Bugünkü karardan sonra bile, ‘Fortnite’ın yakın zamanda App Store’a dönmesini beklemeyin | Engadget

Bugünkü karardan sonra bile, 'Fortnite'ın yakın zamanda App Store'a dönmesini beklemeyin | Engadget

Aylarca süren tanıklık ve müzakereden daha sonra, bugün erken saatlerde Apple ve Epic arasındaki hukuki savaşta bir birincil karar aldık. Bir Fortnite oyuncusu olarak, oyunu bir iOS cihazında oynamanın ne anlayış geldiğini merak edebilirsiniz. Kısa cevap çok yok.

Uzun cevap, iki tarafın da belli bir galibiyetle yarışmadan ayrılmadığı. Yargıç Gonzales Rogers, App Store geliştiricilerinin kullanıcıları alternatif ödeme sistemlerine yönlendirmesine müsade verme konusunda Epic’in lehine karar vermiş olabilir, fakat öteki her konuda Apple’ın yanına yer aldı. Bu, şirketin geçen sene Fortnite’a ilk elden ödeme seçeneği eklediğinde Epic’in App Store geliştirici hesabını feshetmekte haklı olup olmadığı sorusunu da içeriyor.

Bu konuda Yargıç Gonzales Rodgers, Apple’ın kararının “geçerli” olduğunu söyledi. yasal ve uygulanabilir.” bu nedenle, oyunun App Store’a geri dönmesine müsade verip vermemek şirkete kalmıştır. Teknoloji devi, Güney Kore’nin ayrıca Apple hem de Google’ın kullanım mağazalarında alternatif ödeme sistemlerine izin vermesini gerektiren bir yasayı geçirmesinin peşinde Epic’in geliştirici lisansını eski durumuna döndürme talebini reddetmesine ve Epic’in karara itiraz edeceğini söylemesine dayanarak, Oyunun yakın zamanda iOS’a dönmesi pek olası değil.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, kararı takiben bunu fazla net bir şekilde ortaya koydu. Twitter’da “Fortnite, Epic’in Apple kullanım içi ödemesiyle adaletli bir rekabet içinde dilekçe içi ödeme sunabileceği ve tasarrufları tüketicilere aktarabileceği süre ve yerde iOS App Store’a geri dönecek” dedi.

Bu, durumda ne vakit yeni bir gelişme görebileceğimize dair bir vakit çizelgesi ayarlamak zor. Teknoloji şirketlerinin dahil olduğu davaların çözülmesi aylar ve ara sıra yıllar alabilir. sırası gelmişken Fortnite, PC, PlayStation ve Xbox gibi diğer platformlarda da kullanılabilir durumda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*