LG, yeni ‘Gerçek Katlanır Pencere’ ekran malzemesinin cam kadar sert olduğunu iddia ediyor | Engadget

LG, yeni 'Gerçek Katlanır Pencere' ekran malzemesinin cam kadar sert olduğunu iddia ediyor | Engadget

Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 cihazları kendi ülkelerinde mükemmel performans gösterdi ve Counterpoint gibi pazar araştırma grupları, katlanabilir gönderilerin önümüzdeki yıllarda artacağına inanıyor. Katlanabilir cihazlar yakında niş ürünler olmaktan çıkabilir ve LG bunu gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olabilecek yeni bir araç gereç geliştirdi. LG Chem, yeni bir nesil kapak penceresi tasarladı – yani, ekranların en dıştaki evvelden monte edilmiş kısmı, onları darbelerden koruyor – sırça kadar sert olduğunu söylüyor ve aynı zamanda bir ekranın temas kısmında dayanıklılık izlerini önleme yeteneğine sahip. cihaz.

Firma, “Hakiki Katlanır Pencere” olarak adlandırdığı malzemeye, geliştirdiği yeni bir kaplama teknolojisi ile her iki tarafı kaplanmış PET filmden yapılmıştır. Bir sözcü şunları söyledi: “Mevcut poliimid filmlerin ve temperli cam tipi malzemelerin aksine, LG Chem’in yeni kaplama teknolojilerini uygulayan kapak penceresi esnekliği en üst düzeye çıkarırken, aynı zamanda katlanabilir telefonlar için optimize edilmiş çözümler sunarken, mesela kat izlenimleri gibi kronik sorunları iyileştirmeler gibi. ekranın temas parçası.”

Keza, Reel Katlanır Pencere, tek yöne bükülmek üzere optimize edilmiş mevcut muadillerinden ayrı olarak ayrıca dışa keza de içe katlanabilir. LG Chem, temperli camdan daha ince olduğunu, rekabetçi bir şekilde fiyatlandırıldığını ve 200.000’den fazla katlanmaya dayanabilecek şekilde deneme edildiğini söylüyor.

Her iki taraftaki kaplama sadece birkaç mikrometre kalınlığındayken, şirket PET film kullanmayan diğer bir Gerçek Katlanır Pencere türü geliştiriyor. Buradaki düşünce, katlanabilir telefonlar ve katlanabilir ekranlar gibi cihazlarda kullanım için çok ince bir kapak penceresi oluşturmaktır. LG Chem, 2022’de Gerçek Katlanır Pencerenin süratli üretimine başlamayı ve bundan sonraki yıl da satmaya başlamayı planlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*