Her işe gidip gelmek için en iyi kişisel EV’ler | Engadget

Her işe gidip gelmek için en iyi kişisel EV'ler | Engadget

İşe gidip gelmem o kadar da fena yok. Metroya bir mil değin yürümem gerekiyor, yaklaşık 25 dakika sürüyorum ve sonra istasyondan ofise kısa bir yürüyüş var. Araba uygulamak katlanarak daha sinir bozucu (trafik) ve maliyetli olurdu (her gün 5 dolarlık köprü ücreti, hem benzin ve park yeri vardır). Otomobil paylaşımı bir seçenek fakat daha az güvenilir ve keza toplu taşımanın yalnızlığını seviyorum. (İyi bir okuma zamanı.) Bay Bridge’e sadece yeni Oakland tarafında binilebilir olduğundan, işe bisikletle gitmek benim için bir seçenek değil. Bütün bunlar şunu anlatmak için: İşe gidişim iyi fakat hiç eğlenceli değil.

Bireysel EV’lerin yükselişi, o vakit, yiğitlik verici bir öneri sunuyor. Benim (ve bahse girerim sizin) işe gidişimin en fena kısımları yürüyüş bölümleridir. tam olarak cezalandırıcı değiller, ancak meslek gününün sonunda sadece eve dönmek istiyorum ve hava sıcak veya yağmurluysa, hava koşullarından fazla az kaçış var.

En iyi elektrikli bisikletler, scooterlar ve okulda göstermek için kaykaylar

Kişisel zamanınızın değerli dakikalarını telafi etmenin ötesinde, işe gidip gelme sürenizi yükseltmenin daha geniş detaylı diğer faydaları da vardır.

Çarpma etkisi, daha eksik trafik, daha eksik kaza ve bakım maliyetlerinde azalmadır. Havanın daha temiz ülkü geldiğinden bahsetmiyorum bile ve hatta birkaç dolar tasarruf edebilirsiniz. Bunda tatsız ne var?

En iyisi, kişisel EV’ler genelde yürümekten veya trafikte oturmaktan fazla daha eğlencelidir. böylece, ayaklarınıza ve cüzdanınıza bir iyilik yapın ve mesafe ne olursa olsun her işe gidiş gelişinizi iyileştirmesi gereken aşağıdaki önerilerden bazılarını göz önünde bulundurun.

Kısa atlama için: Miles Dual

miles

İş veya okul yolculuğunuz oldukça yürünebilirse, Miles’ın elektrikli kaykayları bir göz atmaya layık. Miles, Tek (499 $) ve Çift (769 $) almak üzere iki model sunar.

Elektrikli kaykaylar kullanıldığında, Mil oldukça küçüktür ve 12,5 libre (daha ağır Dual için) oldukça hafiftir.

Milleri toplu taşıma araçlarına getirmek çoğu kişinin altına sığacağından kolaydır. koltuklar ya da ucunda duran bacaklarınız aralarında. Hatta paten dostu bir sırt çantası satın alabilir ve sürüşler aralarında Milleri ona bağlayabilirsiniz. Fakat, içten elde etmek icabında, onu elle taşımak, motorlu bir top ve zincirin civarda sürükleniyormuşsunuz gibi hissettirmez (oysa bu kıskaç, öğrendiğim gibi, başparmağınızı çizebilir).

Küçük boyutuna karşın, Miles panosu, hız ve menzil konusunda daha büyük rakiplerinin çoğuyla başa baş gidiyor. Cesaretiniz varsa, Dual, özenli bir şekilde sürerseniz 22 eksen hıza (ve olur ya de ötesine) çıkabilir ve 18 mil sürebilir. (Single, en fazla 13 eksen menzil ile 20 mil hıza ulaşabilir.) Bir Takım yığın yukarı bölümleriniz varsa, Dual daha dikey yokuşları (yaklaşık yüzde 20) aşabilirken Single, yüzde 15’in üzerindeki herhangi bir şeyle mücadele eder.

Hiç elektrikli kaykaya bindin mi bilmiyorum ama etten giysinle altından vızıldayan beton aralarında hiçbir şey olmadığının farkına vardığında, genel olarak saatte 16 ila 17 mil civarındadır. Bütün bunları anlatmak icabında, bu şey olasılıkla gitmek isteyeceğiniz dek hızlıdır.

gerçi, destenin sadece 26,5 inç uzunluğunda olduğunu ve bu da bir tahta için epeyce sıcacık olduğunu unutmayın.

Özellikle uzun boylu insanların daha kısa ayak yerleşimine ve gerekli dengeye düzen sağlaması gerekecektir. Ama ufak bir kicktail eklemek, daha bakımlı virajları alabilmeniz, minik engellerin üzerinden ve hatta hain bordürleri aşmanız anlamına kazanç fakat bu da çoğu longboard’u boğacaktır.

Takas edebileceğiniz gerçeğini de ekleyin. piller bitti, bir dizi öbür tutuş bandı tasarımı seçin ve gerçekçi olalım, o leziz pembe tekerleklerle insanların gözlerini kamaştırın ve en iyi kısa gezi ya da kampüs gezintisi çözümüne sahip olun.

