Cannondale’in elektrikli dağ bisikletleri patika için daha fazla güç sunuyor | Engadget

Cannondale'in elektrikli dağ bisikletleri patika için daha fazla güç sunuyor | Engadget

Cannondale, bisiklet serisinin kayda değer bir bölümünü elektriklendirdi ve hemen dağ bisikleti dünyasını önemli bir şekilde fethetmeye kararlı. Şirket, daha engebeli tırmanışlar için her yerde planlanmış bir Moterra e-bisikletini ve “seri ve akan” sürüşler için tasarlanmış yepyeni bir Habit NEO’yu (altında) tanıttı – mesela, engebeli bir yığın tırmanışı yerine dolambaçlı bir ormanda bir gezi. Her iki motosiklet de çiğ baskı dahil almak üzere elektrikli sürüşü eskisinden daha basit ışık halkası getirmeyi amaçlıyor.

Moterra ve Habit NEO, ağırlığı azaltırken daha fazla tork ve toplam zorlama taahhüt eden yeni bir 250W Bosch kışkırtma ünitesini paylaşıyor. Cannondale menzil rakamlarını paylaşmadı, oysa 500Wh ve 625Wh pillerin menzil korkularını azaltacağına bahse giriyor.

Bundan sonra, şansın dönmesi çoğunlukla amaca uygun ayla geliyor. Moterra sürücüleri 160 mm yolculuk mesafesine, 29 inç jantlara ve “daha enerjik” bileşenlere sahipken, iniş odaklı Moterra SE, 180 mm çatal, Süper Lüks Piggyback Shock ve daha yapışkan Maxxis Assegai lastikleri içeriyor. O zaman tepeden aşağı inmek pek zor olmayacak. Habit NEO aynı tekerlek boyutunu paylaşıyor, fakat daha çevik hale getirmek için 140 mm ön ve 130 mm arka süspansiyona geçiyor. Bütün yeni motosikletler, karbon fiber çerçeveler ve çerçevenin boyutuna tarafından değişen “orantılı tepki” süspansiyonu sunuyor.

Cannondale’in yeni tekliflerinden birini edinmek için sonbahara dek beklemeniz gerekecek. ve yüksek performanslı dağ e-bisikletlerinin ucuza gelmediği açık. Alışkanlık NEO’su 5.500 ila 7.000 dolar arasında değişiyor ve Moterra hattı için 6.000 ila 9.000 dolar arasında bir fiyata bakıyorsunuz (Moterra SE’nin maliyeti 8.500 dolar). Bunlar, her türlü arazinin üstesinden gelmeye kararlı ve prim ödemekten çekinmeyen sürücüler içindir.

Cannondale Alışkanlık NEO elektrik dağ bisikleti

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*