Çinli bir EV girişimi, çocuklar için sürülebilir bir robot tek boynuzlu at yapmak istiyor | Engadget

Çinli bir EV girişimi, çocuklar için sürülebilir bir robot tek boynuzlu at yapmak istiyor | Engadget

Çocuklarınız için bir robot köpek almayı boşverin. Bunun yerine onlara efsanevi bir yaratık alabilirsiniz. Çinli EV üreticisi Xpeng, çocukların binmesi için tasarlanmış bir robot tek boynuzlu atla dalga geçti. SCMP’nin belirttiği gibi, dört ayaklı vasıta, Xpeng’in otonom sürüş ve diğer AI görevleriyle ilgili deneyimlerinden faydalanarak aniden fazla arazi türünde gezinmek, nesneleri tanımak ve “hissi etkileşim” karşılamak için kullanacak.

Şirket öteki çoğu ayrıntıda utangaç, tasarım, Boston Robotics’ Spot’un daha şirin, daha çocuk dostu bir versiyonu gibi görünse de. Uygun bir şekilde, bir çocuk değin uzun. Üzgünüm halk müziği, işe sırası gelmişken zıplamayacaksınız.

Bu robot tek boynuzlu at, ‘gerçek’ şey kadar efsanevi. Xpeng, robotik boynuzlu atını ne süre sunmayı beklediğini, fiyatlandırmayı veya bulunabilirliği açıklamadı. 75.000$’lık bir Spot değin maliyetli olmayabilir, ama bu kadar sofistike bir şeyin 2019’daki 2.900$’lık AIBO’dan daha pahalı olmasını beklerdik.

Bir dereceye kadar, kâr meselenin dışındadır. Xpeng şefi He Xiaopeng, tek boynuzlu atın şirketin mevcut teknolojisinden yararlanarak robotik alanına daha geniş bir hareketin parçası olduğunu söyledi. Bunu bir birincil adım olarak düşünün. Xpeng’in tek boynuzlu atından öğrendikleri, satın alma olasılığınızın daha yüksek olduğu daha kompleks (ve umarız yetişkinlere karşın) robotlara yol açabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*