Amazon, uyku alışkanlıklarınızı radarla takip etmeyi umuyor | Engadget

Amazon, uyku alışkanlıklarınızı radarla takip etmeyi umuyor | Engadget

Google’ın en yeni Nest Hub’ı, radar kullanarak uykunuzu izleyen tek cihaz olmayabilir. Bloomberg, Amazon’un uyku takibi için 60GHz radar kullanmasına müsade saptamak için bir FCC muafiyeti aldığını bildirdi. Google’ın teknolojisinde olduğu gibi, Halo bandı gibi bir cihaz takmak zorunda kalmadan uyku sorunlarını yoklama edebilirsiniz.

Bu teknoloji, bilhassa hareket kabiliyeti ya da hitabe bozukluğu olan kişiler için hareketle gezinme için kullanılabilir. onları geleneksel komutları kullanmaktan kurtarır. Amazon, Google ile kıyas yapmaktan çekinmedi – şirket, dokunulmazlık isterken Pixel 4’ün radarını gösterdi.

Amazon, radar izlemeyi kullanacak ürünler hakkında fazla pozitif ipucu vermedi, fakat açıkladı cihazlar “mobil olmayan” olarak Başka bir deyişle, bunların, komodininizden dinlenmenizi izleyen Echo cihazları olmaları daha olasıdır.

Amazon’un radar donanımlı donanımları ne süre göndereceği kesin yok, fakat son Echo Show bu donanım olmadan piyasaya çıkıyor. bir zaman bekleyebilirsiniz.

Amazon’un cihaz serisini güncellemek için zinde teşvikleri var. Google ile rekabetin yanı sıra internet devi, Halo ile Amazon Eczanesi gibi hizmetler arasında sağlığa büyük bir baskı yapıyor. Radar tabanlı uyku takibi, Echo’yu sadece müzik çalmak veya akıllı evinizi kontrol etmek için elverişli bir yol arkadaşı yok, değerli bir afiyet arabulucu haline getirebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*