God of War Ragnarök’e ilk bakış Asgard ile bir savaşı gösteriyor | Engadget

God of War Ragnarök'e ilk bakış Asgard ile bir savaşı gösteriyor | Engadget

Sony’nin God of War Ragnarök’ün resmen yolda olduğunu söylemesinin üzerinden takriben bir sene geçti ve bugün nihayet oyuna ilk kez bakıyoruz. Beklendiği gibi, Kratos’un 2018 oyununda mükemmelleştirdiği bilinen çift tabanca kullanımıyla God of War’a benziyor. Oğlu Atreus, son birkaç yılda büyümüş gibi görünüyor ve sevgili yaşlı babasının kararlarına meydan okumanın yanı sıra daha yetenekli bir dövüşçü olduğunu kanıtlıyor.

Oyunun hikayesine gelince, o kadar görünüyor fakat İskandinav tanrıları panteonu ile bir çatışma yaratmak için – tıpkı Kratos’un birincil oyun üçlemesinde bütün Yunan tanrılarını değil ettiği gibi, burada her yerde aynı yolda olabilir. Lakin elbette onunla savaşıyor, Atreus ise burada bütün bir savaşın gerekli olduğuna daha artı ikna olmuş biri gibi görünüyor. Yeni oyunla ilgili ayrıntılı bir blog yazısında belirtildiği gibi, çatışmanın çoğu, Atreus’un hemen ölmüş olan annesinin onun için ne istediğini anlamaya çalışmasından geliyor gibi görünüyor, ilk oyunun sonunda güya dev olduğu ortaya çıktıktan sonradan oyun.

Düşmanlara gelince, müttefikten düşmana dönüşen Freya ve Thor belli başlı düşman olacak. Her karakterin yalnızca kısa alaylarını gördük, ama her iki karakter de ailesini Kratos ve Atreus’a kaptırdı ve Kratos’un bir Yunan tanrısı olduğu vakit olduğu gibi intikam için susamış görünüyorlar. Kıdemli aktör Richard Schiff’in (The West Wing) İskandinav tanrılarının kralı Odin’i oynayacağı haberi bilhassa alımlı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, oyun çeşitli yeni ortamlar ve düşmanların yanı sıra şahane görünüyor. Kratos’un Leviathan Baltası ve Karışıklık Bıçaklarını kullanmanın daha fazla yolu. Ama aşina tekne geri döndü ve bedensiz kafa Mimir’in yaptığı gibi, daha artı hikaye zamanı ve Kratos’un sürekli geçimsiz ruh hali hakkında kısa talimat için hazırlanın.

Sony ne yazık oysa paylaşacak bir çıkış tarihi yoktu; bir yıl önce şirket, God of War Ragnarök’ün 2021’de geleceğini söylemişti, fakat blog gönderisinin sonunda “gelecek sene görüşürüz” yazıyordu.

Bir eğlence sonrası röportajda Eric Williams’ın , uzun süredir Santa Monica Studio gazisi, 2018 unvanını yöneten Cory Barlog yerine God of War Ragnarök’ü yönetecek. Williams şu başlıca kadar her God of War oyunu üstünde çalıştı, bu yüzden bu meslek için mantıklı bir tercih gibi görünüyor. Williams, her oyunun tarihsel olarak farklı bir yönetmeni olduğunu ve sadece Barlog’un iki taksit yaptığını belirtti. Barlog, “Bu şeylerden birini bitirdikten sonra gerçekten fazla yoruluyorsun,” dedi, “bu yüzden onun gibi başka birini kandırmalısın.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*