Kuş gözlemciliğine yeniden aşık olmama yardımcı olan teknoloji | Engadget

Kuş gözlemciliğine yeniden aşık olmama yardımcı olan teknoloji | Engadget

Birkaç ay önce bir arkadaşım Twitter’da kuş gözlemciliğine başladığını söyledi. Ben de “Küçükken kuş gözlemciliği severdim!” diye düşündüm. Dışarı çıkıp küçük Altın Doğa Rehberimle dolaşıp büyük arka bahçemi evleri yapan kuşların görüntülerini kaydederdim. Arada Bir herhangi bir kuş gördüm ve onları gördüğümde ne oldukları hakkında hiçbir fikrim yoktu. Dehşet bir kuş gözlemcisiydim. Lakin şimdi hobiye geri dönmek istediğime kadar, aslında gelişmiş bir Pokémon Go oyunu oynamak gibi hissettiren modern teknoloji tamamen elde etmek zorunda değilim. İşte parklarda ve ormanlarda tüylü dost ararken en yardımsever bulduğum araçlardan bazıları.

Dürbün

Nikon dürbün

Ben çocukken dürbün bir dizi yoktu; Kuş gözlemciliğinde bu dek kötü olmama şaşmamalı.

Çoğu durumda, Carson’dakiler gibi 8x42mm veya 10x42mm’lik bir set iyi olacaktır, çünkü başlıca yakındaki ağaçlara bakacaksınız. Kıyı kuşlarını seviyorsanız, göllerin ötesini görebilen birazcık daha zinde bir şey isteyebilirsiniz. 100 doların aşağı bir fiyata çiftler alabilirsiniz, fakat Nikon gibi birçok ünlü optik markası genellikle bunun kuzeyinde çalışır.

Dürbününüzden en iyi şekilde yararlanmak için onları temiz tuttuğunuzdan emin olun (lens bezleri harikadır). yardım edin) ve hoş manzaraları kaçırmamak için evden çıkmadan önce bunları dürüst şekilde ayarladığınızdan emin olun. Göz kapaklarını dışarı çekin ve gözlerinizin genişliğine uyana kadar çifti katlayın; bir gözünüz kapalıyken açmak ve onu odaklamak, gerisinde iki gözünüz açıkken daha artı akort yerine getirmek daha kolaydır. YouTube’dan Jason Ward, The Birds of North America’yı size benden daha iyi anlatabilir:

Amazon’da Carson VP Serisi Satın Alın – 115 $ Amazon’da Nikon Monarch 5 Satın Alın – 239 $

Elektronik Böcek Kovucu

Thermacell

Tekrar Tekrar o güvenilir KAPALI kutusuna güvenebilirsin! oysa bitmiş bir acıdır ve güneş kreminizle çatışabilir.

Birden artı kişiyi koruyabileceğinden, arkadaşlarınızla yolculuk ederken bu inanılmaz. Fakat, rüzgarlı günlerde daha eksik etkilidir ve arkadaşlarınız tesadüfen geyiklere bakmak için sizden uzaklaşmaya devam ettiğinde muavin olmaz. Ses tabanlı bir kovucu deneyebilirsiniz, fakat bunların kimyasal yöntemlerden daha artı isabetli olduğunu gördüm.

Thermacell MR300’ü Amazon’dan Satın Alın – 20 ABD Doları

Taşınabilir pil

Mophie Powerstation

Böylece telefonunuzu fazla artı kullanacaksınız – sadece uygulamalar için değil, kaybolmamanız için telefonunuzdaki GPS için. Ve muhtemelen, güneşli bir günse ekranı bütün parlaklıkta çalıştırmanız gerekecek. Pixel 3’ümün pili bir yürüyüşte hiç bitmemiş olsa da, telefonunuzun ömrü azıcık daha az olabilir ve bunun gibi portatif bir pili paketlemek, bir görüş kaydetmeyi kaçırmamanızı sağlar.

“Kuş Kimliği” özelliği, kuşları renk, ebat, habitat ve tutum gibi değişik kriterlere tarafından aramanıza ihtimal tanır. Daha Sonra check-in yapabilirsin… ee, yani, o türün yerini ve miktarını ekleyerek, o türe dair görüşünüzü kaydedin. Dilekçe, gördüğünüz kaç türün kaydını miktar, böylece azıcık reel hayattaki bir Pokédex’i yüklemek gibi gelebilir. iOS için İndir – Android için Bedava İndir – Ücretsiz

Merlin Bird ID / eBird

Merlin kuş İD

Temel bilgileri öğrendikten ve serçelerinizi, towhee’lerinizi ve junco’larınızı ayırt edebildikten sonra, ciddi bir kuş izlemeye adım atmaya hazırlanmış olabilirsiniz. Cornell Üniversitesi’nin kuş bilimi bölümü, kuşçuların yabani kuşları tanımlamasına ve kaydetmesine yardımcı olmak için iki dilekçe yayınladı. gerçi, bu uygulamaları saf fedakarlıktan çıkarmadı: Cornell’deki bilim adamları, dünyadaki kuş popülasyonlarını izlemek için kullanıcılar tarafından gönderilen verileri kullanıyor.

Ancak, izah etme ve günlüğe kaydolma seçenekleri iki uygulama aralarında bölündüğü ve eBird, ne girmek istediğinizi zaten bildiğinizi varsaydığı için, banal kuş gözlemcileri bunu biraz fazla bulabilir. Ancak önemli bir kuş gözlemcileri topluluğu arıyorsanız, gidilecek yer burasıdır. iOS için Merlin – Android için ücretsiz Merlin – iOS için ücretsiz eBird – Android için bedava eBird – Ücretsiz

Navigasyon h3>

Cairn app

daha artı seni parklarda ve ormanlarda dolaşırken, sonunda Google Haritalar’ın dış mekanlarda çok, fazla fena olduğunu anlayacaksınız, bu yüzden bir desteğe ihtiyacınız olacak. Google’dan daha artı patika işaretlenmiş olan Cairn’i bilhassa seviyoruz, ancak bununla beraber gözenekli olan kapsamını nerede bulabileceğinizi bilmenizi sağlıyor – ve ayrıca bir şeyler zıt giderse sevdiklerinize nereye gittiğinizi bildiriyor.

Kuşları seslenmek için en iyi zamanlardan biri güz göçüdür, çünkü tüylü dostlarımız Eylül’den Kasım’a kadar güneye gideceklerdir. Ayrıca eBird keza de Audubon uygulaması yakınınızdaki “sıcak noktaları” listelerken, eBird’ün uygulaması kayıtlı bir türün bütün görüntülerini listeleyecektir. Ve bölgeniz için birçok anahtar sözcük sunacakları için lokal Audubon topluluğunuz için siteye göz atın. (Mesela, NYC Audubon sitesi, ziyaret edebileceğiniz tüm parkları ve en fazla ne süre görebileceğinizi listeler.)

Su şişesi

Su şişesi

Bak, sen dıştan ve size çok etrafında konum yürüme. Suya ihtiyacın olacak. Etrafa çöp tenekelerinin dağılmadığı yerlerde bulunmanız muhtemel olduğundan, her yerde kullanılabilir bir şişe en iyi seçeneğinizdir. Özellikle Hydroflask’a ya da geniş ağızlı Nalgene’ye bayılıyoruz.

Amazon’da Hydroflask – Amazon’da 30 $ Nalgene Widemouth – 10 $.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*