Apple, kalp pilinizden uzak tutmanız gereken cihazları listeliyor | Engadget

Apple, kalp pilinizden uzak tutmanız gereken cihazları listeliyor | Engadget

Kalp pillerini altüst edebilecek tek şey iPhone 12 yok. MacRumors, Apple’ın mıknatısları yürek pillerini ve diğer tıbbi cihazları engelleyebilecek ürünleri listelediğini belirtiyor. iPhone 12 ve MagSafe aksesuarları, endişelenmeniz gereken ürünlerin yalnızca başlangıcıdır. AirPod’lar, Apple Watch, HomePod’lar, iPad’ler, Mac’ler ve bazı Beats teklifleri de risklidir.

Liste ayrıntılarıyla şaşırtıcı değil. Apple, aygıt kapaklarını, şiddet konektörlerini ve diğer özellikleri daha kullanışlı ayla getirmek için mıknatısları kullanmayı sever. Bu, ürünlerin çalışması için zorunlu olabilecekleri içermez. Apple, teknoloji ürünleri için mıknatıs faydalanma konusunda kesinlikle yalnız değil, oysa en büyük destekçilerden biri.

gerçi liste, yeni bir ürün satın almadan önce niçin doktorunuzla ya da tıbbi aygıt üreticinizle konuşmanız gerektiğini dobra dobra ortaya koyuyor. gadget’lar — hayati bir implanta müdahale eden bir telefon ya da giyilebilir cihaz satın edinmek çok kolay olabilir, en azından düşüncesizce kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*