Google Play Kitaplar güncellemesi, çocuk kitaplarına sesli anlatım getiriyor | Engadget

Google Play Kitaplar güncellemesi, çocuk kitaplarına sesli anlatım getiriyor | Engadget

Google, e-kitapları okumayı öğrenenler de dahil olmak üzere daha geniş bir küresel kitlenin erişimine sunmaya çalışıyor. Web devi, Google Play Kitaplar’da çocuk kitapları için bir dizi sesli kaynak arabulucu kullanıma sunarak gençlere odaklanmaya devam ediyor.

Çocuklar artık sayfaları otomatik olarak çevirebilme özelliğiyle birlikte yüksek sesle okunan bir kitabı dinleyebilir. veya manuel olarak, sekiz yaşına kadar olanlar için muhakkak başlıklarda. Audible ve Spotify gibi özel hizmetlerdeki sesli kitapların ve podcast’lerin popülaritesi, birçok yetişkinin bazen bir meşhur göre anlatılan sözlü kelime içeriğini dinlemesine yol açtı. Oysa, edebiyatın sesli yorumlarına duyulan susama, Google’ın yeni aracına ilham kaynağı olan, yatmadan önce anlatılan hikayeler ve okuldaki okumalar yoluyla bize ufak yaşlardan itibaren aşılanıyor.

Öğrenmeyi artırmayı amaçlayan ayrı bir özellikte. Bir çocuğun kelime dağarcığı, kullanıcılar bundan böyle yüksek sesle söylendiğini duymak için bir kitaptaki bir kelimeye dokunabilir. Hem Google, birçok çocuğun anlamasını veya öğrenmesini cesaretlendirmek için tasarlanmış çizimlerle birleştirilmiş binlerce çocuk dostu tanımı okuma ya da dinleme özelliğini ekliyor. Araçlar muhakkak yalnızca çocuklar için değildir ve tüm yeni başlayan okuyucular göre aynı şekilde kullanılabilir.

Yeni özellikler 0-8 yaş arası Google Play kitaplarının çoğunda mevcut olsa da, iki katına çıkarabilirsiniz. önce ücretsiz bir örnek indirerek bir kitap satın almadan önce etkinleştirilip etkinleştirilmediklerini kontrol edin. Google, Amerika’da Milli Okuma Günü ile aynı zamana eşit varmak için, Google mühendislik programı yöneticisi Komal Singh tarafından yazılmış bir STEM başlığı da dahil edinmek üzere üç e-kitap dağıtıyor; Ara Yıldız Mühendisi. Ve ilk otistik kuklası Julia’yı taşıyan bir çift Susam Sokağı kitabı, We’re Amazing, 1-2-3! ve Sonsuza Dek Aile.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*