Disney’in kalan 2021 filmleri önce sinemalarda gösterime girecek | Engadget

Disney'in kalan 2021 filmleri önce sinemalarda gösterime girecek | Engadget

Disney’in sonraki filmlerini hazır oldukları anda evde yayınlamayı beklemeyin. Verge, Disney’in, animasyonlu robot komedi Ron’s Gone Wrong (22 Ekim), Marvel gişe rekorları kıran Eternals (5 Kasım) ve West Side Story’nin yeni bir uyarlaması (10 Aralık) dahil almak üzere kalan bütün 2021 filmlerinin başlangıçta sinemalarda gösterime gireceğini açıkladı. ).

30 jurnal bir pencereye sahip animasyonlu müzikal Encanto’nun (24 Kasım) dıştan, tüm filmlerin diğer bir yerde gösterime girmeden önce “asgari” 45 jurnal bir sinema gösterimi olacak. Disney, ister Disney+’da ister muhalif hizmetlerde olsun, bu oyunların isteğe bağlı sürümlerini ne zaman bekleyebileceğinizi söylemedi.

Bu, kısmen, Free Guy gibi yaz savurganlıklarının görece dinç sadece sinema salonlarında yayınlanan yayınlarına bir tepkidir. ve Shang-Chi. COVID-19 hala gişe rakamlarına hasar verse de (Shang-Chi’nin 75,5 milyon dolarlık ABD açılışı, birdenbire fazla Disney 2019 yayınına kıyasla sönük kaldı), kazanç, pandemi öncesi dağıtıma geri dönmeyi haklı hariç tutmak için tatmin edici olabilir.

Var. hem kilit hizipleri yerleştirme meselesi. Disney, hibrit tiyatro ve dijital yayınlar için yeteneklere adaletli bir ödeme yapmanın bir yolu olduğunu söyledi, oysa Scarlett Johansson’ın Kara Dul davasının Disney+ lansmanlarını düşünmede bir rol oynaması hayret verici olmaz. Şirket, aktörler ve gelirleri tiyatro performansına emrindeki olan öteki kişilerle daha artı sorun yaşama riskini olmak istemeyebilir. Ve sonra tiyatroların kendileri var. AMC gibi zincirler, çoğu yer kapalıyken bile Universal filmlerini çekme sözü verdiğinde, sinemalar her tarafta faaliyete geçerken Disney aynı bir çatışmayı tahrik etmek istemeyebilir.

Bu ve Warner Bros.’ 2022 sinemalara dönüş, o kadar çok alaycının beklentilerini destekliyor – stüdyolar, yalnızca birincil gün sızıntı erişimini, büyük ekranlarda izlemenin akılcı derecede tehlikesiz olduğu anda ortadan kalkacak geçici bir gereksinim olarak fark etti. Film endüstrisinin iş modeli hala sinemalar civarda döndüğünde bu en ince ayrıntısına kadar şok edici yok, fakat stratejide herhangi bir temel değişiklik uzun, çok uzun bir süre gerçekleşmeyebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*