Amazon’un Halo uygulaması, Hareket Sağlığı güncellemesiyle daha iyi hale geliyor | Engadget

Amazon'un Halo uygulaması, Hareket Sağlığı güncellemesiyle daha iyi hale geliyor | Engadget

Amazon, sağlık durumu odaklı birincil giyilebilir cihazını geçen sene piyasaya sürdüğünde Apple, Google ve Samsung gibi şirketlerden ayrı bir teşebbüs benimsedi. Halo grubu, işlevlerinin birçok için aylık abonelik gerektiren ekransız 100 dolarlık bir bileklik olarak öne çıktı ve ton seziş özelliğiyle bir ton kavga başlattı. Şirket, daha artı sensör sıkmak ya da daha artı egzersiz türü eklemek gibi sektör trendlerinden sapmaya devam ediyor ve bunun yerine bu ayın başlarında duyurduğu Hareket Sağlığı adlı zeki telefon kamera odaklı bir hizmet sunuyor.

Hareket Sağlığı Amazon’un kendisini öteki fitness teklifleri denizinden ayırmasının diğer bir yolu. Halo giyilebilir cihazın yaptığı gibi sadece adımlarınızı, kalp atış hızınızı ve uykunuzu izlemek yerine, uygulama keza karoser yağ tarama ve ton sezgi gibi araçlar da sunar. İkinci özellik, bütün konuşmalarınızı daima dinlediği için lansman sırasında geniş çapta kınandı. Bu endişeleri bir kenara bıraksak bile, Ton Kavrama zaten pek kullanışlı yok. Amazon, günün farklı alanlara yönlendirilmiş noktalarında sesinizin neden “kavgalı” veya “mutlu” çıktığını anlamanıza yardımcı olmak için her giriş için tatmin edici bağlam sağlamaz.

Amazon Halo’nun genel özellikleri

Ancak genel kondisyonunu geliştirmeye çalışan ve kilonun sağlığınızın genel bir resmine yönelik çoğu ölçümden sadece biri olduğunu bilen biri olarak, gövde yağını buldum göz atmak tezgâhtar olur.

Şirket, bilgisayarlı görme aracının vücudunuza hafif bir elektrik akımı gönderen biyoempedans kullanan ölçeklerden daha dürüst olduğunu iddia eden bir çalışmadan sonradan çalışmayı alıntıladı. Pennington Biyomedikal Araştırma Merkezi, testlerinin Halo uygulamasının “doktorların cisim yağ yüzdesini ölçmek için kullandıkları yöntemler dek içten olabileceğini” bulduğunu söyleyecek değin ileri gidiyor. sırası gelmişken, bu egzersiz Amazon göre finanse edildi.

Grupla son birkaç aydaki kendi deneyimime kadar, Halo’nun en büyük çekilişi uygulaması. Ekranı olmayan cihazın kendisi sıradan ve bunaltıcı. öyle açık oysa, bir gün çamaşır yığınının üzerinde olduğunu fark etmedim ve yanlışlıkla çamaşır makineme attım. İyi olan şey, yıkanıp kurutulduktan daha sonra hayatta kalmasıdır. Bu, giyilebilir cihazların Nokia 3310’u olabilir.

Eski stil telefonlar gibi, Halo grubu da pek bir şey yapmıyor. Kalp atış hızınızı ve tonunuzu takip etmek için bir kalp atış hızı monitörü ve mikrofonlara sahiptir (eğer tercih ederseniz). Hem, adımlarınızı ve uykunuzu kaydetmesine yardımcı olacak bir ivmeölçerin yanı sıra fazla işlevli bir düğmeye sahiptir.

Tüm bu özellikleri, ilave bir aylık abonelik ücreti ödemek zorunda kalmadan çok sayıda şirketten çok daha düşük bir fiyata elde edebilirsiniz.

Movement Health gösterimleri ve testleri

Amazon’un geldiği nokta vücut yağ taraması ve Hareket Sağlığı gibi tekliflerde bulunur. Bugün kullanıma sunulan ikincisi, “hareket etme şeklinizi iyileştirmeyi” amaçlıyor. Bir Takım insanların hareketlerinde doğal olarak hatalı bir şey olduğu fikrinden hoşlanmıyorum, fakat eklemlerinizin çoğundan daha sert olup olmadığını merak ettiyseniz veya sırt veya omuz ağrısıyla ilgili sorunlarınız varsa, Hareket Sağlığı size yardımcı olabilir. Takviye. Amazon’a kadar, “vücudunuzun düşünmeden – bükme, uzanma, kaldırma, bükülme, çekme, itme ve hatta yalnızca yürüme – yaptığınız jurnal hareketleri gerçekleştirmeye hazır olduğu fonksiyonel zindeliğe dayanır.”

