Ertesi Gün: Epic, Apple App Store dava kararına itiraz etti | Engadget

Ertesi Gün: Epic, Apple App Store dava kararına itiraz etti | Engadget

Apple’ın büyük iPhone etkinliğinden önceki hafta sonu, şirketin Epic ve uygulama geliştiricileriyle yaptığı yasal savaş gölge düşürdü. Her iki tarafı da adamakıllı kaybeden ya da şampiyon olarak ifade etmek zor; Apple, App Store geliştiricilerinin kullanıcıları öteki ödeme sistemlerine yönlendirmesine müsade vermelidir; bu, Apple’ın aldığı yüzde 30’luk kullanım içi ödeme kesintisini atlamalarına müsade vermelidir. Ancak Yargıç Gonzales Rogers, App Store’un antitröst yasasını ihlal etmediğine de karar verdi. Apple’ın sözleşmenin ihlali nedeniyle aleyhinde davasında Epic aleyhine karar verdi. Epic’in Apple’a 3,65 milyon dolar ödemesi gerekiyor.

Son gelişme: Epic bu karara karşısında zaten temyiz başvurusunda bulundu. İlk bildirim, Fortnite geliştiricisinin karara nasıl meydan okuduğunu bütünüyle açıklamadı.

Eminim Apple, yasal mücadeleyi geride ayrılmak isterken, karar bazı geliştiricilerden elde ettiği geliri kesecek. , kârlılığını büyük ölçüde etkilememeli – ve ortaya çıkaracağı daha fazla yeni telefon ve cihaz var. Büyük etkinlikten ne beklediğimizi bilmek ister misiniz? Şimdiye değin bildiğimiz her şeyi buradan okuyun!

-Mat Smith

1 TB depolama seçeneğiyle ilgili son dakika iPhone 13 akış ipuçları

< h3>Daha düşük fiyatlı bir AirPods seçeneğiniz de olabilir. Ünlü tahlilci Ming-Chi Kuo, iPhone 13 Pro ve Pro Max’in iPhone 12 Pro ailesinden taşınan 128GB, 256GB ve 512GB seçeneklerinin yanı sıra 1 TB’a değin depolama alanına sahip olacağını söylüyor. Bu azıcık daha fiyatı yüksek olabilir. Belki daha da önemlisi, temel iPhone 13 ve 13 mini’nin önceki modellerin (açıkçası yetersiz) 64 GB’lık yerine 128 GB’tan başlayacağına da inanıyordu.

Mevcut ikinci cins AirPod’ların sabit kalacağını ve satacağını da sözlerine ekledi. Apple’ın 14 Eylül etkinliğinde olasılıkla bir fiyat düşüşüyle ​​tanıtılacak yeni bir üçüncü nesil modelin yanı sıra.

Okumaya devam edin.

iPhone mini’de uyuma

En heyecan verici iPhone 12’ydi.

Mat Smith (evet, ben) iPhone 12 ufak’yi çok seviyor. Pil ömrü sinir bozucu olsa da, oyun oynamak ve öteki işlemci yoğun görevler için yeterince kuvvetli olan küçük bir zeki telefonun olması bir şey. Apple’ın iPhone ufak ailesini sürdüreceğini umuyoruz ve söylentilere göre.

Okumaya devam edin.

Perseverance gezici örnekleri anahtar sözcük Mars’ta uzun süredir su vardı

İlginç erken sonuçlar.

NASA

Perseverance gezgininin Mars’tan aldığı ilk kaya örnekleri şimdiden içgörü sağlıyor.

Bu da, Mars’ın suyunun, onu mikroskobik yaşama nispeten davetkar ülkü getirecek değin istikrarlı olduğunu gösteriyor. Devir ekibi ayrıca, örneklenen kayadan su akarken oluşmuş olabilecek manâlı tuzları da tespit etti. Tuzlu, sadece Mars’ın eski sularını hapsetmekle kalmamış, yaşam belirtilerini de koruyabilmiş olabilir.

Okumaya devam edin.

ABD, ‘istikrarlı’ kripto para birimlerini çökertebilir

Düzenleyiciler, stablecoin’lerin istikrara asistan olmaktan daha fazla zarar verdiğinden endişeleniyor.

Stablecoin’ler görünüşte öteki kripto paralardan daha güvenli. Daha az akıcı varlıklara olan bağları doğru alışılagelmiş kripto para birimi, ama ABD düzenleyicileri belli ki ikna olmadılar. Bloomberg kaynakları, Parasal İstikrar Gözetim Konseyi tarafından yapılan bir incelemeyle Define Bakanlığı ve diğer federal kurumların stablecoinler üstünde muhtemel bir baskıya yakın olduğunu duydu. Yetkililerin, dijital paranın büyük ölçüde düzenlenmemiş olduğundan ve nihayetinde parasal sistemi gözetmek yerine istikrarsızlaştırabileceğinden üzüntü duydukları bildiriliyor.

Bu endişelerin bir kısmı, büyük miktarlarda kurumsal borç tutarak fonlarını istikrara kavuşturmaya çalışan Tether civarda toplanıyor. . Bloomberg’e kadar, kripto para birimi değerleri düşerse, bu “kaotik yatırımcı kaçışlarına” karşısında savunmasız olabilir.

Okumaya devam edin.

Kaçırmış olabileceğiniz en büyük haberler

Android 12, 4 Ekim’de çıkış yapabilir

Kitaplara Çıkmak: Florence Nightingale istatistikleri ve ‘gül’ü kullanarak ilacı nasıl değiştirdi? listeler’

Virgin Galactic birincil ticari araştırma uzay uçuşunu Ekim ortasına erteledi

Sony’nin PlayStation Showcase’i çok başarılıydı

Apple’ın iPhone 13 etkinliğinde neler beklenir

Disney’in kalan 2021 filmleri önce sinemalarda gösterime girecek

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*