Android 12, 4 Ekim’de Çıkabilir | Engadget

Android 12, 4 Ekim'de Çıkabilir | Engadget

Android 12’nin hazırlanması, önceki sürümlerin çoğundan daha uzun sürdü, ama sonunda nihayet görünebilir. XDA baş editörü Mishaal Rahman, Google’ın Android 12’nin AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) sürümünü 4 Ekim’de yayınlamayı planladığını iddia ediyor. Şirket, genellikle AOSP ile bununla birlikte iyileştirilmiş genel sürümler yayınladığından, bu, Pixel sahiplerinin yükseltmelerini o günden itibaren alabileceklerini dokundurma ediyor.

Zamanlama tutarsa, bu bununla beraber Pixel 6’nın piyasaya sürülmesi için beklentileri de belirler. Google, Android 12 olmadan en üstteki seviye yeni telefonlarını gerçekte gönderemez, bu nedenle Pixel 6’yı bu tarihten önce resmi olarak piyasaya sürmesi pek mümkün değildir. Teçhizat oysa Ekim ayının sonlarında ortaya çıkarsa şaşırmazdık.

Pixel kullanmıyorsanız beklemeye hazır olun. Bazı telefon üreticileri sürat ve büyük Android güncellemelerini haftalar içinde yayın eğilimindeyken, diğerleri aylar alır. Samsung, Google’ın işletim sistemini resmi olarak yayınlamasından üç ay sonradan, Aralık 2020’ye dek Android 11’i dağıtmaya başlamadı. Google’ın Project Treble gibi çabalarla güncelleme gecikmelerini kısaltmak için yaptığı dek, şirketlerin ayrıca Android’i yoğun şekilde özelleştirilmiş arayüzlere uyarlaması hem de yazılımı müşteriler ve operatörlerle deneme etmesi zaman alıyor.

Android 12 kararlı güncellemesi, Google’ın AOSP’ye yayınlamayı planladığı tarih olan 4 Ekim’de yayınlanabilir. Bu geçici yayınlama tarihi de bir 3PL kadar belirtildi. pic.twitter.com/PMN802gQj0

— Mishaal Rahman (@MishaalRahman) 12 Eylül 2021

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*