Peloton, ekipman güvenliği konusunda federal soruşturmalarla karşı karşıya olduğunu söyledi | Engadget

Peloton, ekipman güvenliği konusunda federal soruşturmalarla karşı karşıya olduğunu söyledi | Engadget

Peloton’un öyle de aydınlık olmayan haberleri, güçsüz finansal durumuyla sınırlı değil. ABC News’in bildirdiği gibi, Peloton, fitness ekipmanı yaralanmalarının bildirilmesiyle ilgili birçok federal soruşturmayı ortaya çıkardı. Ayrıca Hak Bakanlığı hem de Milli Emniyet, çalışma donanımı üreticisini yaralanma bildirimleriyle ilgili belgeler ve diğer veriler için mahkemeye davet ederken, SEC bu yaralanmalarla ilgili ulus açıklamalarını araştırıyor.

Haberler, Sırt için çekişmeli bir geri çağırmayı peşine düşüp takip ediyor. ve Tread+ Mayıs’ta. Peloton, Alıcı Ürün Güvenliği Komisyonu ile bu konuda mücadele etmesine rağmen takriben 125 bin koşu bandı geri çağırdı – şirket, insanların talimatları takip ettiği sürece ekipmanlarının kullanımının tehlikesiz olduğu konusunda ısrar ederken, yetkililer önlemlerin bir çocuğun ölümünü önleyeceğine ikna olmadılar ve en düşük 29 yaralanma. Firma sonunda pes etti ve hemen ekipman ve yazılım güncellemeleriyle daha güvenli bir Tread sunuyor.

Soruşturmaların hiçbirinin Peloton’un davranışına yönelik baskılara yol açacağının garantisi yok. gerçi, şirkete harekete geçmesi için baskı yapıyorlar ve Peloton, işaretleme satışlarını artmak için fiyat indirimlerine yöneldiğinde derhal geliyorlar. Diğer bir deyişle koşul vahim ve yakın gelecekte düzelmeyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*