Hayatınızdaki PC oyuncusu için en iyi hediyeler | Engadget

Hayatınızdaki PC oyuncusu için en iyi hediyeler | Engadget

PC oyunlarında bir rönesans yaşıyoruz. Ucuz parçalar ve çok sayıda evde çalışan bu yıl birçok kişinin yeni bir ekipman yükseltmesine ya da yeni bir teçhizat yapı etmesine neden olurken, bu sonbaharın yeni grafik kartları en varlıklı oyuncuların PlayStation ve Xbox oyuncularına aleyhinde teknik üstünlüklerini hala iddia etmelerini sağladı. Fakat konu hediye almaya gelince işler zorlaşıyor. PC oyunları tamamen seçimle ilgilidir ve bu, her kategoride aradığınız şey olduğunu iddia eden yüzlerce, hatta binlerce seçenek bulacağınız anlamına kazanç. Gürültüyü azaltmanıza ve hayatınızdaki PC oyuncusu için çok iyi hediyeyi bulmanıza yardımcı olmak için buradayız. (veya en azından size onu bulmanız için gereken bilgiyi verir.)

Oyun klavyesi

Klavyeleri düzeltmek zor bir şeydir: Bir klavyeyi şahane yapan o kadar çok şey kişiye bağlıdır. lezzet, bu yüzden hediyenizin nelerden hoşlandığını bulmanız gerekiyor. Dikkate alınması gereken birincil şey, önceliklerinin ne olduğudur. Sevdiklerinizi Valorant’ta profesyonel olmaya teşvik ediyor musunuz, yahut kuleleriyle birlikte ücretsiz gelen hurdalardan daha iyisini mi istiyorlar? Ne kadar tüketmek istiyorsunuz ve hangi özellikleri takdir edecekler? 60 ABD doları tüketmek size bol miktarda RGB aydınlatmalı bir klavye kazandırabilir, oysa bu tasarım geliştirmeleri, performans laf konusu olduğunda büyük olasılıkla ödünler anlamına kazanç.

Anahtarlar

İki başlıca klavye kategorisi vardır. Şunları düşüneceksiniz: mekanik ve membran.

Membran klavyeler, bir bir tuş basımlarını algılamak için geçirgen izler kullanır ve tipik olarak, anahtarların yay ve direncini az kalsın tahsis etmek için kauçuk kubbeler kullanır. İyi olanlar yazmak için oldukça iyi hissettiriyor, oysa mekanik klavyede yazmaya alışkın olanlar aldanmayacak.

Mekanik klavyeden daha az bir şey bilmiyorsanız, tebrikler: İşiniz hala hiçbir yerde değil neredeyse tamamlandı. Günümüzde yüzlerce olmasa da düzinelerce farklı anahtar mevcuttur ve üreticiler bir klavye sipariş ederken genelde size en az üç seçenek sunar.

Mekanik anahtarlar üç kategoriye ayrılabilir: doğrusal, dokunsal ve tıkırtı. Doğrusal anahtarlar, adından da anlaşılacağı gibi, en kolay tiptir: Bir tuşa basın ve aşağı iner, çalıştırma noktasına ulaşın ve tuşa basma kaydedilir. Pürüzsüzdürler, tutarlıdırlar ve “doğrusal”ın da belirttiği gibi, her vuruşta benzer miktarda zor gerektirirler. FPS’leri ve hassas hareketler gerektiren ve genellikle en gürültüsüz geçişler olan öteki oyunları oynayanlar göre seçim edilirler – ama temelde diğer bir klavye türünden geliyorsanız bir öğrenme eğrisi vardır.

Cherry’s MX Inkar, en iyi bilinen lineer anahtardır; MX Hızı/Gümüş, Kırmızı ile aynıdır, ancak daha kısa hareket mesafesine sahiptir; ve MX Black, Inkar ile aynı hareketi korur, oysa aşağıda itmek için daha fazla baskı gerektirir.

Bir yumru hissettiğinizde, tuşa basmayı bırakıp bir sonrakine geçebilirsiniz. Bu anahtarlar tipik olarak yeni başlayanlar için doğrusal olanlardan daha bağışlayıcıdır, ancak tasarım gereği doğrusal anahtarlar değin akıcı veya istikrarlı değildir. Cherry dilinde, dokunsal anahtarlar MX Brown, MX Clear ve MX Grey olarak bilinirken, bazı üreticiler “green” kullanır.

