlarına kadar yeterince kuvvetli yok. Game Pass yoluyla devasa bir kitaplığa erişebilir, fakat her şey lokal olarak 1080p’de veya yükseltme yoluyla 4K’da çalışır. Yapabiliyorsanız, bunun yerine S Serisine gidin. Sevdikleriniz, sistemin daha yüksek yerel çözünürlüğünün (1440p) yanı sıra üstün işlemci ve daha hızlı SSD’yi takdir edecek..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*