Bir sonraki maceranızı bir profesyonel gibi nasıl çekersiniz | Engadget

Bir sonraki maceranızı bir profesyonel gibi nasıl çekersiniz | Engadget

Instagram ve YouTube çağında, açık hava maceralarınız, paylaşılacak iyi resimler ve videolar olmadıkça temel olarak gerçekleşmedi. En azından ara sıra böyle hissettiriyor. O halde niçin fotoğraflarınız ve dikkatle seçilmiş kurulum klipleriniz görsel olarak en sevdiğiniz aksiyon sporu sporcularınınkiler dek göze çarpmıyor? Kullandığınız ekipman, ışıklandırma ya da belki ayarlarınız olabilir. Her iki durumda da, olasılıkla bir filtrenin düzeltebileceği bir şeyden daha fazlasıdır (sevgili Clarendon’ım bile).

Oyununuzu geliştirmenize yardım etmek için birkaç uzmanla konuştuk. İhtiyacınız olan bütün araçlara sahip olduğunuzdan belirli olmak için profesyonel kaykaycılardan wingsuit el ilanlarına ve YouTube içerik oluşturucularına dek. Umarız bir dahaki sefere şüphesiz şansı yakalarsınız. (Bundan sonra Clarendon’ı eklemek isterseniz, bu size kalmış).

Uzmanlara ulaşmadan önce, dikkate alınması gereken birkaç esas nokta var. Aksiyon çekimleri söz konusu olduğunda, kaçınılması oldukça şiddet olan bir isim var: GoPro. Hero serisi kameralar, sağlam tasarımı ve geniş aksesuar yelpazesi baştan sona açık hava etkinlikleriyle anlamdaş hale geldi. Yazma esnasında, Hero 7 Black amiral gemisidir ve önerdiğimiz kamera budur. Yerleşik stabilizasyonu seviyoruz ve su geçirmez tasarım zamanın testini yaptı.

İlk olarak, belirgin olanlardan bazıları: yedek piller, ek hafıza kartları ve hepsini yerleştirecek bir şeyler. Tipik olarak bir GoPro pilinin (kullanıma emrindeki olarak) takriben iki saat bitmesini bekleyebilirsiniz, bu nedenle asgari bir protez (oysa daha neşe saçan). Devlete Ait piller en tehlikesiz seçeneğinizdir. Satış sonrası seçenekler mevcuttur, oysa performans vurulabilir veya kaçırılabilir.

SD kartlara gelince, özellikle 4K’da çekim yapmayı planlıyorsanız, yüksek yazma hızına sahip bir kart isteyeceksiniz, aksi takdirde kaybetme riskiyle karşısında karşıya kalırsınız. şiddet kazanılan görüntüleriniz. GoPro, 32 GB için yaklaşık 15 ABD Doları ya da 64 GB sürümüne yükseltirseniz 20 ABD Doları tutarında San Disk Extreme UHS-I kartını önerir.

Amazon’da 32 GB San Disk satın alın – 14,50 ABD doları Amazon’da 64 GB San Disk satın alın – 22 ABD Doları Her Yerde Yük Edilebilir GoPro Satın Alın Amazon’da Batarya – 17 $

Pelikan R40 Ruck Olgu

R40 kırışık

Doğaya çıkıyorsanız, yeni pillerinizi, us kartlarınızı, kablolarınızı ve diğer aksesuarlarınızı (telefonunuzdan bahsetmiyorum) elementlere kaptırmak istemezsiniz.

R40 Sırt Çantası, minik aksesuarlarınız için bir ambar gibidir.

Sağlam tasarımına rağmen, R40 koskocoman değildir; bütün alanı doldurmadan zahmetsizce bir sırt çantasına sığar. R40’ı açın ve yukarıdaki bütün öğeler için tatmin edici bölge olduğunu göreceksiniz ve başka o kadar bir şey değil (bu iyi bir şey). Eşyalarınızı sıkı yetişmek, onları sallamalarını veya kavernöz bir çantanın dibinde kaybolmalarını engeller. bu arada R40’ın IP68 derecesi, maceranız başladığında yağmurdan/kardan/kire karşısında güvende olmalarını sağlar.