Akıl almaz derecede yüksek bir klavyenin sesinden hiç rahatsız oldunuz mu? Muhtemelen bir tıklama anahtarı duymuşsunuzdur. Dokunsal anahtarlara benziyorlar, fakat her tuşa basıldığında, yazdığınızı anlatmak için bir tıklama geliyor. Bir oda arkadaşı, benzeşen ya da çocuk için satın alıyorsanız ve düzenli olarak klavyelerine yakın olacaksanız, diğer bir yere bakmak isteyebilirsiniz. Oysa çoğu birey, özellikle yazarken oyun oynamak yerine sesli geri bildirimi sever – aslında, bu makale tıklamalı bir klavyede yazılmıştır. Cherry’nin MX Blue’su en iyi aşina tıklamalı anahtarlardır, ama birçok üretici Beyaz veya Yeşil kullanır.

Şu anda bunalmış hissediyorsanız ya da nasıl devam edeceğiniz konusunda hiçbir fikriniz yahut, ne olduğunu bakmak için birazcık dedektiflik yapın. armağan alan birey acilen kullanıyor veya beğenebilir. genellikle, bir dizüstü bilgisayardan ya da membran klavyeden geliyorlarsa, muhtemelen ayarlanması en basit dokunsal anahtarları bulacaklardır, oysa bir e-spor yıldızı almak istediklerini biliyorsanız, doğrusal bir anahtar muhtemelen birincil ayarlama mücadelesine değecektir.

Tasarım ve ekstralar

Anahtarlara karar verdiğinizde, geriye sadece mesken düzeni ve ekstralar kalır.

Hediye alacağınız kişinin ufak bir masası olduğunu biliyorsanız, anahtarsız bir tasarım uygun olabilir. Somurtkan takdirde, bütün boyutlu bir klavye olasılıkla en tehlikesiz bahistir. Ekstralara gelince, bunlar genelde ilave tuşların eklenip eklenmediğine ve arkadaki aydınlatmanın ne dek karışık olduğuna bağlıdır.

Medya kontrollerine sahip edinmek şüphesiz güzel, çünkü birinin oyundan uzaklaşmadan müziğini değiştirmesine izin verecek. Alıcının oynadığı oyun türlerine tabi olarak makro tuşları da yardımcı olabilir; World of Warcraft’a giren biri, örneğin bir Minecraft oyuncusuna kıyasla makrolardan çok daha fazla faydalanacaktır.

Tüm bunlar bizi tasarıma getiriyor. Bulacağınız klavyelerin çoğu, sevdiğiniz kişinin edindiği veya edinmediği bir lezzet olan oyuncu estetiğine muhakkak sahiptir. Mesele şu ki, arkadaki yakma özelleştirilebilir olduğu sürece, bir klavyenin bir tuşa her bastığınızda yüzünde gökkuşağını çekebilmesi gerektiği anlamına gelmez. Sabit ve tutarlı arka aydınlatma sağlamak ya da sadece açıklanmış bir oyunda kullandığınız tuşları neşelendirmek için yüksek nitelikli bir RGB kurulumu da zahmetsizce kullanılabilir.

En iyi oyun klavyeleri

İle Yukarıdaki tavsiyeler ve bir takım ayrıntılı incelemeler, hediye için en iyi klavyeyi bulabilmelisiniz.

Sayısal tuş takımının üzerinde ek medya kontrolleri olan standart bir düzen ve bir işlev tuşunun arkasına gizli bazı ek esas özellikler sunar. Bir zardan beklendiği gibi tuşlar azıcık süngerimsi hissedecek, fakat aklıselim ve kuşkusuz paket klavyelerden ya da birçok dizüstü bilgisayardakilerden bir adım ötede. Razer gibi bir şirketten bekleyeceğiniz gibi, burada her bir tuşun ayrı ayrı aydınlatıldığı ve tamamen adreslenebilir olduğu fazla fazla RGB var. Razer’ın Synapse yazılımı, makrolardan her şeyi özelleştirmek için iyidir ve ayrıca sevdiğiniz kişi gökkuşağına meyilliyse bazı süslü RGB ön ayarları içerir.

