DC AG, Amazon davasını toptancı fiyatlandırma taktiklerini içerecek şekilde genişletiyor | Engadget

DC AG, Amazon davasını toptancı fiyatlandırma taktiklerini içerecek şekilde genişletiyor | Engadget

Washington, DC Başsavcısı Karl Racine, Amazon’a karşı değişmiş bir antitröst davası açtı. Amazon’u, kendisine rekabet karşıtı anlaşmalar yaparak mahsul sağlayan ve daha düşük fiyatlara sübvansiyon karşılayan zinde toptancılarla suçladı. Engadget, yorum için Amazon ile iletişime geçti.

Racine Twitter’da “Amazon’un rekabete tutarsız olduğunu biliyorduk, oysa araştırmamız tamamen ne kadar ileri gittiğini anlıyoruz,” diye yazdı.

AG, Amazon’un toptancılardan ürünlerini satarken minimum kar elde edeceğine dair bir garanti istek ettiğini iddia ediyor. The Washington Post göre elde edilen mahkeme belgelerine kadar, bu anlaşmalar Amazon’un rakiplerinin fiyatlarını düşürmesini ve toptancıları kayıp kar marjları için farkı ödemeye zorlamasını sağlıyor.

Racine, toptancıların başka yerlerdeki mallar için daha artı ödenti istek etmesine neden olduğunu bahis ediyor. bu ödemeleri dengeleyerek öteki e-ticaret platformlarının Amazon fiyatlarına aleyhinde rekabet etmesini zorlaştırıyor. PopSockets CEO’su David Barnett daha önce Amazon’un fiyatları düşürmesinin ardından şirketten kayıp kârlarını telafi etmek için ödeme istek ettiğini ifade etmişti.

Davanın Mayıs ayında açılan birincil versiyonunda Racine, Amazon’un üçüncü blokajını talep etti. -parti satıcılarının mallarını öteki platformlarda daha düşük fiyatlarla sunmaları. Amazon, Temsilciler Meclisi, Federal Ticaret Komisyonu ve Avrupa Komisyonu da dahil edinmek üzere başka yerlerde antitröst incelemesiyle aleyhinde karşıya. Bir Takım eyalet başsavcılarının da şirketin antitröst yasalarını çiğneyip çiğnemediğini araştırdığı söyleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*