“Ama GoPro’mu nereye koyayım?” diye düşünüyor olabilirsiniz. ve bu adaletli bir soru. Kameraya/bağlantılara daha sık ulaşacağınız düşünüldüğünde, R40’ın sert mandallarıyla defalarca uğraşmak istemeyeceksiniz. Hakiki kamerayı ve bağlantı parçalarını ayrı ayrı gizlemek daha iyidir. GoPro’nun kolay erişilebilen üst bölmesine sahip “Arayıcı” sırt çantasının hayranıyım.

R40’ın çıkarılabilir tepsi girişi, telefonu yerleştirmek için mükemmeldir ve sorumluluk etmeye devam edebilmeniz için özel bir delik vardır. (kendi pilinizi getirin) bu arada. öte yandan, kapağın içindeki lastik kese, anahtarlar ve hatta nakit para gibi birkaç boş eşya için idealdir.

Amazon’da R40 Ruck Case satın alın – 54,95 $ Amazon’da Seeker Backpack satın alın – 149 $

G-Technology ArmorATD

g-teknolojisi

Pat Diye pozitif gün sürecek bir maceraya atılıyorsanız, her şeyi düzenli tutmak için sağlam bir değişmez diski yanınıza olmak isteyebilirsiniz.

Neyse fakat, G-Technology’nin ArmorATD’si, IP54 derecesi ve 1.000 pound “ezilme derecesi” ile bundan fazla daha fazlasının üstesinden gelebilir.

G-Technology’yi duymadınız mı? Endişelenmeyin, Western Digital ve SanDisk ile benzer marka ailesinin bir parçasıdır, dolayısıyla verileriniz belli ellerde. Şirket, ArmorATD’nin “üç katmanlı şok direncine” sahip olduğunu iddia ediyor, bu da onun kauçuk bir kılıfa, sağlam alüminyum kasaya ve dahili şok bağlantılarına sahip olduğunu söylemenin süslü bir yolu.

Bağlantı, USB- ile epeyce kolay tutuluyor. C 3.0/Thunderbolt 3, yani standart GoPro şarj kablonuz bile kutudan çıkanı kaybederseniz çalışır (oysa derhal bildiğiniz gibi yukarıda Pelikan kılıfınız varsa çalışmazsınız).

Sertlik inanılmaz bir şey fakat önemli olan asıl depolama alanı. Neyse ama, ArmorATD sabit diski 1 TB (100$) boyutundadır; 2 TB (130 ABD doları) ve 4 TB (200 ABD doları) yapılandırmaları.

Amazon’da G-Tech ArmorATD Satın Alın – 90 ABD doları ve üzeri

Gnarbox

gnarbox

arkasında Gnarbox dijital video gibi olduğu İsviçre çakısı.

Tam boyutlu SD, microSD ve üçlü USB bağlantı noktası arasından seçiminizi yapın (hem Gnarbox’ı sorumluluk etmek hem de flash sürücüleri takmak için). Hem, kablosuz olarak bilgi gönderebilmeniz için yerleşik WiFi (802.11 a/b/g/n) ve günün çoğunda dayanması gereken 4.000 mAh batarya vardır.

Bu WiFi’de hem bir saniye vardır. gaye — video düzenleme. Gnarbox’ın içinde, videoyu aracısız olarak cihazda (telefonunuz aracılığıyla) düzenlemenizi karşılayan 1.9 GHz Intel dört çekirdekli işlemci bulunur. Tamamlayıcı uygulamayla, 4K videoyu kolaylıkla sıkıştırabilir, sorunsuz düzenlemeler oluşturabilir ve videonuzu dağ gezinizin tozu daha dağılmadan paylaşabilirsiniz – dizüstü bilgisayar gerekmez.

Sabırlıysanız, Daha süratli (802.11ac) WiFi, daha fazla temas noktası (mikro HDMI dahil) ve daha süratli bir işlemci (2.4GHz) ile birlikte daha artı yerleşik SSD depolama seçeneği (256 GB, 512 GB veya 1 TB).

Gnarbox’ı Amazon’dan Satın Alın – 299$+

Bundan Böyle bazı temel bilgilere sahip olduğunuza göre, profesyonellerin kullandığı ekipman (ve teknikler) ne olacak?

Şehirde: Chris Cole (Pro kaykaycı)

Peşine Düşüp Takip edin: Instagram

Tony Hawk’s’tan Chris Cole’u tanıyor olabilirsiniz Pro Skater serisi veya onun birçok videosundan biri (yukarıdaki gibi).