Bu klavye elbette işlevselden daha gösterişlidir, fakat düşük fiyatı ve sağlam performansı bir çocuk, genç veya daha banal bir oyuncu için mükemmeldir. Bütçeniz dahilindeyse oysa biraz daha ölçülü bir şey arıyorsanız, Logitech’in G213’ünü deneyebilirsiniz.

Cynosa v2’yi Amazon’dan satın alın – 60 $ Cynosa v2’yi Best Buy’dan satın alın – 60 $

Çoğu insan için en iyi oyun klavyesi: Corsair K70 Mk2

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fmedia-mbst-K70, mekanik bir oyun klavyesi için uzun zamandır tehlikesiz bir tercih olmuştur.Doğrusal, dokunsal ve tıklamayı kapsayan, hepsi Cherry kadar sağlanan fazla dağıtılmış anahtar seçenekleri vardır. K70 keza FPS’ler ve MOBA’lar için oyunculara en kayda değer tuşlarda daha artı tutuş karşılamak için şekillendirilmiş ve dokulu bazı değiştirilebilir tuş başlıkları ile birlikte kazanç. Corsair’in yazılımı, işlevleri ve RGB’yi özelleştirmek için iyi çalışır ve K70, yerleşik belleğe sahip daha ucuz klavyeleri geliştirir. Bu, oynadığınız dağıtılmış oyunlar için üç profil oluşturabileceğiniz ve hangi PC veya dizüstü bilgisayara takılı olursanız olun, orada olacakları anlamına gelir.

Olur Ya de K70’in tek potansiyel negatif yanı tasarımıdır. İyi yapılandırılmış ancak Logitech ve Razer’ın daha objektif teklifleriyle karşılaştırıldığında, klavye tuşları için yazı tipi seçimi son derece oyuncu. Bu bir anlaşma kırıcıysa, bunun yerine Logitech G610 gibi bir şey düşünmek isteyebilirsiniz. K70’ten azıcık daha barebone, oysa kesintisiz satışta ve 100 doların aşağıda bir fiyata bulunabilir.

Corsair K7 Mk2’yi Amazon’dan satın alın – 154 $ Corsair K7 Mk2’yi Walmart’tan satın alın – 152 $

En iyi üstteki seviye kablosuz oyun klavyesi: Logitech G915 Lightspeed

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fmedia-mbst-G915 çok para için fazla klavye.Aynı zamanda, 1 ms gecikme süresi ve eşleştirilmiş makineler aralarında geçiş yapmak için özel bir düğme ile kablosuzdur; bu, akış için ikincil bir bilgisayar kullanan biri için yararlıdır (kablolu da kullanabilirsiniz). K70 gibi kararsız tuş başlıkları olmasa da, profiller arasında geçiş gerçekleştirmek için kısayol tuşları vardır ve Logitech’in yazılımı özelleştirmeyi basit ayla getirmek için olağanüstü bir meslek çıkarır.

Gerçekten, G915 ile satın aldığınız şey tasarımdır. : Görünüşe Göre üstünde yüzen tuşlar ve bol miktarda birinci sınıf araç gereç ile fantastik derecede ince bir güverte. Logitech’in kendi katı anahtar serisi vardır, fakat doğrusal ve dokunsal olanlar öğüt edilirken, tıkırtı olanlar bu fiyat aralığındaki bir mahsul için öyle iyi değildir. 250 $ civarında, ucuz bir armağan değil, oysa klavyenin on anahtarsız sürümü azıcık daha ucuza 230 $’a var.

G915 Lightspeed’i Amazon’dan satın alın – 250 $ G915 Lightspeed’i Best Buy’dan satın alın – 250 $< /p>

Oyun faresi

Oyun fareleri çoğu şekil ve boyutta kazanç ve bir kere daha bir birey için çok iyi olan şey, diğerine Kriptonit olabilir. Neyse ki, bir klavye yerine bir fare armağan etmek istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken fazla pozitif değişken değil.

Kavrama stili

Bilinmeye değerinde bir şey, kişinin nasıl davrandığıdır. Farenizi tutmak için satın alıyorsunuz: aya, pençe veya uç.

Pençe tutuşu benzerdir, ama eliniz daha kavislidir ve parmaklarınız pençe şeklindedir, yalnızca altlıklarda fare ile bağlantı eder. “Kutup” tutuş, aya fareden kaldırılmış ve sadece parmaklarınızın uçları ve başparmağınızın bağlantı ettiği şekilde pençeyi daha fazla bir şekilde ele alır; bu pek yaygın bir stil değil.

