Fitbit Luxe incelemesi: Gözleri yoran hem kolay hem de zor olan küçük bir izleyici | Engadget

Fitbit Luxe incelemesi: Gözleri yoran hem kolay hem de zor olan küçük bir izleyici | Engadget

Sizden rastgele bir kişinin bileğinde bir fitness takipçisi düş etmenizi isteseydim, hayalinizdeki giyilebilir cihazınız nasıl görünürdü? Senelerdir büyük ölçüde benzer görünüyorlar – genel bir silikon ya da naylon kayışa takılan plastik veya metal dikdörtgenler.

Fitbit, giyilebilir cihazlarının mücevhere benzediğini söylemekten hoşlanıyor. Ancak fiilen mücevher gibi görünen ve adımlarınızı, uykunuzu ve egzersizlerinizi kaydetmekten nefes almanızı ve rahatlamanızı söylemeye dek her şeyi yapan bir fitness takipçisi yerine getirmek zordur. Şirket, 2016’da Alta ile şık bir fitness bandında şansını denedi, ancak bu cihaz azıcık daha dardı ve dikkatli bir ekrana sahip ve o zamandan beri üretilmiyor. Luxe ile Fitbit aşina bir melodi söylüyor ve bir kere daha “kolayca şık bir bileklik tasarımında… demin puanlandıN/AUsers – Az Önce puanlanmadıYokdims?image_uri=https%3A%2F%2Fs.yimg.com%Küçük ekranı okumak zordur

Tasarım bir yandan, Luxe bir fitness bandından beklediğiniz yaklaşık olarak her şeyi bir araya getirir: yürek atış hızı sensörü, oksijen doygunluğu (SpO2) izleme, uyku izleme, suya sağlamlık ve esas telefonunuzla senkronizasyon.

Hepsi yalnızca birkaç küçük değişiklikle dikdörtgen bloklardır. Şirket, Luxe’i duyururken, Luxe’nin kasasının nasıl yapıldığını titizlikle detaylandırdı ve cihazın “çığır açan tasarımının, bileğinize hafifçe oturan ve mücevher sözde bir görünüm ve his ile insan vücudundan ilham alan yumuşak, kibar bir şekle sahip olduğunu” söyledi.< /p>

Galeri: Fitbit Luxe tahlil fotoğrafları | 12 Fotoğraf

/12

Galeri: Fitbit Luxe tahlil fotoğrafları | 12 Resim

/12

Paslanmaz çelik kasayı yerine getirmek için metal enjeksiyon kalıplama gibi teknikler kullandı ve “el yapımı takılardan beklenen sıcaklığı sağlarken, tüm bunlar gelişmiş algılayıcı teknolojisini etkinleştirmek için gereken bir hassasiyet seviyesini sağlıyor.” Luxe’nin ne kadar zarif olduğuna dair birkaç düzine laf verdikten sonradan, şirket bunu “Fitbit’in şimdiye kadarki en moda ve konforlu cihazlarından biri” olarak nitelendirdi.

Kurucu iki taraflı James Park, “Yaptık” dedi. Luxe ile büyük teknolojik gelişmeler, daha küçük, daha ince, daha güzel planlanmış, gelişmiş özelliklerle doymuş bir izleyici yarattı – bazıları daha önce sadece akıllı saatlerimizde mevcuttu.” Bu, Fitbit’in gelişmiş bileşenleri Luxe’nin neredeyse işaret parmağım kadar geniş ve yalnızca 1,43 inç uzunluğundaki ufacık gövdesine sıkıştırabildiği anlamına geliyordu.

Bu, Apple Watch SE dek kalın, fakat genişliğinin yaklaşık üçte biri kadar. Keza Fitbit Charge 4’ün dörtte üçü kadar geniş ve bir saç inceltici.

