Hayatınızdaki fotoğrafçıya verebileceğiniz en iyi donanım | Engadget

Hayatınızdaki fotoğrafçıya verebileceğiniz en iyi donanım | Engadget
Hatta daha pahalı kameralarda bile bulunmayan arka plan bulanıklaştırma ve “mahsul vitrini” gibi bazı özgün özelliklere sahiptir. Dezavantajı, vlog çekerken kendinizi sığdırmak için yeterince geniş olmayan 24-70 mm eşdeğeri bir lenstir. Bunun yanı sıra, tutarlı sonuçlar ve çok iyi görünüm kalitesi sunan şahane bir aşamalı kameradır.

Sony ZV-1’i Amazon’dan Satın Alın – 700 $ Sony ZV-1’i Best Buy’dan Satın Alın – 700 $

Fujifilm X-T30

Fujifilm’in yalnızca 900$’lık yüksek performanslı bir kamerası olduğu için ideal bir Fujifilm X-T30″/> , aynı zamanda şık objet d’art. Küçük bir lens ile çoğu kompakt resim makinesinden daha hafiftir. aynı zamanda 4K 30p video, 20 fps’ye varan çekim hızları, göz izleme otomatik odaklama ve harika ergonomi gibi üstteki düzey özellikler sunar. 26,1 megapiksel sensör, cadde çekimlerinden büyük kasaba manzaralarına kadar her şeyin üstesinden ulaşmak için tatmin edici çözünürlüğe sahiptir ve özellikle deri tonlarında, içten renklere sahip görüntüler sunar.Gövde içi sabitleme özelliği beceriksiz ve daha iyi bir elektronik vizör kullanabilir, fakat gerçi kendi fiyat aralığındaki en iyi aynasız resim makinesi.

Fujifilm X-T30’u Amazon’dan satın alın – 900 $ Fujifilm X-T30’u Best Buy’dan satın alın – 1.000 ABD doları

Canon EOS M6 Mark II

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fmedia-mbst-Canon’un tam çerçeve aynasız fotoğraf makineleri bugünlerde tüm baskıyı alıyor olabilir, fakat daha minik sensörlü 850 dolarlık EOS M6 Mark II, bilhassa bir hediye için daha iyi bir bedel. 32,5 megapiksel sensörlü, satın alabileceğiniz en yüksek çözünürlüklü APS-C kameradır, ancak hikayenin tamamı bu değildir. Hem Canon’un mükemmel Dual Pixel göz izleme otomatik odaklama sistemi ile olağanüstü 14 fps çekim hızları sunar. Canon, gerçeğe yakın cilt tonlarıyla ünlüdür ve görüntüler varlıklı ve ayrıntılıdır. Fakat, 4K video kırpıldığı ve karşı taraf modeller dek belirgin olmadığı için video için en iyi APS-C kamera değil.Yine de, hediye listenizdeki birinin seri, yüksek çözünürlüklü bir kameraya ihtiyacı varsa, M6 Mark II inanılmaz bir seçimdir.

EOS M6 Mark II’yi Best Buy’dan satın alın – 850 ABD doları EOS M6 Mark II’yi B&H’den satın alın Fotoğraf – 850 $

Panasonic GH5

Panasonic GH5, bilhassa vlog için piyasadaki en popüler video merkezli kameralardan biridir. Birazcık eskimesine rağmen, belirgin 4K 60p 10-bit video, vücut içi sabitleme, çift UHS II SD kart yuvası ve bağlantı gibi özelliklere sahip birçok yeni kamerayı geride bırakıyor. Ayrıca spor ve diğer türdeki video ve resim çekimlerinin üstesinden gelebilecek dek sağlamdır. Dezavantajı, odak içinde ve dışarıda sallanma eğiliminde olan kontrast algılamalı otomatik odaklamadır, oysa son birkaç yılda mahsul yazılımı güncellemeleriyle geliştirilmiştir. Fakat en iyi birim fiyattır. Derhal 1.298 $’a (yalnızca gövde) ya da sıfır fiyatından 700 $ daha ucuza bulabilirsiniz – bu da onu çoğu düşük kaliteli fotoğraf makinesinden daha uygun fiyatlı bir armağan yapar.

Panasonic GH5’i Amazon’dan satın alın – 1,400 $ Panasonic GH5 satın alın ( kiti) Walmart’ta – 1.800 $

Sony A7 III

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fmedia-mbst Will Lipman Photography

Hem video ayrıca de fotoğrafçılıkla uğraşan biri için mükemmel aynasız fotoğraf makinesi hediyesi olarak, Sony’nin 2.000 $’lık A7 III modelini (yalnızca gövde) aşmak hala zor.

24,2 megapiksel sensör, mucizevi devingen aralıkla bariz görüntüler sunar ve düşük ışıkta çekim için en iyi bütün çerçeve kameralardan biridir. 10 bit video ve açılır ekran gibi kayıtlı profesyonel düzeyde özelliklerden yoksundur, fakat 2018’de piyasaya çıktığı göz önüne alındığında, hala mevcut en iyi hibrit aynasız fotoğraf makinelerinden biridir.