Büyük muhtemelen, satın aldığınız kişi bir avuç içicidir, bu da farelerin çoğuyla “ahenkli” oldukları için iyidir. Değillerse, öteki tutuş stilleri bazı fare şekillerinde indirim sağlar, fakat gerçi aralarından seçim yapabileceğiniz fazla sayıda model vardır.

Düğmeler

Her farenin bir ilk işlevi vardır. düğmesi, ikincil düğme ve kaydırma tekerleği. Oyun fareleri söz konusu olduğunda, alt tarafında en düşük iki ekstra programlanabilir düğme olmayan bir fare bulmakta zorlanacaksınız. Bunlar, bir oyunda, bas-konuşta veya gerçekte hayal edebileceğiniz herhangi bir şeyde bir yeteneği etkinleştirmek için üreticinin yazılımı kullanılarak haritalanabilir. Gerçekte ödediğiniz şey esnekliktir.

Çoğunlukla MOBA veya MMO oynayan kişileri hedefleyen fazla sayıda alt düğmeli oyun fareleri görmüş olabilirsiniz. Armağan alan birey, sayısız işlevi faresinin kenarına eşlemekten faydalanabilir, oysa onlar da olmayabilir.

Bir üreticinin mekanik veya optik anahtarlardan bahsettiğini görebilirsiniz, fakat bunlar fazla manâlı yok; Bu makalede önerdiğimiz herhangi bir fare gayet iyi tıklıyor.

CPI (bazı şirketler kadar DPI olarak listelenir) pazarlanan görmek için yaygın bir özelliktir: İnç başına sayı anlamına kazanç ve farenin bir inç hareket ettirilirken hareketi kaç kere algılayabildiğini açıklama eder. Tahmin edebileceğiniz gibi, 25.600 CPI’lık bir fare, 12.000 CPI’lık bir fareden daha hassas olacaktır. Ama, hiç kimse faresini bu oranda göstermek istemez; bu günlerde bu devasa sayıları dedektör kalitesinin süresiz bir tahmini (veya sadece pazarlama tüyü) olarak görmek daha basit. Sensörler, aralıklarının daha aşağı ucuna içten en hassastır, böylece profesyonel oyuncular, oyun oynarken çok iyi izleme karşılamak için CPI’yi genellikle 800 gibi bir değere ayarlar ve peşinde oyunlarının menüsünde hassasiyeti ayarlar.

Aradığınız şey, kullanıcının iyice istediğiyle eşleşmesi için ideal olarak 100’lük artışlarla ince ayarlanabilen bir faredir. Birçok fare, yazılım yoluyla ya da farenin kendisinde değişik CPI oranlarını saklamanıza ve özel bir düğme ile bunlar arasında geçiş yapmanıza da müsade verir. Fare üstünde özel bir düğmeniz olmasa bile, birçok yazılım CPI geçişini bir klavye kombinasyonuna bağlamanıza müsade verir.

(16.000 CPI) farem, çalışırken 1.900’de oturuyor ve aşağıda bir oyun oynuyorsam bunu azaltabilecek bir düğme var. Daha pahalı fareler, düğme eşlemesini benzer anda değiştirmenize müsade vererek bambaşka oyunlar için öbür kurulumlara sahip olmanızı sağlar.

Çözülecek son gizemli sayı, “saniyede inç” anlamına gelen IPS’dir ve şu kavrama gelir: Hareketi düzgün bir şekilde izlemeyi durdurmadan önce farenizi hareket ettirebileceğiniz hız. Bunun “azami sürat” olarak da anıldığını görebilirsiniz. Bir Civilization VI sevgilisi için satın alıyorsanız bu fazla manâlı değil, ancak çabuk tempolu bir FPS’de fiske çekimleri yapmaya çalışıyorsanız, farenizi fazla kısa mesafelerde inanılmaz hızlarda hareket ettirebilirsiniz. Günümüzde, aşırıya kaçan 400 pozitif IPS olarak derecelendirilen üstteki seviye fareleri görmek yaygındır. En seğirten oyuncuların bile 200 IPS’yi geçmesi o kadar mümkün değildir, böylece bu yüksek sayılar fiilen sadece bir kalite işaretidir.

