Çin, WeChat’in ‘gençlik modu’ nedeniyle Tencent’e dava açtı | Engadget

Çin, WeChat'in 'gençlik modu' nedeniyle Tencent'e dava açtı | Engadget

WeChat, Çin dijital yaşamının temel unsuru olabilir, oysa bu, ülke hükümetinin mesajlaşma devinin davranışını kısıtlamasını engellemiyor. Reuters, Pekin savcılarının We Chat’in kısıtlı “gençlik modu”nun çocukları koruyan yasaları ihlal ettiği iddiaları sebebiyle Tencent’e dava açtığını bildirdi. Dava, modun bahis edilen yasaları nasıl ihlal ettiğini açıklamadı.

Gençlik modu, genç kullanıcıların ödemelere erişmesini, yakındaki arkadaşlarını bulmasını ve belirtilmiş oyunları oynamasını engelliyor. Çin’de çoğu günlük görevi yerine getirebilen bir “süper başvuru” için etkin bir ebeveyn yoklama aracıdır.

Tencent dava hakkında yorum yapmadı. Kısa zaman önce, genç Honor of Kings oyuncuları için oyun sürelerini hafta içi günde sadece bir saatle sınırlayarak daha katı sınırlar belirledi.

Takım daha geniş bir baskının parçası olabilir. Çin devlet medyası bu hafta oyun endüstrisini ve çevrimiçi platformları patlattı ve yetkililer daha önce çocuklara yönelik çevrimiçi tehditlere karşı daha iyi koruma talep etti. Ülke hem son zamanlarda dikkatinin çoğunu Tencent, Alibaba ve Didi gibi teknoloji devlerini dizginlemeye, onlara antitröst cezaları ve geçici tatbik yasakları getirmeye odakladı. Dava, bu çabanın bir uzantısı olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*