Sony A7 III’ü Satın Alın Amazon’da – 1,700 $ Sony A7 III’ü Walmart’ta satın alın – 1,900 $

Sony A6100

Sony

Sony’nin geçen yıl piyasaya sürdüğü üç APS-C resim makinesinden 750 $’lık 24 megapiksel A6100 (sadece karoser) en iyi değere sahip resim makinesi. Uğurlu alıcınız, Sony’nin sınıfının en iyisi otomatik odaklama, 11 fps hızlı çekim hızları, bariz daha aşağı örneklenmiş 4K 30p video, detaylı ve doğru renklere sahip görüntüler, mükemmel düşük ışık performansı ve vlog için açılır bir ekrana sahip olacaktır. aynı zamanda kompakt ve hafiftir, bu nedenle minik bir lensi olan bir cebe sığar.

24 megapiksel sensör, Canon’un 80D DSLR’sindeki ile aynıdır, fakat M200 yalnızca 299 gram ile karşılaştırıldığında çok küçüktür, böylece hediye bölge birey onu her yere götürebilir. Ve vlog veya özçekimler için 3 inçlik eğilebilir dokunmatik ekran, yüz ve göz algılamalı otomatik odaklama ve 4K 24p video (1,7x kırpmayla da olsa) gibi o kadar fazla istek edilen özellik bu minik gövdeye sığdırılmıştır. Canon’un renk bilimi, 4K video biraz yumuşak olsa da bariz, doğru renklere sahip görüntüler sunar. EF-M 15-45mm kit lensi dahil tüm bunları 550 dolara alırsınız.

Amazon’da Canon EOS M200’ü Satın Alın – 550 ABD Doları Walmart’ta Canon EOS M200’ü Satın Alın – 430 ABD Doları

Aputure Amaran AL-F7

Will Lipman Photography

Işık, herhangi bir görüntünün belki de en kayda değer yönüdür. Kesintisiz ışıklar, tomurcuklanan kameramanlar için mükemmeldir, ancak yeni başlayan bir fotoğrafçı tanıyorsanız, flaştan öbür olarak, bir resim çekilmeden önce bir sahneyi nasıl değiştirdiğine dair bir zihin vermeye yardımcı olduğundan, flaştan da yararlanabilirler.

AL-F7 en fazla bambaşka bir stand için uygundur, fakat ilk elden bir kameraya monte edilebilecek dek küçüktür.

Amaran AL-F7’yi Amazon’dan satın alın – 98 $ Walmart’tan Amaran AL-F7’yi satın alın – 98 $

Rode VideoMic Pro Plus

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fmedia-mbst-Kötü ses bir videoyu mahvedebilir ve harici bir mikrofon, sevdiklerinizin düş kırıklığına uğramadan çekim yapmasını sağlamanın basit (ve fazla pahalı olmayan) bir yoludur. Bir kameraya bağlanan ve bir mini jak yoluyla takılan bir shotgun mikrofon olan Rode VideoMic Pro Plus’ı seviyoruz. Ses kalitesini iyileştirmenin yanı sıra, Rode, etrafta dolaşan gürültüyü azaltan bir şok montajı ile birlikte kazanç. Birçok kamerada, dahili mikrofonlar ellerin doğal olarak düştüğü yere yakın durur ve ayarlarınızı yaparken ya da lens motorunun odaklamasında oluşan gürültüyü zahmetsizce alabilirler. VideoMic Pro, tüm bu operasyon gürültüsü olmadan daha net ses sağlayarak yoldan uzak durur.

Amazon’dan VideoMic Pro Plus’ı satın alın – 300 ABD doları VideoMic Pro Plus’ı B&H Photo’dan satın alın – 300 ABD doları

Engadget’ın 2020 Yeni Yıl Hediye Rehberi

Giriş ve Hediyeler

Harika hediyeler yapan bilgisayar ve telefon aksesuarları

Hayatınızdaki PC oyuncusu için en iyi hediyeler

Çocuklar için en iyi teknolojik oyuncaklar

Armağan için en iyi zeki saatler, fitness peşine düşüp takip cihazları ve giyilebilir cihazlar

Ev sinema sisteminizi için en iyi teknolojik hediyeler

Bunlar, bu sezon hediye edilecek ses cihazları

Şahane hediyeler sunan akıllı ev aletleri ve mutfak teknolojisi

arkadaşlarınıza ve ailenize gönderebileceğiniz en iyi dijital hediyeler

Hayatınızdaki fotoğrafçıya verebileceğiniz en iyi ekipman

Bu sene hediye edeceğimiz kitaplar, filmler ve müzikler

50 doların aşağıda bir fiyata satın alabileceğiniz her şey armağan kılavuzumuzda

Hayatınızdaki bir sporcu için en iyi fitness aletleri

Yeni ebeveynler için en iyi teknolojik hediyeler

Bu tatil sezonunda hediye edebileceğiniz en iyi masa oyunları

Bir sonraki kış maceranız için almanız gereken donanım

Harika bir çorap doldurucu yapan ufak, yerinde fiyatlı gadget’lar

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*