Özellik sayfalarında sıklıkla bulacağınız oylama oranı ve en fazla gibi başka rakamlar da vardır. süratlenme ya da “G.” Saygın bir markanın ürettiği herhangi bir modern oyun faresi, tipik 1000 Hz gibi yüksek bir yoklama oranı sunarken, hızlanma derecesi kabaca IPS numarasıyla uyumludur.

El Becerisi

Bu doğrusu basit. : Solak mı yoksa sağ elini kullanan biri için mi satın alıyorsunuz? Solaklar için özel olarak tasarlanmış bir fare bulmak nadirdir – şimdi akla yalnızca bir model geliyor – ve bu maalesef solakların çok pozitif fare kullanmasını azaltıyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bunlar solak kişiler aralarında popülerdir, fakat sağ elini kullanan bir kişinin grafik tablette çizim yerine getirmek gibi dominant eliyle diğer bir şey yapması gerektiğinde de yararlıdır.

En iyi oyun faresi

Birçok insan için en iyi avuç içi kavramalı oyun faresi: Razer Basilisk X HyperSpeed

dims?image_uri =https%3A%2F%2Fmedia-mbst Razer

60$’da Razer’ın uzun süredir devam eden Basilisk serisiyle yanlış gitmek zor. avuç içi tutucular için tasarlanmıştır, sol tarafta iki düğme ve tıklama yapmadığında başparmağınızı dayayacak bir kanal bulunur. Önerdiğimiz X HyperSpeed ​​modeli kablosuzdur ve batarya ömrü için abartılı RGB aydınlatmadan vazgeçer: Her ikisi de tek bir AA pil ile kablosuz performans modunda 285 saat veya Bluetooth üzerinden 450 saat egzersiz süresi talep eder. Oyunda değilken pil ömründen tasarruf etmek için iki bağlantı modu arasında geçiş yapmanızı sağlayan kaydırma tekerleğinin hemencecik ardındaki bir düğme vardır.

Daha önce de belirtildiği gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz başka Basilisk fareleri var ve bunlar, daha birçok programlanabilir düğmeye, bir çok miktar yuvasına ve 14 özelleştirilebilir RGB bölgesine sahip 170$’a kadar meydana çıkan Basilisk Ultimate’a değin çıkıyor.

Basilisk Satın Alın. Amazon’da X Hyperspeed – 59$ Basilisk X Hyperspeed’i Walmart’tan Satın Alın – 59$

30$’ın altındaki en iyi oyun faresi: SteelSeries Rival 3

Holiday Gift Guide: SteelSeries Rival 3 SteelSeries

SteelSeries’ Rival 3, çok düşük bir fiyata inanılmaz bir dizi nitelik sunuyor. Sağ elini kullanan her tutuş için fazla uygundur, fazla sayıda daha pahalı rakibi ortaya çıkarmayan, fakat gerçi çoğu insanın gereklilik duyduğu her şeye sahip olan kablolu bir faredir. 77g’de, ucuz hissetmeden hafif, sensörü ise 8,500 CPI ve 300 IPS ile bütün anlamıyla “yeterince iyi”. Bağlı tarafında iki programlanabilir düğme ve kaydırma tekerleğinin hemen ardındaki üçüncü bir düğme bulacaksınız. Güzel bir ekstra olarak, Rival 3’ün tabanının civarda SteelSeries uygulamasıyla özelleştirilebilen (ya da devre dışı bırakılabilen) bir tedarik RGB aydınlatması bile var.

Rival 3’ü Walmart’tan satın alın – 29 $

80 doların altındaki en iyi çok yönlü oyun faresi: Razer Viper

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fmedia-mbst-Basilisk X Hyperspeed ile benzer sensörü, 16.000’e dek CPI ve 450 IPS olarak derecelendirilmiş ve beş ön ayar için yerleşik depolama (daha aşağı tarafındaki bir düğme ile istikrarsız) bulacaksınız. Farenin her iki yanına bulunan iki programlanabilir düğme vardır ve Razer logosu, aklınıza gelebilecek herhangi bir renkte parlayacak şekilde ayarlanabilir. Viper’ın ağırlığı ilk ilk önce azıcık ucuz hissettirebilir, ama manevra yapmayı da kolaylaştırır.

