Google, YouTube, arama ve daha fazlasında çocuklar için önemli güvenlik değişikliklerini duyurdu | Engadget

Google, YouTube, arama ve daha fazlasında çocuklar için önemli güvenlik değişikliklerini duyurdu | Engadget

Google, YouTube, Arama ve çocuklar için daha güvenli ayla getirmek üzere tasarlanan diğer uygulamalarında değişiklik yaptığını duyurdu. En son güncellemeler, çocuklar göre oluşturulan YouTube videolarını varsayılan olarak özel ülkü getirecek, reşit olmayanların veya ebeveynlerinin resimlerinin Google Görsel sonuçlarından kaldırılmasını istemesine izin verecek, Güvenli Arama’yı varsayılan olarak açacak ve daha öyle çok şey yapacak. Bu hareket, Google’ın çocukları korumak ve ebeveynlere gördükleri üstünde daha fazla teftiş karşılamak için yakın zamanda yaptığı bir girişimin parçası.

Güncellemelerin birçok YouTube ve YouTube Kids’e özel. Esas değişiklik, varsayılan yükleme ayarını mevcut en özel seçeneğe değiştirerek 13 ila 17 yaş arasındaki genç içerik oluşturucuları hedefliyor. Bu, varsayılan olarak videonun yalnızca açıklanmış kullanıcılar tarafından, içerik oluşturucu kadar herkese açık olarak değiştirilmediği sürece görülebileceği anlamına gelir. Google, “Genç kullanıcıların içeriklerini herkese açık ışık halkası getirmek istiyorlarsa bilinçli bir tercih yapmalarına yardımcı olmak istiyoruz” diye yazdı.

Google, YouTube için sözde dijital rahatlık araçlarını da genişletiyor. Varsayılan olarak otomatik oynatmayı kapatırken, 13 ila 17 yaş arasındaki tüm çocuklar için mola ve uyku vakti hatırlatıcılarını varsayılan olarak açar. bununla beraber, YouTube Kids’de bir otomatik oynatma seçeneği eklerken aynı zamanda uygulamada varsayılan olarak kapatıyor. Ebeveynler hem “kilitli” bir varsayılan otomatik oynatma ayarı seçebilecekler.

Aniden artı ürün ve yüzeyde kullanıcılarımızın yaşını doğru anlayışlı olmak, aynı zamanda onların gizliliğine saygı göstermek ve hizmetlerimizin erişilebilir kalmasını sağlamak karmaşık bir iştir.

Son olarak, Google, “sadece mahsul ambalajına odaklanan veya çocukları aracısız para harcamaya teşvik eden” bir video gibi “aşırı ticari içeriği” YouTube Kids’den kaldıracağını söyledi. Ayrıca, içerik oluşturucu bir videonun ücretli tanıtımlar içerdiğini belirlediğinde “çocuklara özel” içeriklerde görünen ifşaları da güncelledi.

Engadget’ın Dijital Çağda Ebeveynlik Rehberi

Aramada, Google, reşit olmayanlara “dijital etap izleri üstünde daha pozitif teftiş” vereceğine laf verdi. Bu amaçla, 18 yaşın altındaki herkesin ya da ebeveynleri ya da velilerinin, resimlerinin Google Görsel arama sonuçlarından kaldırılmasını istek etmesine izin veren yeni bir politika sunuyor. Google, bu değişikliğin “gençlerin çevrimiçi imajları üzerinde daha artı yoklama sahibi olmalarına yardım etmek” için tasarlandığını yazdı. Hem, 18 yaşın altındaki bütün mevcut kullanıcılar için Tehlikesiz Arama’yı açacak ve yeni hesaplar yaratıcı gençler için varsayılanı yapacaktır. şu anda, Family Link kadar yönetilen genç hesapları için etkinleştirilmiştir.

Diğer uygulamalarda, Google, 18 yaşın altındaki bütün kullanıcılar için konum geçmişini etkinleştirmeden devre dışı bırakacaktır. Play’de, ebeveynlere hangi uygulamaların Google’ın Aile politikalarına uyduğunu gösterecek ve topladıkları verileri nasıl kullandıklarını daha uzun uzadıya açıklayacak bir emniyet bölümü başlatılıyor. Şirket, reklam tarafında “18 yaşın altındaki kişilerin yaşına, cinsiyetine ya da alaka alanlarına kadar reklam hedeflemesini engelleyecek” diye yazdı.

Google, “çocuklar ve gençler, ebeveynler, hükümetler, endüstri liderleri ve çocuklar için daha iyi, daha güvenli ürünler tasarlamak için gizlilik, çocuk güvenliği, esenlik ve eğitim alanlarındaki uzmanlarla birlikte çalışmak istediğini vurguladı. gençler.” Bir tamamen ele alındığında, yeni şansın dönmesi, istismar amaçlı reklamları engellerken gençlerin zararlı içerikleri görmesini önlemeye muavin olacaktır. Ama uygulamada, herhangi bir hatayı ortadan uyandırmak ve reklamverenlerin kurallara uymasını sağlamak birazcık zaman alabilir – bu nedenle her zaman olduğu gibi çocuklarınızın dijital alışkanlıklarını yakından peşine düşüp takip etmek en iyisidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*