Temel olarak, Halo uygulaması çabuk bir mobilite testinde size rehberlik edebilir ve telefonunuzun kamerasıyla performansınızı değerlendirir. İki haftadan kısa bir süredir bende. İlk denememde, Pixel 4a’mda testi yaptım ve uygulamanın talimatlarına kadar hoparlörün sesini açtım ve telefonu bir duvara yaslanmış yere koydum.

Kendimi belirtilmiş sınırlar içinde çerçevelediğimde, başvuru her hareketi bildiren bir eğitmen gösterdi. Brooklyn’deki bir apartman dairesinde cadde gürültüsüyle ilgili talimatları duymakta zorlandığım için bu kısım için mümkünse kablosuz kulaklık kullanmanızı nasihat ederim.

Seans yaklaşık 10 dakika sürdü ve Halo benden bunu yapmamı istedi. çömelme, akciğer ve baş üstü uzanma gibi beş hareketten oluşan setler yapın – ayrıca kameraya hem de yana doğru. Bir eylemi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğim her defasında, çınladı ve eylemi (gerektiğinde) tekrar etmemi söyledi. Sonunda, performansımın “olağanüstü, dinç aralıktasın!” diyen bir rapor aldım. Hareketlilik ve Stabilite konusunda yüzde 94 ve Duruşta yüzde 93 puan aldım.

Sonuçlar ve önerilen alıştırmalar

Kullanım keza her metrikte ne kavrama geldiklerini ve nasıl ilişkili olduklarını ifade eden kartlar da gösterdi. fizyolojik performansıma. daha aşağı kaydırdığımda, “omuz hareketliliği”, “beden stabilitesi”, “kalça hareketliliği”, “kalça stabilitesi”, “düşük hareketlilik” ve daha fazlası gibi şeylerin ayrıntılı bir dökümünü de gördüm. Amazon’a tarafından, “bu değer biçme, profesyonel bir eğitmenle yapılan yüz yüze bir değerlendirmeyle karşılaştırılabilir doğruluk sağlar.” Henüz profesyonel bir eğitmenle benzer bir değerlendirmeye sahip olmadığım için bu iddiaya kefil olamam.

dims?image_uri=https% 3A%2F%2Fs.yimg.comAmazon Halo uygulaması ekran görüntüleri

sırası gelmişken, ceset yağ tarama arabulucu ve öteki Halo özellikleri gibi Amazon da “verileri güvende ve kontrolünüzde yetişmek için hizmette yerleşik olarak bulunan çok sayıda mahremiyet ve güvenlik katmanı” diyor. Attığınız ve çömeldiğiniz değer biçme videoları “buluta aktarılırken şifrelenir, saniyeler içinde güvenli bir şekilde işlenir ve gerisinde otomatik olarak silinir.” Şirket, Amazon’un sözüne uyup uymadığınıza bakılmaksızın, onları kimsenin görmeyeceğine söz veriyor.

Sonuçlarınızı analiz ettikten sonra, Amazon’un önerdiği “ıslah edici alıştırmalar” programına da göz atabilirsiniz. performansınıza kadar.

Bunları başkalaştırmak ve dört hafta her tarafında haftada en az üç gün yerine getirmek istiyorum. Her sette, maddi terapist Dr. Kelly Starrett kadar yönetilen bir videonun yanı sıra hareketleri ortaya koyan bir metin var. Videolarda Dr. Starrett yalnızca her bir hareketin nasıl gerçekleştirileceğini yok, aynı zamanda hangi alanları hedeflediğini ve genel hareketliliğinize nasıl asistan olduğunu açıkladı.

Amazon’un sizi peşine düşüp takip etmesini temin etmek için bir program ve hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz. telefonunuzdaki bildirimlerle takip edin. Şirket ayrıca, her iki ila dört haftada bir, kullanmanız için yeni yatıştırıcı alıştırma setleri ile sonuçlanacak bir değerleme yapmanızı da önerir. Amazon, “Birazcık fazladan yanma arıyorsanız, daha yüksek yoğunluklu bir alternatif sağlamak için derlenmiş ilave bir egzersiz önerileri listesi de görebilirsiniz” diyor.

Wrap-up

Haftada üç dört defa jimnastik salonuna ya da yoga matına vuran biri olarak bu egzersizleri rutinime eklemeye gerek görmedim. Hareketlerin birçok, yoga seanslarımdan aldıklarıma benziyor. Ancak eklem veya sırt sorunları yaşıyorsanız, bu videolar bu alanlarda hareketliliğiniz üstünde çalışmaya başlamanın iyi ve kibar bir yolu olabilir. Tabii ama, bu hekim ziyaretinin yerini almamalı ve değiştiremez, oysa yardımcı bir ilave olabilirler.

Cihazın hesabınıza bağlı olması fazla kötü..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*