Daha abartılı bir hediye arıyorsanız, Razer, sıkıntı yuvası, 20.000-CPI/650 IPS sensörü ve ek programlanabilir kaydırma tekerleğinin yandaki düğme. Oh, ve Razer sevdiğinizin bir şeyi değilse veya bu sizin için azıcık zengin görünüyorsa, SteelSeries’in bakmaya layık sağlam bir giriş seviyesi fazla yönü olan modeli var: Sensei 310. Her iki tarafında iki programlanabilir düğme var, 12.000 -CPI/350 IPS sensörü ve 92 g’da akla uygun bir ağırlık.

Viper fareyi Amazon’dan satın alın – 79 ABD doları Viper fareyi Walmart’tan satın alın – 70 ABD doları

En iyi üst düzey kablosuz oyun faresi: Logitech G Pro Wireless

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fmedia-mbst-Yeni başlayanlar için Logitech’in Lightspeed kablosuz teknolojisi, şahane geç kalma süresi ve kaya gibi sağlam performansla sınıfının en iyisidir. G Pro’nun sensörü 25.600 CPI’ye ve 400’ün üzerinde IPS değerine sahiptir ve Basilisk gibi oturmuş beş profili depolayabilir. Son derece hafiftir, dahili pili dahil 80 g hızındadır ve sıkıntı olmadan 60 saat (veya RGB yakma özelliklerini etkinleştirdiyseniz 48 saat) dayanır.

G Pro herhangi bir tutuş stiliyle çalışır ve her iki tarafta iki programlanabilir düğmeye sahip olabileceğiniz veya sadece solda ya da sağda olacak şekilde birlikte verilen tembellik plakalarını kullanabileceğiniz için en ince ayrıntısına kadar iki elle kullanılabilir. Logitech’in kaydırma tekerleği çok hafiftir, fakat yine de iyi geri bildirim sağlar ve ilk iki düğmesi, burada girmeyeceğimiz bazı karışık mühendislik doğru son derece hızlı ve duyarlıdır. 130 Dolar’a ucuz yok, fakat bununla beraber paranın satın alabileceği en iyi oyun farelerinden biri.

Amazon’dan G Pro Kablosuz Satın Alın – 129 Dolar G Pro Kablosuz’u Walmart’tan Satın Alın – 129 Dolar

Denetleyiciler

Günümüzde fazla sayıda konsol oyununun PC’ye taşınmasıyla birlikte klavye ve fare oynamak için genellikle tercih edilen yol olsa da, özel bir gamepad’e sahip olmak güzel bir şey. Belki de bugün önerdiğimiz denetleyicilerin sadece Microsoft tarafından üretilmiş olması şaşırtıcı olmamalıdır.

Steam, özellikle PC’de DualShock’u sorunsuz hale getirme konusunda iyi bir iş çıkarsa da, bir takım oyunlarda haritalama ya da uyumlulukla ilgili sorunlarla karşılaştığınızı göreceksiniz – FIFA 20 inanılmaz (ya da dehşet?) bir örnektir.

Çoğu insan için en iyi PC gamepad: Microsoft Xbox Kablosuz Oyun Kumandası

dims?image_uri=https%3A%2F% 2Fmedia-mbst Will Lipman Photography / Microsoft

Büyük ölçüde XInput tamamen, Xbox Kablosuz Oyun Kumandası standart PC kumandasıdır ve bununla birlikte birçok insan için en iyisidir. Xbox Series S ve X ile yeni bir sürüm çıktığı için şimdi bir parlamanın ortasında, oysa eskisine fazla benziyor (yalnızca D-pad önemli ölçüde öbür), endişelenmenize gerek yok hangi sürümü satın alıyorsun. Her iki ped de Microsoft’un tescilli kablosuz teknolojisini (bir takım bilgisayarlarda yerleşik olarak bulunur) destekler, fakat Bluetooth ile de iyi çalışır. Kablosuz üzerinden pil ömrü güçlüdür, oysa çoğu PC oynatıcısının ekrandan oturduğu uzaklık göz önüne alındığında, tabletlerini gerçi USB üzerinden kullanıyor olmaları muhtemeldir.

Gerçekten düşünmeniz gereken tek şey renktir. ve fiyat.

Amazon’da birazcık gezinirseniz, kayıtlı renklerde, istenen fiyatı 65 dolardan 50 doların altına düşüren bazı şahane fırsatlar bulabilirsiniz.

