Google, 2030 yılına kadar tükettiği suyun yüzde 120’sini yenileyeceğini söylüyor | Engadget

Google, 2030 yılına kadar tükettiği suyun yüzde 120'sini yenileyeceğini söylüyor | Engadget

Google, şirketin 2030 yılına dek bilgi merkezlerinde ve ofislerinde tükettiği suyun sıradan yüzde 120’sini yenilemeyi taahhüt edeceği yeni bir su yönetimi hedefini duyurdu. Arama devi, bu amaçla tatlı su alternatiflerini kullanacağını söylüyor sunucu çiftliklerini soğutmak için. Georgia, Douglas County gibi yerlerde şirket, sunucularını çalışır durumda tutmak için zaten geri kazanılmış atık su kullanıyor. İleriye dönük olarak, atık su ve deniz suyunu uygulamak için daha fazla fırsat bularak bu uygulamayı ikiye katlamak için çalışacak.

bu arada şirket, ofislerinde toplanan su kaynakları gibi daha fazla yerinde su kullanmayı planlıyor. yağmur suyu, içme suyu gerektirmeyen peyzaj sulama ve tuvalet sifonu gibi şeyler için. Google, halihazırda su kullanımını düşündüğü bir girişime misal olarak Bay Area kampüslerine ve lokal ekolojistlerle birlikte çalıştığı bir çevre düzenleme projesine dikkat çekici ediyor.

“Su yönetimi yolculuğumuz, suyumuzu durmadan iyileştirmeyi içerecektir. Google sürdürülebilirlik sorumlusu Kate Brandt bir blog yazısında şunları söyledi:

Tükettiğinden daha artı suyu onarım çabalarında şirket, lokal su ve şirketin veri merkezlerine ve ofislerine sahip olduğu yerlerde havza zorlukları. Google’ın burada yapmayı planladığı çalışmaya örnek olarak şirket, Mead Gölü’nden çıkarılan su miktarını azaltmak için Colorado Nehri Kızılderili Kabileleri ile halihazırda yürüttüğü bir ortaklığa dikkat çekici ediyor. ABD’nin en büyüğü olan rezervuar, aşırı başvuru formu ve uzun süreli kuraklığın birleşimi sebebiyle acele bir su sıkıntısıyla karşısında karşıya.

Son olarak şirket, araçlarla onlara yardım etmek için topluluklar, politika yapıcılar ve planlamacılarla çalışmaya devam etmeyi planlıyor. ve su mevcudiyetini ve ihtiyaçlarını değer biçmek ve tahminde bulunmak için ihtiyaç duydukları teknolojiler. Burada şirket, Tatlı Su Ekosistemleri Gezgini’ni meydana getirmek için Birleşik Milletler Çevre Programı ile yaptığı çalışmalara atıfta bulunuyor. Bu, zaman içinde ulusal ve yerel yüzey suyu değişikliklerini izleyen bir araçtır.

Bugünün taahhüdü, Alphabet CEO’su Sundar Pichai’nin şirketin tüm veri merkezlerini ve ofislerini iyice karbonsuz enerjiyle çalıştırma girişiminde bulunacağını açıklamasının arkasından geldi. 2030. Pichai, bu çalışmayı bir “ay fotoğrafı” olarak nitelendirdi ve bir takım durumlarda Google’ın bir takım tesislerinin uzak konumu nedeniyle elde edilmesinin baskı olacağını belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*