Satın Al. Amazon’da İkili Mil – 769 $

Son milden artı: Riptide R1X

riptide

Birazcık daha uzağa gitmeniz gerekiyorsa ve bunu yaparken daha konforlu bir sürüş istiyorsanız, o süre Riptide’ın R1X dengesi aralarında iyi bir denge sunar. konfor ve taşınabilirlik.

32 inç’te, Riptide’ın tahtası orta büyüklükte, Miles’tan takriben 5 inç daha uzun ve bu bütün farkı yaratıyor.

R1X, bir eksen değin sonra karın bölgenizin veya inciklerinizin sizi rahatsız etmeyeceği fazla daha kuytu bir duruş sağlar.

Bu anakartta gerçekten sevdiğim şey 22mph’lik en yüksek sürat veya 14 mph yok. -dingil menzili (ama ikisi de oldukça iyi), yalnızca sürmesi çok eğlenceli. Oyma (eğilerek dönüş) daha yüksek hızlarda bile doğal hissettirir ve daha dikey olan tekme kuyruğu, bordürleri devirmek (ve patlatmak) için inanılmaz ayla getirir – hatta bir rögar üzerinde kaba bir ollie (patlama becerilerinizi geliştirme zamanı).

Normal kaykaylarla (Tony Hawk’ı düşünün), öndeki kamyon, tepede olan durduğunda doğal olarak el yüksekliğine düşme eğilimindedir. Birçok elektrikli kaykay ya daha küçüktür (Miles, Boosted Ufak S) ya da daha büyüktür (uzun tahtalardan herhangi biri). R1X, tatlı noktaya oturur ve sürmeden kullanımı kolaylaştırır. Tahtanın yarısına dek bir tutamağın dahil edilmesi minik lakin akıllı bir eklemedir, bu da iki biniş aralarında ya da merdivenlerden yukarı taşımayı daha da kolaylaştırır.

1.000 ABD dolarından R1X, anlık bir satın alma değildir, ama karşılaştırılabilir. muhalif panolara (Booed’in Ufak X’i ile benzer fiyatta) ve orta uzunluktaki işe gidip gelme ve kısa yolculukların üstesinden varmak için yeterince fazla yönü olan (karar vermeyin).

Riptide R1X – 999 $ satın alın

Tüm gün süren yolculuk: Uscooters Booster V

uscooters

Çoğu büyük ABD şehrinde, elektrikli scooterlar dolaşmanın yaygın bir yoludur.

Özellikle scooter kiralamak, onlara sahip olan şehirler için keza bir nimet hem de bir yük haline geldi. Daha az trafik vaat ediyor, ama genel olarak sokakları (ya da gölleri) kirletiyor.

Lime ya da Bird gibi kiralık scooterlar arada bir gereklilik duyanlar için harikadır, ama bir toplu nakliye merkezine yakın değilseniz, onları bulmak çoğunlukla zordur. Haritada gördüğünüz birini bulmak için yolunuzdan çıkmak, yalnızca orada hiçbir şey olmaması için sinir bozucu. Bir tane satın almak, ona her gün erişeceğinizi garanti etmenin tek yoludur ve apaçık bir istif toplu nakliye olsa bile daha uzun yolculuklar için mükemmeldirler.

Birçok model var. Xiaomi ve Segway iki popüler seçenek. Oysa Uscooter’ın Booster serisi birkaç nedenden dolayı görülmeye layık.

Uscooter (teknik olarak ETWow göre yapılmıştır) birkaç model sunar. 350W/16 mph Eco (599 $) çoğu kiralamaya aynı bir sürüş sunuyor, ama onu katlayabilir ve toplu taşımaya da getirebilirsiniz. yine de biraz daha pozitif bütçeniz varsa, iyi bir menzil (24 mile dek), sürat (25mph) ve taşınabilirlik dengesi sunduğundan Booser V (1,199 $) bizim tavsiyemizdir. (Daha hafif olan 23 pound ağırlığındadır.)

Beş ile azıcık daha fazla zorlama elde edeceksiniz.

Bu çiğ metriğe tarafından, Booster V takriben bir yıllık jurnal kullanımda (300 gün her tarafında günde 4 dolar) kendini amorti edecekti. Eco, bu sürenin yarısında yatırımını telafi edecekti. Ve bu, yapmayı seçtiğim ekstra yolculukları ve daima elinizin aşağı bulundurmanın rahatlığını saymıyor.

Amazon’da Boosted V Satın Alın – 1,149 $

Trafikte yenin: Boosted Rev

boosted

Boosted elektrikli kaykay dünyasında adını duyurdu, fakat scooter şirketi artık sahne alıyor. Şirket iki tekerlekli bir vasıta üstünde çalıştığını duyurduğunda, bazıları bunun halihazırda piyasada bulunanlardan nasıl farklı olacağını merak etti.