Amazon’dan Xbox Kablosuz Oyun Kumandası Satın Alın – 60 ABD Doları Xbox Kablosuz Oyun Kumandası Satın Alın Walmart’ta – 60 $

Birçok insan için en iyi üstteki seviye PC gamepad: Microsoft Xbox Elite Controller 2

Elite Controller 2, Xbox Kablosuz Oyun Kumandasıdır, fazlasıyla. Kullanılan bütün malzemeler daha nitelikli, daha kavrayıcı ve tutması daha hoş. Herhangi bir zamanda değiştirilebilen çeşitli D-pad’ler ve ayarlanabilir gerilimli analog çubuklar ile birlikte gelir ve ayrıca birlikte verilen yazılımla çubukların ölü bölgesini de değiştirebilirsiniz. Arka taraftaki kıl tetikleyiciler, şut sürüklemek ya da zıplamak için gereken süreyi kısaltabilir.

Standart kumandadan bambaşka olarak Elite, 40 saatlik oyun için iyi olan dahili bir şarj edilebilir pile sahiptir. ve USB üzerinden yük olur. Olur Ya de bu uzun ömürlülük sebebiyle birçok pedden çok daha ağırdır ve alışması biraz zaman alabilir.

Açık edinmek gerekirse, 180 ABD doları karşılığında bu akla yatkın bir satın alma değildir. Fakat bu bununla beraber, gerçekte birisinin üzerine atlamak istiyorsanız, onu harika bir armağan yapar: Birçok oyuncunun sahip olmayı seveceği, ancak kendilerinin satın almaya hevesli olmadığı bir şeydir.

Elite Controller 2’yi şu adresten satın alın: Amazon – 180 $’lık Elite Controller 2’yi Walmart’tan satın alın – 180 $

Akış ve YouTube donanımı

Twitch’e başlamak için fazla bir şeye ihtiyacınız yok: Bir bilgisayar, bir kamera ve siz’ orada.

Bunlar fiili sızıntı standardıdır ve her birinin enerjik ve çelimsiz yönleri vardır.

C920 HD Pro, yüksek kaliteli bir sırça mercek ve saniyede 30 kare hızında bütün 1080p yakalama sunarak, onu görüntülü aramalar için olağanüstü bir web kamerası yapan en iyi çok yönlüdür. (C920 S aynı, fakat gizlilik gölgeli.) Dezavantajı, 720p’de bile çekimin saniyede 30 karede kalması ve çıktınızın tipik olarak yayınlanan 60 fps oyundan daha az pürüzsüz ayla gelmesidir. C922 720p’de zirveye çıkıyor, ama 60 fps çıkışı işleyebilir, bu da tek üzüntü Twitch’te yayın yapmaksa daha iyi bir uyum sağlar. Son zamanlardaki evden egzersiz patlaması, hemen bütün web kameralarını bulmanın kuvvet olduğu anlamına geliyor, ama C920 HD’yi stokta bulmak en kolayı gibi görünüyor.

Logitech’te aralarından tercih yapabileceğiniz çok sayıda yükseltilebilir kamera var. , ancak en iyi seçenek Brio’dur. Ultra geniş lensi ve 4K sensörü var, ikisi de birincil ilk olarak kulağa o kadar elverişli gelmese de bize güvenin, ikisi de yok. Bu kurulumun yayıncıların yapmasına müsade verdiği şey, kameralarını fiziksel olarak hareket ettirmeden görüntü alanlarını (yani bir görüntünün ne kadar yakınlaştırılacağını ya da uzaklaştırılacağını) seçmektir. Brio hem 1080p60 veya 720p90’da yayın yapabilir. Büyük ikramiye – ve Brio’yu, mesela 1080p60’ı da işleyebilen azıcık daha ucuz StreamCam’e tercih etmemizin nedeni – Windows Hello desteğidir.

Merhaba kameralar günümüzde dizüstü bilgisayarlarda epeyce yaygındır, ancak bu, birkaç oyun kurulumunun sunduğu bir lükstür.

C920 HD Pro’yu Logitech’ten satın alın – 80 ABD doları C922 HD Pro’yu Logitech’ten satın alın – 100 ABD doları

Elgato Key Light Air

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fmedia-mbst-

Daha önce 200$’lık Anahtarı nasihat etmiştik. Işık ve Hava yalnızca onun minik kuzenidir. Bütün boyutlu ışık masanıza kenetlenirken, Air masanıza oturan ufak bir tabanla birlikte gelir (ama isterseniz bu bir kıskaçla değişebilir). Her ikisi de değişik açılara ayarlanabilir ve bir kutu ışığından daha eksik yer kaplar. Air’in dikdörtgen ışık tertibatı, 1400 lümene dek üreten 80 dinç LED’e sahipken, bütün boyutlu Key Light, üretilen LED ve lümen sayısını iki katına çıkarır.

