Engadget’a Sor: En iyi dış mekan navigasyon uygulamaları nelerdir? | Engadget

Engadget'a Sor: En iyi dış mekan navigasyon uygulamaları nelerdir? | Engadget

Yorumlar bölümünde okuyucular aralarında paylaşılan yardım, Engadget topluluğuyla ilgili en sevdiğimiz şeylerden biri. Yıllar baştan başa, Chromecast’lerden kameralara, drone’lardan zeki telefonlara değin her konuda zekice tavsiyeler sunduğunuzu biliyoruz. Doğrusu, topluluğumuzun data birikimi ve içgörüleri, birçoğunuzun yorumlara katılmasının bir nedenidir.

Teknoloji takıntılı yorumcu arkadaşlarınızın sorularına yanıt vermek için harcadığınız zamana ve ayrıntılara fiilen bedel veriyoruz. bu yüzden “Engadget’a Sor” sütunumuzu geri getirmeye karar verdik. Bu haftanın sorusu, dış mekan navigasyon uygulamaları hakkında sorular soruyor. Yorumlarda tavsiyelerinizi dikkate alın — ve kendi sorularınızı ask@engadget.com’a göndermekten çekinmeyin!

Fazla artı yürüyüş ve yürüyüş yaptım, bunun yanı sıra bir takım Kuş gözlemciliği. Ancak, bilhassa parklardaki patikalar laf konusu olduğunda, Google Haritalar’ın yürüme yol tarifleri konusunda sahiden anlamsız olduğu ortaya çıktı. haricen gezinmek için en iyi uygulaması nedir?

Evan Rodgers

Evan Rodgers
Engagement Editor

Bir grup insanla bedava kamp yerleri bulmak için kullandıkları uygulamalar hakkında konuştum ve yanıt her zaman: hepsi . Sinir bozucu bir şekilde, her uygulamanın kendi kullanıcı göre oluşturulan data kümesi vardır, bu nedenle hepsine sahip olmanız gerekir. Mesela, iOverlander’da Campendium’da olmayan noktalar var.

Her neyse, işte kullandığım uygulamalar:

Campendium: En sık bunu kullanıyorum ama bu bir başvuru formu değil, bir site. Fakat mobilde kullanabilirsiniz. iOverlander: Olağanüstü değil, ancak karavan boşaltma alanları ve su yükleme noktaları gibi bazı iyi ayrıntılara sahip. AllTrails: Fiilen yürüyüş yapamayacak dek meşgul olduğumdan, bunu müsade verilmeyen bir patika başının yakınında kamp yapmadığımdan kesin elde etmek için kullanıyorum. Google Haritalar: Vazgeçilmez, ama kuşkusuz çok eksik Google alternatifi olması birazcık rahatsız edici. Google Haritalar’ı kelimenin bütün anlamıyla her gün, günde birkaç kere, genelde dağıtılmış sitelerde gezinmek için kullanıyorum.

Bu son noktada, Campendium noktaları çoğunlukla size GPS koordinatlarını verir; bu, gerçekten nereye gitmeniz gerektiğini bulmak için harikadır ve bunları Google Haritalar’a atmak sizi oraya gerçekte götürecektir.

Terrence O'Brien

Terrence O’Brien
Idareci Yayımcı

Reel şu oysa, uygulamaların birçok… fantastik değil. AllTrails tamam. REI’den Yürüyüş Projesi de bitmiş. Gaia GPS hakkında iyi şeyler duydum lakin kendim kullanmadım.

Bu sorunun esas cevabı şudur: Bir harita, bir pusula alın ve yürüyüş yapıyorsanız onu kullanmayı öğrenin. Doğada elde etmek, teknolojiyi bir kaç saatliğine vazgeçmek için bir fırsat olsa gerek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*