Tüm bu zorlama, elektrikli bir itme aracından fazla bir mini motosiklet gibi hissettiren bir scooter’ın içine yerleştirildi. Kilolu lastiklerden geniş taban plakasına ve tırtıllı gaz pedalına değin her şey Rev’i sağlam hissettiriyor – şirketin buna “vasıta sınıfı” demesinin bir nedeni var.

İlk bakışta, esas özellikler nerede olduğunu merak etmenize neden olabilir. o baskı gidiyor. 24 dingil maksimum sürat ve 22 eksen menzil ile rekabeti ortadan kaldırmış gibi görünmüyor. Tüm bu ekstra wattlar, en yüksek hıza nasıl ulaştığınız ya da bu milleri nereye harcamayı seçtiğinizle ilgilidir. Kısacası, bu şey uçuyor ve eğer başarabilseler, öteki scooterların hırıltılı nefes almasına niçin olacak her türlü arazinin üstesinden gelecek.

Booted’ın San Francisco’da olduğunu ve bu ünlülerin merkezini hatırlamakta avantaj var. Tepeler, Rev’in arkasındaki ilham kaynağıdır.

Bahçe çeşitliliği olan 500 watt’lık yolculuğunuz sizi bu yokuşa çıkarabilir, ancak baştan düz yola çıkana değin scooter’ın zorlandığı açık. öte taraftan Rev, tuzaktan çıkmış bir tazı gibi duran bir tepe başlangıcından uzaklaşır. Rev’i bir parkta sürdüm ve çakıllı patikaları ve çimenli tümsekleri benzer bir kolaylıkla geçti (gerçi Boosted’ın arazi sürüşünü tavsiye ettiğinden belirli değilim).

Varsayım şu oysa, 46 poundda, Rev ağırdır.

Onu taşıyabilirsiniz ve kolayca katlanabilir, ama toplu taşımada daha artı alana ihtiyaç duyar, böylece seyahatinizi buna kadar planlayın.

Çoğu scooter son kilometreyi hedefler, ama Boosted’s Rev her şeyi istiyor. eksen. Katiyen bir arabanın yerini almayacak olsa da, tek seferde yaptığınız çoğu yolculuğun yerini şüphesiz alabilir. Bunu daha çok yolda daha sağlam hissettiren bir mini moped gibi düşünün. Daha ufak scooter’lar arabalar geçerken sallanabilse de, Rev ile arabaları geçen birey muhtemelen sizsiniz.

Yükseltilmiş Ödev Satın Alın – 1,599 $

Uzun mesafe destroyeri: Tern Vektron D8

vektron d8

Scooterlar ve kaykaylar çok eğlencelidir ve jurnal işe gidip gelmek için mükemmeldir.

Sizi adeta her yere götürecek bir şey istiyorsanız, daha uygar bir şekilde, bir bisikleti yenemezsiniz. Tabii ancak elektrikli.

2,200 doların üzerinde bir fiyata, Vektron ciddi bir yatırımdır, ama bununla birlikte nitelikli bir bisiklettir ve itme bisikletleri bile bundan daha pahalıya mülk olabilir. Vektron D8 özellikle kent içi sürüş için fazla uygundur. Ve kesinlikle, kendi hızınızda sürmek veya 250 watt’lık motorun boşluğun bir kısmını almasına müsade vererek (bilhassa yokuşlarda) ağırdan olmak arasında seçim yapabilirsiniz.

Normal bir bisiklette olduğu gibi, farklı arazilerde uğraş etmek için vites seçeneği (bu durumda sekiz) ve size yardımcı olacak beş destek seviyesi var. Viteslere sağ gidondan zahmetsizce erişilebilir, takviye seviyeleri solda küçük bir LCD ekranda bulunur.

Hafif sürüşler için daha düşük takviye seviyeleri mütevazı bir yardım sağlar, oysa gerçi “binen” senmişsin gibi hisset

Bu şeyi beşinci seviyeye çıkarsan aniden Süpermen gibi hissedeceksin. Motor devreye girdiğinde (az kalsın hemencecik) fantastik derecede hoşnutluk edicidir. Bisikletin öne dürüst çekildiğini fiilen hissedebilirsiniz; büyük tepeler bile parkta bir Pazar gezintisi gibi hissetmeye başlar.

Düz arazide, bu, havaalanında yürüyen bir yürüyüş yolunun iki tekerlekli eşdeğeridir — yayalar öylece gözden kaybolur ve öteki bisikletçiler kalçalarınızın olduğunu düşünür. çeliğin yanından süzülürken, ter dökmeden.

Sadece arkanızda yuvarlayın. adeta yukarıdaki alternatiflerin çoğu dek uygun olmadığını söyleyeceğim, ama dağ bisikletini doymuş bir trene bindirmekten kesinlikle daha yerinde. giderken kullanışlı arkadaki raf, Vektron’un banliyö kimlik bilgilerini destekleyerek çanta ya da yiyeceklerinizi tehlikesiz bir şekilde saklamanızı sağlar.

Tern Vektron D8 – 2,199 ABD Doları

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*