Sesi hangi istikamet(ler)den kaydettiğini teftiş etmenizi sağlayan dört ayrı moda sahip çok yönlü bir mikrofondur. Bir yayıncı muhtemelen sesi ilk elden önden bölge ve başlıca arkadan ve yanlardan gelen sesi bastıran Kardioid Modu’nu kullanır, çünkü izleyicileri bir klavyenin tıkırtısını duymaktan kurtarabilir. Öteki işlevler tescil için akıştan daha kullanışlıdır: Çift yönlü mod bire bir röportaj için mükemmeldir, Stereo ve Çok Yönü Olan modlar ise müzisyenleri ya da grupları kaydederken kullanışlıdır.

Blue Yeti’yi Amazon’dan Satın Alın – 130 $

Elgato Sızıntı Güvertesi

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fmedia-mbst-Son olarak, Sızıntı Güvertesi. 15 özelleştirilebilir OLED düğmesi sunan bu küçük cihaz, klavyenizin bir uzantısı gibidir. Birinin onunla ne oluşturacağı iyice onlara kalmış. Sızıntı için en popüler program olan OBS ile sıkı bir entegrasyon vardır, böylece, bir düğme akışı başlatabilir, diğeri kameraları değiştirebilir ya da ışıklarınızın parlaklığını değiştirebilir, diğerleri akışınızda grafikleri, hangi sesin çaldığını gösterecek şekilde yapılandırılabilir. ya da monitörlerinizden hangisinin yayınlandığı.Sadece 15 düğme olmasına karşın, Stream Deck yazılımı klasörler oluşturmanıza ihtimal tanır, bu nedenle teknik olarak yüzlerce makro ve kısayolu kaydedebilirsiniz. (Şahsen, Akıntı Destem genelde uygulamalar için bir başlatma paneli görevi görür ve Adobe Premiere Pro gibi böylece iyi bilmediğim uygulamalarda klavye kısayollarını çoğaltan klasörler ayarlanmış durumdayım.)

150$’lık Akıntı Güverte, hediye bütçenizin dışında kalıyor, Elgato 100 dolarlık kompakt bir versiyon olan Stream Deck Mini’yi yapıyor. Yalnızca altı düğmesi olmasına rağmen, daha büyük sürüm gibi, teknik olarak sonsuz kısayollar barındırabilir. Hem 250 $ fiyatla 32 tuşlu heybetli bir Stream Deck XL var.

Amazon’dan Elgato Stream Deck satın alın – 148 $ Walmart’tan Elgato Stream Deck satın alın – 145 $

Engadget’ın 2020 Yeni Yıl Armağan Rehberi< /h2>Engadget's

Harika hediyeler veren bilgisayar ve telefon aksesuarları

Hayatınızdaki PC oyuncusu için en iyi hediyeler

Çocuklar için en iyi teknolojik oyuncaklar

En iyisi armağan etmek için zeki saatler, fitness peşine düşüp takip cihazları ve giyilebilir cihazlar

Ev sinema sisteminizi geliştirmek için en iyi teknolojik hediyeler

Bunlar, bu sezon armağan edebileceğiniz ses cihazları

Akıllı konut cihazları ve fantastik hediyeler yapan mutfak teknolojisi

Pazarınıza gönderebileceğiniz en iyi dijital hediyeler biter ve aile

Hayatınızdaki fotoğrafçıya verebileceğiniz en iyi donanım

Bu yıl hediye edeceğimiz kitaplar, filmler ve müzikler

Her şeyimiz 50 doların aşağıda bir fiyata satın alabileceğiniz hediye rehberi

Hayatınızdaki bir sporcu için en iyi fitness aletleri

Yeni ebeveynler için en iyi teknolojik hediyeler

En iyi tahta bu tatil sezonunda hediye edilecek oyunlar

Bir sonraki kış maceranız için almanız gereken teçhizat

Inanılmaz bir çorap doldurucu yapan minik, uygun fiyatlı gadget’lar

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*