Arkanızda yuvarlanacak bir arkadaşınız yoksa, yaratıcı olmanız ya da Cole’un yaptığını yapmanız gerekir: “En geniş, en etkin çekimi almak için, kamerayı yaklaşık olarak daima takriben 45 derecelik bir açıyla ayarladım. paten yaptığım engel, inişe içten.” Cole, GoPro’nun “Shorty” yelken direği/tripod hibritinin bu nesil çekimler için tercihi olduğunu söylüyor. “Kameram defalarca inişten azıcık uzaktan, tabi taraftadır, böylece kalkışı ve azıcık da sürüşü gerçekleştirebilirim.” Bunu en üstteki düzeye çıkarmak için Cole, GoPro’sunu, uzun bir çekimi devingen olarak 16:9’a kadar genişleten “SuperView” moduna ayarlar.

Bu, doğrusal hareket (soldan sağa dışarı giden numaralar vb.) için harikadır, ama ya yukarı ve aşağıda gidecekseniz — ama bu da kaykayda olduğu dek olasıdır. Cole, bunun için, çekimde kalmasını karşılamak için telefonundaki GoPro uygulamasını uzakta bir vizör olarak kullandığını söylüyor. “Sadece sola veya sağa değil, yukarı ve aşağı da gittiğiniz bir dizi merdiven gibi bir şey paten yapıyorsanız, kameranızı yukarı eğmeniz ve ekranı görmek için almalısınız. sahiden fazla düşük ve bu birazcık baskı.”

Peki ya GoPro’yu giymek istersen? Kaykay genellikle POV çekimleri için sorunludur (veya daha kötüsü, bir selfie çubuğuyla çekim gerçekleştirmek).

Yine de çekimlerinize kişisel bir bakış açısı eklemek istiyorsanız, Cole, işleri daha kararlı tutacak Chesty mount takmanızı önerir. İşiniz bittiğinde, her şeyi bir Nomatic sırt çantasına atabilirsiniz, Chris’in yolda/sürüşte ekipman olmak için tercih ettiği seçeneklerden biri olarak bahsettiği. Amazon’da Shorty Ufak Uzantısı Satın Alın – 35 $ Amazon’da Chesty Mount Satın Alın – Amazon’da 33 $ Nomatic Sırt Çantası Satın Alın – 239 $

Dağda: Tim Humphreys (Profesyonel snowboardcu / medya yaratıcısı)

Instagram’da bu gönderiyi görüntüleyin

Tim kadar paylaşılan bir gönderi Humphreys (@timhumphreys) 11 Tutku 2019, 9:04am PDT

Takip edin: Instagram

Tim Humphreys profesyonel bir snowboardcu ve hevesli bir medya yaratıcısıdır . Yıllardır karlı kaçışlarını filme alıyor. Beyaz kısım birçok zorluğu beraberinde getiriyor (mercekteki kar taneleri, yüksek kontrast). Esas olarak, yamaçlarda daha da fazlası, öncelikle dürüst yapılması gereken bazı esas bilgiler var.

“En önemli şey çerçeveleme. Kayak merkezlerinde fazla sayıda insan göreceğim. GoPro aracısız kasklarının üstüne monte edilmiştir. Kayak ve snowboard için orada hiçbir şey görmezsiniz – vücudunuzu, gökyüzünüzü ve hatta gökyüzünü alamayacaksınız.” Tim’in tavsiyesi: Kamerayı kaskınızın önüne, gözlüklerinizin hemen üzerine monte edin.

“POV çekiyorsam, neredeyse yalnızca 4:3 modlarını kullanırım.” (Bunlara SuperView/1440 vb. dahildir.) Bu modlar, birinci şahıs videoları için daha uygun olan daha uzun bir çekim sunar.

“ya da baktığınız yerin seri bir deneme fotoğrafını çekip denetlemek için kaskınızı çıkarabilirsiniz,” diye ekledi, telefonunuz yanınızda değilse (ya da yalıtımlı bir cebin derinliklerindeyse).

