Netflix, ebeveynlere çocuklarının ne izlediğini iki haftada bir gönderilen e-postalarda anlatacak | Engadget

Netflix, ebeveynlere çocuklarının ne izlediğini iki haftada bir gönderilen e-postalarda anlatacak | Engadget

Netflix, aileleri mahkemeye verme çabasının bir parçası olarak, çocuk programlarını öne çıkaran iki yeni özelliği kullanıma sunuyor. Bugünden itibaren aboneler, yayıncının en popüler çocuk şovlarını ve filmlerini sıralayan çocuk ve aile profillerinde yeni bir birincil 10 listesi görecek. Netflix, lider tablosunun dünya genelinde 93 ülkede 208 milyon müşterisinin ne izlediğini yansıtacak şekilde günlük olarak güncelleneceğini söyledi. İzleyiciler, Apple TV’yi engelleyerek, çocuklar belli başlı sayfasındaki birincil 10’a veya cihazlar aralarında menü çubuğundaki “Yeni ve Popüler” bölümünden erişebilir.

Ebeveynlerin çocuklarının ne izlediğini peşine düşüp takip etmelerine yardım etmek için Netflix hem, tematik tercihleri ​​(bilim ya da dostluk programları gibi) dahil almak üzere çocukların izleme alışkanlıklarına dayalı önerilerle ve yayıncının ebeveyn kontrolleriyle ilgili ipuçlarıyla dolu iki haftada bir e-posta bülteni gönderiyor. Bu, 16 Temmuz’dan itibaren çocuk profili yaratıcı ebeveynlerin gelen kutusuna düşecek.

Bu özellikler, yayın yapan rakiplerinin sert rekabeti aleyhinde Netflix’in çocuk içeriklerini artırmasıyla geliyor. Salı günü şirket, Universal’ın animasyon filmi listesi için ABD lisans anlaşmasını uzatarak, ona Minions: The Rise of Gru gibi Illumination ve Dreamworks filmlerine erişim hakkı verdi. Buna ilave olarak Bloomberg, yayıncının popüler YouTube mülkleri CoComelon, Blippi ve Little Baby Bum’a dayanan yeni şovlar için Moonbug Entertainment ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Netflix’in son zamanlardaki yüksek profilli çocuk yayınları arasında, Michelle Obama’nın oynadığı Waffles + Mochi adlı bir yemek yemek pişirme programı ve Lord ve Miller’ın yapımcılığını üstlendiği The Mitchells vs the Machines adlı animasyon filmi yer alıyor. Geçmişte akıntı hizmeti, ailelerin geri gelmesini temin etmek için mektep öncesi çocuklara yönelik etkileşimli şovlar, IP satın almaları ve diziler kullanıyordu.

Müsabaka, aboneleri çekmek için çocuklara karşın içeriklere de el attı. Bu yılın başlarında, HBO Max, bir dizi yeni Cartoon Network şovu sipariş etti ve arduvazını 300 saatlik orijinal çocuklara ve 3.000 saatlik kütüphane programına çıkardı. bu vesileyle Disney, Pixar’a özel yapımlar ve Luca ve Monsters at Work gibi ast ürünlerle birlikte fazla sevilen aile klasiklerinden oluşan kasasını Disney+’a yükledi. Paramount+ hem Nickelodeon serisine eklemek için Fairly OddParents canlı aksiyon baştan başlatmasını da duyurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*