Epic, Güney Kore’de ‘Fortnite’ı iOS’ta yeniden yayınlamayı umuyor | Engadget

Epic, Güney Kore'de 'Fortnite'ı iOS'ta yeniden yayınlamayı umuyor | Engadget

Epic, Fortnite’ı iOS’ta baştan kullanılabilir ışık halkası getirmek için Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi – en azından Güney Kore’de. Geliştirici, Apple’dan App Store hesabını devlete ait Fortnite Twitter’da eski durumuna getirmesini istediğini açıkladı ve burada “yeni Kore yasalarına uygun bir şekilde keza Epic ödeme ayrıca de Apple ödemesini tabi yandan sunmayı” planladığını söyledi.

iBu içerik, gizlilik tercihleriniz sebebiyle kullanılamıyor. Ayarlarınızı buradan güncelleyin, arkasında bakmak için sayfayı her tarafta yükleyin.

Apple, geliştiricinin Fortnite’ın V-dolar para biriminde ve oyuncuların App Store’u atlaması durumunda diğer nakit satın alımlarında indirim önerge etmesinden kısa bir süre sonradan Ağustos 2020’de Epic’in App Store hesabını feshetti. Teknoloji devi, bu güncellemenin ardındaki battle royale oyununu mağazasından hızla kaldırdı ve Epic, Apple’ı politikaları nedeniyle dava ederek cevap verdi. Epic keza mahkemenin Apple’ın geliştirici araçlarını gereksizce çekmesini engellemeye çalıştı ve Fortnite o zamandan beri iOS’ta indirilemiyor.

gerçi bu yılın Ağustos ayının sonuna kadar, Güney Kore, büyük başvuru formu mağazalarının kendilerinin dışarıya alternatif ödeme yöntemlerine izin vermesini gerektiren bir yasayı onayladı. TechCrunch’ın belirttiği gibi, yönetmelik henüz yürürlükte değil, fakat zaten olsa bile, Koreli yetkililer Apple’ı yasaya tarafından geliştirici hesaplarını eski durumuna getirmeye veya onaylamaya zorlayamaz. Teknoloji devi yayına yaptığı açıklamada:

“Başından beri söylediğimiz gibi, Epic’in herkesle benzer kurallara tarafından oynamayı kabul etmeleri halinde App Store’a geri dönmesini memnuniyetle karşılarız. sözleşmeyi ihlal ettiği kabul edildi ve şu andan itibaren geliştirici hesaplarının eski haline getirilmesi için meşru bir esas değil.”

Apple, bir takım geliştiricilerin ödemeler için uygulamalarına harici bağlantılar eklemesine izin atamak için yakın zamanda App Store politikalarını değiştirdi. . Değişiklik yalnızca Spotify ve Netflix gibi dijital dergiler, gazeteler, kitaplar, ses, müzik ve video uygulamalarını kapsıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*