North Face, şimdiye kadarki en nefes alabilen su geçirmez giysisini takdim ediyor | Engadget

North Face, şimdiye kadarki en nefes alabilen su geçirmez giysisini takdim ediyor | Engadget

Su geçirmez giysiler sizi kötü hava koşullarından korumak için şahane olsa da birçok ceket, pantolon ve öteki giysiler fazla hacimli ya da rahatsız edici olma eğilimindedir. Bu, The North Face’in mükemmel bildiği bir sorun ve bunu çözeceğine inandığı yeni bir malzeme geliştirdi: Şirketin “en gelişmiş nefes alabilen su geçirmez dış giyim teknolojisi” dediği Futurelight. The North Face’e kadar Futurelight, havanın kumaşta daha kolay hareket etmesini sağlayan ve “her zamankinden daha artı havalandırma” sağlayan tasarımı doğru şimdiye kadarki en konforlu su geçirmez ekipmanıdır. Hem son derece hafif olduğu söylenen giysiler de sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak yaratıldı.Her kıyafet yalnızca güneş enerjisiyle çalışan bir fabrikada üretilmeyecek, bununla birlikte tümü geri dönüştürülmüş malzemelere sahip olacak ve kimyasal tüketimini azaltan bir süreçten geçecek. North Face’in 2019 ceket, eldiven ve çadırlarında başta piyasaya çıktı ve sonra listeye daha pozitif ürünün katılması bekleniyor.

kuzey yüzü

Scott Mellin, dağ sporları Kuzey Face global genel müdürü acilen beklenti olduğunu söyledi> su geçirmez giysiler “şamatacı, gevrek, bunaltıcı ve paketlenemez”, oysa Futurelight ile böyle olmak zorunda olmadığını söyledi. Mellin, “Doğrusu giymek istediğiniz su geçirmez bir tişört, süveter veya hatta bir kot düş edin” diye ekledi. “Bugüne ceketler, çadırlar ve eldivenlerle başlıyoruz, ama olasılıklar sonsuz olabilir.”

The North Face, Futurelight’ın lansmanını kutlamak için Designworks (BMW Group’a ait bir firma) ile bir proje üstünde çalıştı. CES 2019 katılımcılarının teknolojinin nasıl ortaya çıktığını deneyimlemesini sağlayacak sanal hakikat deneyimi. Burada, Las Vegas’taysanız, 8 Ocak’tan itibaren kendiniz kontrol edebilirsiniz, aksi takdirde dünyanın dört bir yandaki TNF mağazalarında bedenen deneyebilmeniz fazla uzun sürmez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*