Temel bilgilerin ötesinde, Humphreys sizi farklı bir şey denemeye ve herkesin sevdiği ağırbaşlı kask/selfie stick çekimlerinden kaçınmaya özendirme ediyor. “Bu yıl fazla yaptığım bir şey GoPro Fusion’ı kullanmak ve onu bir direğe veya sırt çantama monte etmek.” Humpreys, GoPro’nun her şeyi görebilen kamerasından alınan (360 olmayan) görüntülerin, sunduğu derinlik ve açı çeşitliliği sayesinde doğrusu bir takip kamerası gibi görünebileceğini söylüyor. Kurulum, 360 dikişi iyileştiren merkezi olarak yerleştirildiğinden Fusion için Freewell Pro M3’ü önerir.

Hem sekansların hayranıdır (bir fotoğraftaki çoklu çekimler, bir numara gerçekleştirirken). Muhtemelen onları daha önce görmüşsünüzdür, bir dizi çekim katmanlı olduğunda ve Photoshop ile kendinizi bitmiş “düzenlediğinizde”. Humphreys bunları videoda da deniyor (yukarıdaki klipte görüldüğü gibi). İşlem benzerdir ancak defalarca gelmeyen kısa hareket bölümlerini seçerken kendinizi çıkarmak/eklemek için renk anahtarını ya da renk anahtarını kullanır.

Bir uyarı var: Humphreys vurduğu gün mavi giyiyordu. düzenleme yazılımının da kaldırdığı yukarıdaki örnek, böylece kendinizi en üstteki “katman” çekiminden çıkarmak için kullanacağınızdan ayrı renkler giydiğinizden muhakkak olun.

Humphreys’in son anahtar sözcük yokuşlardayken aklınıza gelmemiş olabilir: Daha iyi ses alın.

Bunun için kolay bir ayar, “Windslayer” GoPro aksesuarıdır. Ucuzdur ve sesinizi manâlı ölçüde iyileştirir, sadece kar oyma sesini bırakır. Humphreys, eski Windslayer’ın (“dairesel” lens kapağına sahip GoPro’lar için) bile daha yeni kameralarda çalışacağını, lens deliğini sığdırmak için uzatabileceğinizi söylüyor (oysa daha yeni kameralar için üçüncü taraf çözümler de mevcut). Amazon’da WindSlayer Satın Alın – 13,50 ABD Doları Freewell Pro M3 – 50 ABD Doları Satın Alın

Suda: Mitch Bergsma (YouTuber ve GoPro uzmanı)

Takip edin:< /strong> YouTube

Oyunda 13 yıl geçiren Mitch Bergsma, iyi niyetli bir YouTube gazisi. Oysa izleyicilerin dikkatini çeken GoPro ipuçları ve açık hava video tavsiyesiydi. Bergsma’nın kanalı, artık dış mekan kameramanları için özel ipuçları ve nasıl yapılır videoları içeriyor. Yaklaşık yarım milyon abonesi olan Bergsma, tomurcuklanan dış mekan kamera tutkunlarının en çok seçim ettiği kanallardan biri.

Bergsma’nın birincil tavsiyesi, çoğu kez unutulan bir olağan: “defalarca lensin pak olduğundan muhakkak olun! Ve su lekesi değil.” Sörf yapıyor ya da şnorkelle yüzüyorsanız, bu, sudan her çıktığınızda tekrar tekrar denetleme etmeniz gereken bir şeydir.

“Güneşiniz yoksa, donuk ve düz görünecektir.” Işık burada tek etmen değil. Bergsma’nın belirttiği gibi, sualtı çekimlerinin daha doğal görünmesini karşılamak için kırmızı bir filtre isteyeceksiniz — Polar Pro tam da bunun için popüler bir filtre serisi sunuyor.

“Su altında çekim yapıyorsanız, su görünürlüğünün iyi olduğundan belli olun. iyi. Daha bariz bir atış sağlıyor.” Bu bariz görünebilir, ancak YouTube’da tatil videolarını trollemek için beş dakika harcayın ve bunun çoğu insanı yakaladığını fark edeceksiniz. Peki ya kameranın yarısı suya doymuş durumdaki o güç çekimler? GoPro’nuzu su seviyesinde tutmaya çalışmak onu kesmez, Bergsma’nın bu videoda gösterdiği bir kubbeye ihtiyacınız olacak.

