Impossible’ın bitki bazlı külçeleri artık seçkin restoranlarda | Engadget

Impossible'ın bitki bazlı külçeleri artık seçkin restoranlarda | Engadget

Bu yılın başlarında alay konusu olmasına karşın, Impossible Foods bugün bitki bazlı “tavuk” külçelerini resmi olarak piyasaya sürdü. Çoğunluğu soya proteini ve ayçiçek yağından yapılan “İmkansız Tavuk Nuggets”, ilk olarak ülke genelindeki seçkin restoranlarda satışa sunulacak ve daha sonra bu ay içinde dondurulmuş reyondaki marketlerde satılacak.

Bazıları Impossible Nuggets’a hizmet verecek restoranlar arasında New York’ta David Chang’s Fuku, Harlem ve Miami’de Marcus Samuelsson’ın Inkar Rooster’ı, Nashville’de Sean Brock’un Joyland’i, Los Angeles’ta Tal Ronnen’s Crossroads Kitchen ve Traci Des Jardins’in El En Kalın Kadın Sesi Jr., Los Altos, California’daki State Street Market’te yeni bir pop-up. Los Angeles merkezli Fatburger ve Bay Area merkezli Gott’s Roadside gibi bölgesel zincirler de bu hafta menülerine külçeleri ekleyecek.

Külçeleri birkaç gün önce Feribotta yer alan Gott’s Roadside’da denedim. San Francisco’da yapı. Gevrek, iyi hazırlanmış bir ekmek ve sulu, ıslak bir iç mekan ile kesinlikle lezzetliydiler. Fritözden yeni çıktıklarında, kesinlikle Gardein ya da Boca Burgers gibi “chik’n” külçelerinden daha lezzetliydiler. Tadı da tam olarak tavuk gibi değildi fakat pek yakınlardı ama umurumda değildi. Fiilen, çeşitli soslara batırıldıklarında (Gott’s onlara ağıl, ketçap ve ballı hardalla servis eder) gerçeklerinden ayırt edilemezdi.

Engadget

İmkansız’a kadar, külçeler hayvansal tavuk külçelerine göre yüzde 40 daha eksik dolu yağ ve yüzde 25 daha eksik sodyum içeriyor. Impossible Foods Başkanı Dennis Woodside yaptığı açıklamada, “Teknoloji platformumuz, hayvansal versiyonlardan her şekilde daha iyi performans belirten protein kategorilerinde hayvansal ürünleri baştan yaratmamıza izin veriyor” dedi.

Bir Impossible sözcüsü, külçelerin yapıldığını söyledi. protein, yağlar ve besinlerin bir kombinasyonundan: “Külçelere doğru ısırığı vermek ve diyetimiz için manâlı olan yüksek nitelikli proteini sağlamak için baz olarak soya proteini kullanıyoruz. Bundan sonradan, ağızda yağlı ve sulu bir his yaratmak için ayçiçek yağı, leziz tavuk lezzetimizi meydana getirmek için pişirme esnasında reaksiyona giren amino asitler ve şekerler gibi kolay besinler ve besin için vitaminler kullanıyoruz. Ayrıca ürünü bir arada yakalamak ve nemi muhafaza etmek için nişasta ve metilselüloz gibi yaygın mutfak malzemeleri kullanıyoruz ve bu da hayvan etine kıyasla daha fazla lif avantajına sahip.”

İmkansız elbette bunu yapan ilk şirket değil. sahte tavuk kanadı ile çık. Başlıca rakibi Beyond, birkaç ay önce bir dizi “tavuk” ihalesine antre yaptı ve muhakkak, yukarıda bahsedilen Gardein ve Boca gibi şirketler senelerdir sahte külçeler yapıyorlar. Fakat tavuk oldukça popüler bir protein kaynağı olduğundan, daha pozitif şirketin bunun için bitki bazlı alternatifler üretmesi fena bir düşünce yok.

İmkansız’a kadar, restoranda aldığınız külçeler çok farklı değil. bakkaldan alacaklarından. Ilk ayrım, ekmek içindedir; yemek yemek servisi versiyonu ticari bir fritözde hazırlanmak üzere tasarlanmıştır, marketler ise fırında, mikrodalgada veya fritözde hazırlanabilir. Nuggets zaten önceden pişirilmiş.

Marketten bahsetmişken, külçeler Walmart, Albertsons, Kroger, Gelsons, Safeway, Shoprite ve Giant gibi perakendecilerin donmuş reyonlarında satışa sunulacak. Bu ay sonradan ülke. Takriben 20 parça (13,5 ons) için 7,99 ABD Doları (MSRP) olarak fiyatlandırılırlar ve her yerde kapatılabilir bir dondurucu poşet içinde gelirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*