Yani evet, Luxe zarif ufak bir şey, bu da benim gibi ince bilekleri olan ahali için hoş. Paslanmaz çelik kasanın kendisi kenarlar her tarafında hafifçe kavislidir, bu da onu Charge 4 ve Alta’dan daha eksik bloklu ayla getirir. Ama seçtiğiniz kayış tüm farkı yaratabilir. Kutuya aldığınız silikon seçeneğiyle eşleştirildiğinde, Luxe hala azıcık kolay görünüyor. Diyelim fakat Fitbit’in bana gönderdiği Gold Mesh versiyonuyla değiştirin ve işte! Hemencecik tarz yükseltme.

Ekran saatin 18:30 olduğunu gösteriyor.Cherlynn Low / Engadget

Bu hoş, ancak öteki fitness takipçilerinin çoğunu güzel bir grupla değiştirerek cazibeli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Luxe’nin etap izinin ek avantajı, yazarken veya amuda kalkarken asla yoluma çıkmaması.

Luxe’un boyutuyla ilgili kötü olan şey, ekranının buna alt olarak ufak olmasıdır. Bu, 124 x 206 çözünürlükte çalışan 0,76 inçlik bir AMOLED paneldir. Olasılıkla Luxe’nin bütün sensörlerini gizleyen kalın bir çerçeve ile çevrilidir. Ancak bu, antrenman istatistikleriniz gibi şeyleri okumayı fazla zorlaştırır. Ekranın kendisi net, aydınlık ve renkli. Fakat küçük metinleri okumakta sorun yaşıyorsanız daha büyük bir cihaza ihtiyacınız olabilir. Fitbit, Engadget’a, daha büyük metinler taşıyan bir güncellemenin yakında geleceğini söyledi, ama gerçi belirtilen bir vakit çizelgesini ve bunun kullanıma sunulduğunda nasıl görüneceğini bilmiyoruz.

Navigasyon ve kullanımda

Charge 4 ve Sense akıllı saat gibi, Luxe’de de maddi düğmeler yoktur. Fakat öteki ikisinden ayrı olarak, bu izleyicide bir eylemi tetiklemek için basıncı algılayan endüktif bir katı hal sensörü bile yok. Luxe ile etkileşim kurmanın tek yolu dokunmatik ekranıdır. Neyse oysa Fitbit, bir musluğu algılaması için zorlamanız gereken sahte dokunmatik ekranı yerine burada standart bir ekran kullanıyor. Luxe ile, çok ilkel bir işletim sistemine sahip olsa da, herhangi bir zeki saatte olduğu gibi ekrana kaydırıp dokunabilirsiniz.

yana doğru kaydırmak sizi Bildirimler, Alıştırma, Rahatlama (yönlendirmeli nefes alma), Alarmlar ve Zamanlayıcılar aralarında götürür. Daha fazla işleve varmak için bu bölümlerin her birinde dikey olarak kaydırabilirsiniz. Geri gitmek (veya sağa kaydırmak) için ekranın üst kısmına iki kere dokunun. İşte bu değin.

Egzersiz’de favori antrenmanlarınızı baştan hazırlamak gibi daha artı kişiselleştirme için telefonunuzdaki Fitbit uygulamasına gitmeniz gerekir. Varsayılan olarak, burada Yürüme, Koşma, Bisiklete binme, Yüzme, Koşu Bandı ve Antrenman (az kalsın her şey için hepsini bir arada) bulacaksınız. Alıştırma yaparken, Luxe yakılan kalorilerinizi, geçen süreyi, yürek atış hızınızı ve ilgili olduğunda hızınızı veya kat ettiğiniz kilometreyi gösterir. Bu, daha büyük bir ekranda bir bakışta göreceğinizden fazla daha az bilgidir, ama daha ufak bir izleyici için yaptığınız fedakarlık budur. Duraklatma düğmesi gibi daha artı şey bakmak için yukarı kaydırabilirsiniz, ancak tümü bu değin.

Siz de çalışma yaparken, Fitbit yürek atış hızınızın altındaki kardiyo bölgenizi “ gibi etiketlerle gösterecektir. yağ yakımı” ve “yokuş”. Bu faydalı bir veri, ama yine de bu çok küçük. İyi bir görüşüm var ve hatta azıcık okumakta zorlandım (koşarken kollarımı sallarken daha da zorlaştı).

