Alexa, çocuklarınızın hikaye okumasına yardımcı olabilir | Engadget

Alexa, çocuklarınızın hikaye okumasına yardımcı olabilir | Engadget

Çocuklarınızla birlikte okumak ne değin hoş olursa olsun, kitap açılmak istediklerinde daima orada olmayabilirsiniz. Amazon, yine de bu boşluğu doldurabileceğini düşünüyor. Kısa vakit önce, çocuklarınızın kendi zamanlarında yüksek sesle okumalarına yardımcı olmak için bir Echo Kids cihazı kullanan, uzun süredir kullanılan bir Reading Sidekick özelliğini kullanıma sundu. Çocukların, ister dijital ister maddi olsun, desteklenen kitapları sırayla okuması için Alexa’ya “hadi okuyalım” demesi yeterlidir. Diğer bir deyişle, gençleriniz defalarca sizi ummak zorunda kalmayacak.

Sidekick’i göstermek için Kids+ aboneliğine ihtiyacınız olacak, oysa en azından kitap seçiminiz olacak. 6 ila 9 yaş arası çocuklar için 700’den artı başlık mevcut olacak ve Amazon her ay “yüzlerce daha fazlasını” vaat ediyor.

Yerinde bir şekilde Amazon, Çocuklar için Alexa Ses Profillerini benzer anda kullanıma sunuyor. Bunları çocuklarınız için ayarlayın (dört taneye değin) ve ebeveyn denetimleri, çocuklara yerinde yanıtların yanı sıra kişiselleştirilmiş Alexa becerileri, oyunlar ve medya alacaklar. Cümbür Cemaat Çocuklar için Ses Profillerine derhal sahip olmayacak, ama 2 Temmuz’a dek herkesin kullanımına açık olacak.

Sormadan önce: evet, Amazon, muhtemel olduğunda ebeveynlerin ve öğretmenlerin okumaya dahil olması gerektiğinin farkındadır. Bu, yatmadan önce okumak yerine akıllı bir hoparlör kullanmanızı önermiyor. Reading Sidekick, boşlukları yüklemek ve çocukları daha sık sesli okumaya cesaretlendirmek içindir. Bir meslek seyahati sizi evden uzaklaştırıyorsa pek endişelenmenize lüzum değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*