Apple, çocuk güvenliği güncellemeleriyle ilgili ‘karışıklığı’ kabul ediyor | Engadget

Apple, çocuk güvenliği güncellemeleriyle ilgili 'karışıklığı' kabul ediyor | Engadget

Apple, çocuk güvenliği güncellemeleriyle ilgili tartışmayı kabul etmeye hazır, ancak bunu fena bir politika değil, kötü bir mesajlaşma meselesi olarak görüyor. Kıdemli yazılım mühendisliği Başkan Yardımcısı Craig Federighi, Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda, keza iCloud’da çocuklara karşın cinsel istismar materyali (CSAM) taramalarını hem de iMessage cinsel içeriğinin lokal olarak izlenmesini seçmeyi tanıtmanın “bu cins bir kafa karışıklığının tarifi” olduğunu söyledi. Federighi, insanların ikisini birbirine karıştırdığını ve Apple’ın mesajları gözetleyebileceğini düşündüklerini bahis ederek, Apple’ın “birazcık daha net ortaya çıkmasını” dilediğini de sözlerine ekledi.

Idareci, Apple’ın çocuklar aralarında doğru dengeyi sağladığını belirtti güvenlik ve mahremiyet ve şirketin yeni önlemlerini Ağustos başında açıklamasından bu yanlamasına ortaya çıkan bir takım endişeleri ele aldı. iCloud hedefli fotoğrafların taranmasının, kitaplığınızdaki herhangi bir devlete ait değil, yalnızca bir CSAM veritabanındaki mevcut görüntüleri işaretleyeceğini vurguladı. Federighi, sistem sadece 30 gösterme eşiğine ulaştığınızda bir uyarı gönderir, böylece yanlış pozitifler olası değildir.

Sistemin ayrıca “pat diye çok denetlenebilirlik düzeyi” olduğunu söyledi. Cihazda taramanın, araştırmacıların Apple’ın teknolojiyi hiç kötüye kullanıp kullanmadığını denetleme etmesini kolaylaştıracağı bildiriliyor. Federighi, tekniğin siyaset gibi öteki materyalleri incelemek için kullanılabileceği fikrini de reddetti ve bakış data tabanının sadece kırmızı bayrak raporu alacak olan kurumdan yok, birden artı çocuk güvenliği grubundan geldiğini belirtti (Milli Merkez). Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar için).

Bu yanıt, Apple’ın telefonlarındaki fotoğrafları, gizlilik korumaları olsa bile taradığı fikrine karşısında çıkanları memnuniyet etmeyecek. aynı zamanda, mahremiyet sorunlarını akıcı bir şekilde ele almanın zorlama olabileceğinin bir göstergesidir – bir kargaşaya yol açmak fazla vakit almaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*