Instagram, yetişkinlerin kendilerini takip etmeyen gençlerin DM atmasını engelliyor | Engadget

Instagram, yetişkinlerin kendilerini takip etmeyen gençlerin DM atmasını engelliyor | Engadget

Instagram, sürüngenlerin sosyal ağı kullanarak gençleri avlamasını zorlaştırdı. Hizmet, gençleri korumak için bir dizi önleyici tedbiri, özellikle de doğrudan mesajlardaki kısıtlamaları başlatıyor. Artık yetişkinler, onları peşine düşüp takip etmeyen 18 yaşından küçüklere mesaj gönderemez. Kısıtlama, kullanıcının kaydolurken bahis ettiği yaşının yanı sıra insanların yaşlarını tahmin eden cihaz öğreniminin bir kombinasyonu olsa da çalışır – umarım bir takım DM’lerin çatlaklardan kaymasını önleyecek dek güvenilirdir.

Gençlerin kendileri de olacaktır. Mesajlaşmakta oldukları bir yetişkin, 18 yaşından küçük kişilere çok sayıda dostluk ve mesaj isteği gönderiyorsa, DM’lerinde güvenlik uyarıları alın. Bir tane alın ve sohbeti kısa kesmek, yetişkini aracısız olarak alıkoymak, şikayet etmek gibi seçenekleriniz olacak. ya da kısıtlamalar getirebilirsiniz. Bildirimler Mart ayında “bir takım ülkelerde” ortaya çıkmaya başlayacak ve kısa süre daha sonra daha geniş çapta kullanıma sunulacak.

Hem, birincil etapta özensiz yetişkinlerin bu gençleri bulması daha zorlama olacak. Instagram yakında genç hesaplarını önerilerden, Reels ve Keşfet’ten kaldırmak gibi potansiyel olarak güvenli olmayan davranışlara sahip yetişkinlerin gençlerle etkileşime girmesini önlemenin yollarını araştırmaya başlayacak. sosyal medya devi, bu yetişkinlerin herkese açık gönderilerdeki yorumlarını da otomatik olarak gizleyebilir. Önümüzdeki haftalarda bu değişikliklerin ilk örneklerini görmelisiniz.

Instagram gençleri özel hesapları kullanmaya özendirme ediyordu ve Ebeveyn Rehberi’ni daha yeni mahremiyet ve güvenlik araçlarıyla güncelledi.

Yeni önlemler, gençlerin Instagram’da nispeten özgün bir dizi tehlikeyle karşısında karşıya olduğunun ve nahoş şahısların kendilerine ulaşmasını önlemek için gençlerin ve ebeveynlerinin yapabileceği fazla artı şey olduğunun kabul edilmesidir. DM ve keşif kısıtlamalarının pratikte ne değin işe yarayacağı belirlenmiş yok, fakat bazı sürüngenlerin cesaretini kırarlarsa ve gençlerin kendileri için daha temkinli bir yaklaşımı teşvik ederlerse yardımsever olabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*