Bildirimleri okumak bıktırıcı olsa da, bileğinizden önceden ayarlanmış seri bir yanıt veya emoji gönderebilmeniz güzel. Cihaz, fazla uzun süre boşta kaldığınızda ya da hedeflediğiniz faal dakikalara ulaştığınızda da vızıldayacaktır. Bileğinizi kaldırdığınızda, ekran size saati göstermek için uyanır (neyse oysa büyük yazı tipiyle). Bandı uyuklamak için takarsanız, hangi uyku bölgelerinde olduğunuzu tespit etmek için kalp atış hızınızı kullanır ve üç geceden sonradan size dinlenme yürek atış hızınız gibi şeyler söyler. en düşük 15 dakikadır koşuyor, yürüyor, yüzüyor veya bisiklet sürüyorsanız (ya da daha pozitif), Luxe aktivitenizi otomatik olarak algılar ve kaydeder. Bu en düşük zaman gereksinimini de başvuru formu aracılığıyla diğer bir şeye değiştirebilirsiniz. yine de Charge 4’ün aksine, Luxe’de oturmuş GPS yoktur ve dış mekan koşularınızı haritalamak için telefonunuza bağlanması gerekir.

Google’ın Fitbit’i satın almasını tamamlamasından bu yanlamasına yeni olan bir şey de şudur: Android cihazlarla çalışan Fast Pair. Bu, Luxe’i ayarlamayı ve Pixel 4a’mla senkronize etmeyi bir rüzgâr haline getirdi. Luxe’ı yük ettim ve tüm Pixel tahlil birimlerimde izleyiciye bağlanmak isteyip istemediğimi soran bir pencere açıldı.

Bu, öncelikle uygulamayı açıp Yeni Cihaz Ekle düğmesine basmak ve ardındaki sürekli olarak telefonumun giyilebilir cihazı bulmasını beklemek gibi eski yöntemden fazla daha basit.

Luxe’un sunduğu diğer işlevler de var, oysa yalnızca Fitbit Premium için ayda ekstra 10 ABD doları öderseniz. Şirket, her satın alma işleminde altı ay ücretsiz veriyor ve bu size etkinliğiniz, yürek atış hızınız ve uyku eğilimleriniz gibi ilave bilgiler sağlıyor. Hem, afiyet durumunuzla ilgili aylarca ve yıllarca süren raporların, uykunuz ve stresinizle ilgili detaylı dökümlerin ve keza rehberli egzersiz programlarının, uyarı ve besin programlarının kilidini açar. Abonelik olmadan, birçok kişi Luxe’nin topladığı temel verileri tatmin edici bulmalıdır. Ama uzun vadeli afiyet eğilimleri hakkında data almak isteyenler Premium’dan yararlanabilir.

Batarya ömrü

Bu, birçok gece uyumak için grubu takmamama rağmen, her gün aniden artı çalışma seansını izlemekle ilgili. Yatağa gittiğinizde Luxe’ı açık tutar ve bununla birlikte telefonunuzun GPS’ine bol miktarda bağlarsanız, egzersiz süreniz büyük olasılıkla daha kısa olacaktır.

Birleştirme

En güzel olanı Fitbit Luxe ile ilgili olan şey onun tarzı yok; bu onun boyutu. Bu ufacık cihazın bu kadar çok şey yapabilmesi uyarı çekicidir ve daha ince bileklere sahip olanlar da çok beğenecektir. Oysa boyutu bununla beraber dezavantajlarından biridir – küçük ekranı okumayı zorlaştırır. yine de, 150 $ karşılığında Luxe, neredeyse her şeyi peşine düşüp takip edebilen, iyi yapılmış ve kabiliyetli bir fitness takipçisidir. Çoğundan daha küçük kolay bir aktivite grubu arıyorsanız, bu size iyi hizmet edecektir. En azından, mükemmele yakın bir görüşünüz olduğu sürece.

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*