Epic, App Store kuralları nedeniyle Apple aleyhine açılan davada karara itiraz etti | Engadget

Epic, App Store kuralları nedeniyle Apple aleyhine açılan davada karara itiraz etti | Engadget

Epic, Apple’a açtığı davada önemli bir galibiyet kazanmış olabilir, ancak hukuki mücadeleyi sürdürecek değin tatminsiz. Verge, Epic’in karara itiraz ettiğini bildirdi. İlk bildirim, Fortnite geliştiricisinin karara nasıl meydan okuduğunu açıklamadı, oysa şirketi mutsuz eden birkaç alan vardı.

Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers’ın kararı, Epic’in 3,65 milyon dolar ödemek zorunda kaldığını belirledi. Apple’ın üçüncü taraf tatbik içi ödeme sistemlerini yasaklayan kurallarını ihlal etmekten kaynaklanan zararlar ve hem Kasım 2020’den itibaren Epic’in şirket içi ödeme sistemi aracılığıyla kazandığının yüzde 30’u.

Daha da önemlisi, Rogers Epic’in tekel iddialarının olmadığını saptama etti. çözümleme altında beklemeyin. Epic, Apple’ı üçüncü taraf satın alma sistemlerine bağlantılara izin vermeye zorlamayı başarırken, üçüncü taraf tatbik mağazalarına müsade verme veya başvuru formu içi satın alma için “adaletli rekabet” elde etme konusunda imtiyaz vermedi. Apple büyük ölçüde mevcut meslek modelini koruyarak Epic Games Store ya da benzer App Store alternatiflerine erişimi engelliyor.

Apple da iyice hoşnut değil ve bu durumda Epic’in tek galibiyetine itiraz etmesi bekleniyor. . Mahkemelerin yakın gelecekte nasıl karar vereceğine bakılmaksızın, bu kavganın yakın zamanda sona ermesi mümkün değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*