Amazon’un kasiyersiz ‘Just Walk Out’ teknolojisi Whole Foods mağazalarına geliyor | Engadget

Amazon'un kasiyersiz 'Just Walk Out' teknolojisi Whole Foods mağazalarına geliyor | Engadget

Amazon’un kasiyersiz “Just Walk Out” teknolojisi, Go mağazalarında piyasaya sürüldükten ve ardından daha büyük Fresh süpermarketlere getirildikten sonra, yakında iki Whole Foods lokasyonuna ulaşacak. Şirket, raflardan mal almanızı ve (evet) yalnızca çıkmanızı sağlayan hizmetin önümüzdeki sene Washington DC ve Sherman Oaks, California’daki yeni mağazalara geleceğini duyurdu.

Whole Foods kurucu ortağı, “Bu iki Whole Foods Market mağazasında Just Walk Out alışverişini takdim etmek için Amazon ile işbirliği yaparak, müşterilerimiz… John Mackey.

Daha önce detaylandırdığımız gibi Just Walk Out, bir mağazaya girmenize, bir uygulamayla oturum açmanıza, çantalarınızı doldurmanıza ve bir mağazaya katılmanıza gerek kalmadan ayrılmanıza müsade devretmek için bilgisayar vizyonu, sensörler ve suni akıl kullanır. çıkış hattı. Teknolojiyi kendi Go ve Fresh mağazalarında kullanmanın yanı sıra Amazon, teknolojisini üçüncü taraf perakendecilere lisanslamak için geçen yıl bir anlaşma imzaladı.

Teknoloji, Amazon’un sahibi olduğu Whole Foods’ta da benzer şekilde çalışacak. Alışveriş yapanlar, bir uygulamayı tarayarak, Amazon hesaplarına emrindeki bir banka kartı takarak veya avuçlarını Amazon One avuç içi tarama sistemine yerleştirerek mağazaya girdiklerinde teknolojiyi kullanmayı tercih edebilirler.

Sendikalar, Amazon’un kasiyersiz teknolojisinin çalışanların işine mal olacağını bildiri etti, ancak Amazon, yeni Whole Foods lokasyonlarının “aynı büyüklükteki mevcut Whole Foods mağazalarıyla karşılaştırılabilir sayıda takım üyesi istihdam edeceğini” söyledi. Amazon, bir basın açıklamasında bunun yerine, çalışanların “müşterilerle etkileşime girmek ve olağanüstü bir alışveriş deneyimi arzetmek için daha pozitif vakit harcayabileceklerini” söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*