North Face’in yüksek teknolojili Futurelight ceketleri sonunda burada | Engadget

North Face'in yüksek teknolojili Futurelight ceketleri sonunda burada | Engadget

The North Face, bu yılın başlarında yeni Futurelight kumaşını tanıttığında, şimdiye kadarki en nefes alabilen su geçirmez ekipmanını yarattığını iddia etti. Havanın kumaşta kolayca hareket etmesine müsade veren kayıtlı bir nanospinning teknolojisi kullanır ve şirkete tarafından “her zamankinden daha pozitif havalandırma” sunar. Keza Futurelight’ın sadece yumuşak, hafif ve rahat değil, aynı zamanda dayanıklı olan su geçirmez giysilere sahip olmasını muhtemel kıldığını da belirtti.

The North Face’in Futurelight ile başarmaya çalıştığını bir perspektife oturtmak icabında, Yalnızca hemen dolabınızda olabilecek mevcut su geçirmez ceketleri düşünmeniz gerekiyor. Öyle çok su geçirmez donanım hacimli, boğucu, gevrek ve paketlenmesi basit yok ve The North Face’in Futurelight ile bunu düzelttiğine inandığı şey bu.

Geçenlerde bu Futurelight ceketlerinden birini denemeliyim, ve gerçekte epeyce gizli olduklarını doğrudan söyleyebilirim. Daha spesifik olarak, uzun koşular ve yoğun patikalar için planlanmış Flight Serisinden bir ceketti. Giydiğimde ilk fark ettiğim şey ne değin hafif olduğu; kalın bir yağmurluktan çok ince bir rüzgarlık gibi hissettiriyor – ve bu fantastik çünkü koşarken veya yürüyüş yaparken üzerinizde ne değin az tartma varsa pek iyi. North Face hem, sırasıyla dağlık arazi yürüyüşleri ve alp koşulları için planlanmış biraz daha ağır Steep ve Summit Serisine sahiptir.

Kuzey Face son bez teknoloji acayip bir diğer yönü de sürdürülebilirliği dikkate alarak geliştirdik olmasıdır. Şirket, her Futurelight giysisinin güneş enerjisiyle çalışan bir fabrikada üretileceğini ve geri dönüştürülmüş malzemelerden üretileceğini ve kimyasal tüketimini azaltan bir süreçten geçeceğini söyledi. Diğer bir deyişle, yalnızca su geçirmez, hafif ve sıcacık olmakla kalmaz, bununla beraber çevre için de iyidirler. (ya da en azından öteki sentetik kumaşlar dek kötü yok.)

The North Face, Futurelight’ın lansmanını hatırasına yapmak için New York’ta detaylı bir sanat enstalasyonu yaptı. İçinde, “SU GEÇİRMEZ DİŞLİ SİZİN İÇİNDE VE DIŞINDA KURU TUTTUYSA NE?” gibi ince bir şekilde gizlenmiş pazarlama mesajlarının altında yüzen yeni yüksek teknoloji ceketlerini görebiliyordunuz. ve “NEFES ALABİLİRLİK BAŞARI OLARAK NE OLURSA?” Keza karla çizgili dağların ve öteki açık hava sahnelerinin görüntülerini gösteren dev bir üçgen vardı. Natürel ama, bunların tümü The North Face’in meşhur olduğu şeyle alakalıydı: maceracı halk için kıyafet yapmak.

The North Face’in Futurelight ceket koleksiyonu, Flight Series erkek ceketleri ile birlikte derhal sitesinde mevcut. şahane bir 280 dolar. Ve nihayetinde The North Face, teknolojiyi çadırlar, eldivenler ve daha fazlası dahil olmak üzere başka donanımlara da koymayı planlıyor.

%Breakout-22641% %Breakout-07039 %Breakout-60409

The North Face, 1994’te piyasaya sürülen Himalayan Suit gibi klasikleri de sergiledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*