Facebook ve Instagram, reklamverenlerin gençleri hedefleme yeteneğini sınırlayacak | Engadget

Facebook ve Instagram, reklamverenlerin gençleri hedefleme yeteneğini sınırlayacak | Engadget

Facebook, reklamverenlerin hedefli reklamlarla gençlere varmak yeteneğini sınırlamak için yeni adımlar atıyor. Değişiklikle birlikte, reklamverenler artık Facebook, Instagram ve Messenger’ın en genç kullanıcılarına reklam uygulamak için “alaka alanlarını” veya öteki hizmetlerden toplanan bilgileri kullanamayacak.

Değişiklik, reklamverenlerin gençlere ulaşmasını engellemeyecek. yaş, cinsiyet ve konum gibi geniş demografik bilgileri kullanmaya devam edebilirler ancak güncelleme, üçüncü taraf web siteleri ve uygulamalardan alınan bilgiler de dahil elde etmek üzere daha detaylı verilerin kullanılmasını önleyecektir.

Instagram da gençleri platformunda daha eksik görünür kılmak için birkaç değiştirme yapıyor. Kullanım, 16 yaşından minik gençler için varsayılan olarak yeni hesapları rahat ülkü getirmeye başlayacak, ancak 13 yaşından küçük gençler, isterlerse halka açık bir hesabı seçim edebilirler. Instagram, erken testlerde “on gençten sekizinin tescil sırasında özel varsayılan ayarları kabul ettiğini” ve bu değişikliğin daha artı gencin herkese açık olmayan hesaplara sahip olmasına yol açabileceğini öne sürdü.

İsteyen gençler için Herkese açık hesaplar için Instagram, tanımadıkları yetişkinlerin uygulamada onlarla etkileşim kurmasını zorlaştırıyor. Şirket, yetişkinlerde gençler için tehlike oluşturabilecek “potansiyel olarak belirsiz davranışların” tespit edilmesini kolaylaştıran “yeni bir teknoloji geliştirdiğini” söylüyor.

Instagram’a göre, “potansiyel olarak belirsiz” olarak işaretlenen yetişkinler, gençleri takip etmesi ya da gönderilerine yorum yapması engellenebilir (uygulama daha önce yetişkinlerin gençlere mesaj göndermesini sınırlandırmıştı). Bu yetişkinler keza Makaralar, Keşfet ve diğer başvuru formu içi önerilerde gençlerin içeriğini görmez. Şirket, hangi yetişkinlerin kabataslak olabileceğini nasıl belirlediğine dair böylece fazla ayrıntı paylaşmıyor, ancak bir faktörün daha genç kullanıcılar göre engellenen ya da şikayet edilen yetişkinler olacağını söyledi.

Instagram gençler için rekabet ederken değişiklikler geliyor. kullanıcılar. Şirket, hizmetinin 13 yaşından küçük çocuklara yönelik bir versiyonuna ilişkin gelecek planlarını kamuoyu önünde tartıştı. Şirketin erken aşamada olduğunu söylediği bu hafıza, şimdiden milletvekilleri ve diğer yetkililerin tepkisine yol açtı. Ama Facebook hala bu fikirle ilerlemeye devam ediyor. Şirket, bambaşka bir blog gönderisinde, hizmeti oluştururken çocuk gelişimi ve çevrimiçi emniyet konusunda uzmanlarla çalışmayı planladığını ve “kanun yapıcılarla verimli işbirliğini” gönül rahatlığıyla karşıladığını bir kere daha belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*