Google Family Link artık ebeveynlerin bireysel uygulamalardaki zaman sınırlarını kaldırmasına izin veriyor | Engadget

Google Family Link artık ebeveynlerin bireysel uygulamalardaki zaman sınırlarını kaldırmasına izin veriyor | Engadget

Evlerimizdeki bütün akıllı teknolojilerle çocuklar, daha küçük yaşlardan itibaren artan bir şekilde çoğalan bir şekilde emrindeki cihazlarla karşılaşıyor. Bir çocuk birincil zeki telefonunu almadan önce bile Alexa ile konuşmuş veya bir Nest Hub’ı özendirme etmiş olabilir. Google, bıkmış ebeveynlere teknoloji öğretileri konusunda yardım eli vermek için, Aileler web sitesinde, çocuklar için sağlıklı ve korumalı bir çevrimiçi ortamın nasıl geliştirileceğine ilişkin ek araçlar sunuyor.

Common Sense Media, ConnectSafely, Family Online Safety Institute, Headspace, PBS KIDS ve Susam Workshop gibi güvenilir kuruluşlardan bir çocuğun teknoloji ile etkileşimlerine nasıl yaklaşılacağına dair resimli kılavuzlar içerir.

Ayrıca Google’a, şirketin özel emniyet özellikleri ve çocuk hesaplarıyla desteklediği çocuklara ve ailelere karşın kendi ürünlerini sergileme şansı veriyor. Ilave kaynaklar, çocuklar için en son uygulamalar ve hizmetler hakkında bilgiler, web’de ebeveyn denetimleri akort etme hakkında bilgiler, dijital refahı yönetmeye ilişkin ipuçları ve derslik için eğitim araçlarını içerir.

Site, Google arama analizleri üstüne kuruludur ve ABD’de 13 yaşından küçük çocukları olan 2.000’den pozitif ebeveynin katıldığı bir anketin bulguları. Araştırmaya kadar, her beş ebeveynden ikisi, çocuklarıyla teknolojiyle ilgili öbür konular hakkında konuşmaktan belli olmadıklarını söyledi. sırası gelmişken, halk müziği çocukları kapalı mekanlarda oyalamanın yollarını ararken, pandemi “nasıl evde eğitim yapılır?” “çocuklara dikkat” ve “çocuklar için evde davet” aramalarının bütün zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını fark etti.

Family LinkGoogle

Google, yeni portalın yanı sıra Family Link ebeveyn denetimlerini, seçim edilen uygulamalar için ekran süresi sınırlarını kaldırma yeteneği de dahil olmak üzere istenen özelliklerle güncelliyor. Artık “defalarca müsade verilir” olarak ayarlayabilirsiniz. giderken Android kullanıcıları bundan böyle Google Play Store’un geniş kataloğundan dilekçe önerilerini görüntüleyebilir. her birinin onayladığı hizmetler, çocuk kadar belirli bir cihazın batarya ömrünü görün ve bir çocuğun cihazından ekran süresi sınırlarını ayarlayın.

Keza, Google’ın aile odaklı duyuruları arasında HeadSpace Breathers adlı haftalık yeni bir YouTube dizisi de yer alıyor. Rehberli meditasyon platformu Headspace ile bir işbirliği olan ağırlama, önümüzdeki ay başlıyor ve ailelerin farkındalık ve esenlik uygulayarak rahatlamalarına yardım etmek için tasarlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*