Akıllı saat talebi bu baharda yüzde 47 arttı | Engadget

Akıllı saat talebi bu baharda yüzde 47 arttı | Engadget

Zeki saat pazarı yakın zamanda soğumayacak gibi görünüyor. Strategy Analytics, zeki saat gönderilerinin 2021’in ikinci çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 47 oranında büyüdüğünü ve bu baharda 18,1 milyon giyilebilir ürünün sevk edildiğini varsayım ediyor. Analist firmasından Steven Waltzer’e göre talep (en azından perakendecilerden gelen) “pandemi öncesi seviyelere” geri döndü – 2018’den beri bu kadar sıcak olmamıştı.

Taktik Analizi, artışı devam eden talebe bağladı bireysel sıhhat cihazları için. Pandemideki toparlanmanın talebi ne kadar körüklediği net değil, ama dışarı çıkma konusundaki yenilenen ilginin ekstra satışlara yol açması hayret verici olmasa da.

Bu artıştan yararlanan yalnızca alışılmış şirketler değildi, herhangi biri. Apple, pazarın yüzde 52’si ve en popüler kişisel zeki saat (Apple Watch Series 6) ile dar bir liderliği sürdürdü ve Samsung, sevkiyatlarının yüzde 54 arttığını fark etti. Garmin’in fitness odaklı saatleri gerçi yüzde 25 arttı ve “diğerleri” (Fossil ve öteki Wear OS destekçileri dahil) sevkiyatlarının yüzde 55 arttığını gördü. Bu, daha minik markalar için bile güçlü bir genel pazardı.

Bu yükselişin devam edeceğine dair işaretler var. Apple Watch Series 7, bunu yazarken haftalar olabilir ve Samsung’un Wear OS paketli Galaxy Watch 4, Android zeki saat satışlarını canlandırabilir. Analistlere kadar Oppo ve Xiaomi gibi Çinli markaların düşük maliyetli LTE akıllı saatleri de asistan olabilir. Bu ivme eninde sonunda azalacak, ancak yakın gelecekte azalması öyle olası yok.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*