Alphabet’in en son uydusu endüstriyel robotları daha pratik hale getirmeyi amaçlıyor | Engadget

Alphabet'in en son uydusu endüstriyel robotları daha pratik hale getirmeyi amaçlıyor | Engadget

Alphabet, X moonshot fabrikasında başka bir şirket kurdu ve bu, bugüne kadarki en iddialı robotik projesi olabilir. Yeni açılan firma Intrinsic, endüstriyel robotları, makineleri aydınlatmak için gereken çabayı başka türlü haklı çıkaramayacak millet ve işletmeler için daha erişilebilir hale getirmeyi planlıyor. Mesela daha fazla ülkede robotik üretim ya da daha önce el emeği gerektiren üretimi otomatikleştirebilen minik işletmeler görebilirsiniz.

Intrinsic, bu robotların kullanımını daha kolay, daha elastik ve daha fazlasını yapan yazılım araçlarına odaklanacaktır. idareli. Bu amaçla şirket, otomatik algı, hareket tasarlama ve pekiştirmeli öğrenme gibi yapay zeka tekniklerini içeren bir dizi yazılım aracını test ediyor. Şirket şefi Wendy Tan-White’ın da ilgili deneyimi var. Web geliştirmeyi daha erişilebilir kılmak için “dünyanın ilk” hizmet olarak yazılım site oluşturucusunu başlattı, erken çevrimiçi bankacılık ve borç verme hizmetlerini başlattı ve X’te Başkan Yardımcısı olarak yeni başlayanların beslenmesine asistan oldu.

Teknoloji az önce erken, ancak şimdiden umut verici sonuçlar var. Takım, X’teki geliştirme süresi her tarafında, bir robotu iki saat içinde (yüzlerce saat baştan başa programlamak yerine) bir USB bağlantısı kurması için eğitti ve robotik kollara basit mobilyalar (aşağıda gösterilmiştir) yaptırdı. Intrinsic, mevcut teknolojiyi kullanan bu cins çabalar için otomasyonun “gerçekçi veya uygun maliyetli” olmayacağını söyledi.

dims?image_uri=https%3A% 2F%2Fs.yimg.comIntrinsic/X

Yeni şirketin daha yapacak çok işi var. Bundan Böyle daha pratik bir ürün yaratmaya ve teknolojisini “doğrulamaya” odaklanmış durumda. bununla birlikte, şimdi endüstriyel robotları kullanan araba üretimi, elektronik ve sağlık durumu hizmetlerinde ortaklar arıyor. Oysa Intrinsic başarılı olursa, robotiği daha adaletli ışık halkası getirebilir ve üretimdeki boşlukları doldurabilir. Şirket, çalışmalarının çevreye asistan olabileceğini bile öne sürüyor – robotik fabrikalar insanlara ne kadar yakınsa, ürünleri müşterilere taşımak için gereken emisyonlar o kadar düşük.

Bu mecburi olabilir. Rethink Robotics, basit insan rehberliği aracılığıyla öğrenen işbirlikçi robotlar için yıllarını harcadı, ancak satışlar eksik kalınca kapandı. X moonshot şirketlerinin de başarılı olacağı garanti edilmez – örnek olarak Loon’un kaderine bakın. bununla beraber, Alphabet’in parası, Rethink gibi şirketlerin zorlandığı durumlarda asistan olabilir ve Intrinsic, açıklanmış senaryolardan ziyade genel robotik problemlerini çözmeye odaklanmıştır. Bu çaba, çoğundan daha iyi bir şansa sahip olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*