Amazon’da Telesin Dome satın alın – 49,95 $ Amazon’da BOOSTplus satın alın – 19,95 $ PolarPro satın alın Amazon’da Kırmızı Filtre – 30 ABD Doları

Gökyüzünde: Jeb Corliss (Wingsuit pilotu)

Takip edin: YouTube

Adrenalin yüklü uçuş videoları yenilecek olan Jeb Corliss, “Üsten atlamaya başlamadan önce profesyonel bir fotoğrafçıydım,” diye açıkladı. Paraşütle atlama ve beyzden atlama videolarının daha çok kaskınıza kamera takmakla ilgili olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Fakat bu günlerde, kurulumunu kolaylaştırdı. En azından azıcık.

“şimdi GoPro Fusion, kullanmayı en sevdiğim kamera.” Corliss açıkladı. “360/VR ile fiilen harika olan şey, Overcapture ile olaydan daha sonra uçuştan istediğimizi hemen hemen yakalayabiliyor olmamız. Muhtemel olan her açıyı sabitleyebilmek ve yakalayabilmek mi? Bu kayda değer bir şey!”

Fusion’ın aksiyon sporları için avantajı, yalnızca olup biten her şeyi yakalaması yok, bununla beraber bunu becerikli avantajınız için kullanabileceksiniz – çekimi döndürün ya da sahnenin dönmesini sağlayın (bunun yerine). Siz) varil yuvarlanırken.

Ufak bir sorun var: Fusion’ın her şeyi gören gözü, onu monte ettiğiniz direği de yakalayacaktır. Corliss’in bunun için bir çözümü var. “Deniz gergedanı binekleri denen bu şeyleri kullanıyoruz.” (Kolay GoPro uzama kolları için küfürbaz bir terimdir.) “Genelde kafamdan yaklaşık 10 inç uzatırım ve bu, kameranın bağlı olduğu çubuğu otomatik olarak silmesi için sihirli rakam gibi görünüyor.” Kısacası, bu, çekiminizdeki çirkin montajı ortadan kaldırır, fakat bir bonus olarak, kameranın önünüzde (veya arkanızda) “uçuyor” gibi görünmesi anlamına da gelir.

Jeb için, bu yalnızca çekimi ayarlamakla ilgili, aslında işin çoğu sonradan geliyor.

Bu, videolar için olduğu kadar fotoğraflar için de geçerlidir: “Birine bunu bir sonraki seviyeye nasıl taşıyacağımı soruyorsanız, o zaman 10’da dokuzu bunun nedeni o kişinin fotoğraflarında paylaşımda bulunmasıdır.” Yerden yayına: Stephen Loewinsohn (Havadan manzara yönetmeni)

Takip edin: Instagram

Stephen Loewinsohn profesyonel bir hava gösterme yönetmeni ve fazla yönü olan drone hayranıdır. (Onu Mavic 2 Pro incelememizden hatırlayabilirsiniz.) Loewinsohn yalnızca birkaç takvim genel fotoğrafçılık deneyimine sahip olmakla kalmıyor, bununla beraber diğer insansız hava araçlarıyla dronları çekmeye bile ilerledi (bu havadan yakın çekimleri başka nasıl elde edeceğinizi düşünüyorsunuz? ?).

Stephen’ın bütün ipuçları ve teçhizat önerileri yukarıdaki videoda görülebilir, oysa kısaca:

Yeni başlayanlar, açmak için yüksekten uçun.Muhtemel olan en iyi pozlamayı elde etmek için manuel pozlamayı, zebra çizgilerini ve histogramı kullanmaktan korkmayın. Deklanşör hızınızı video için iki kat kare hızında tutun. Daha akıcı hiperlapse çekimler için tripod modunu kullanın. Amazon’da Peak Messenger Satın Alın – 249,95$ Amazon’da PolarPro Filtreleri Satın Alın – 80$ Amazon’da Extreme microSDXC Satın Alın – 25$

ENGADGET’IN DIŞ CİHAZ KILAVUZU

açık dişli Engadget rehber bahçende partisi için en iyi vites 2019 için saatler çalışan iyi GPS güzel geldiniz Teknoloji elit sporcuları, Araba kampını dürüst bir şekilde kullanıyor Acele durumlarda: Sizi kurtarabilecek teknoloji Aksiyon videolarınızı için profesyonel ipuçları Yürüyüşünüze yüksek teknolojili bir yükseltme nasıl yapılır Her işe gidip varmak için en iyi bireysel EV’ler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*