Pinterest tüm zayıflama reklamlarını yasaklıyor | Engadget

Pinterest tüm zayıflama reklamlarını yasaklıyor | Engadget

Pinterest, bugün yürürlüğe girecek olan kilo verme reklamlarını en ince ayrıntısına kadar yasakladığını duyurdu. Politika, kilo verme ya da iştah kesici haplar ve takviyeler, liposuction ve yağ yakma prosedürleri ve vücut utandırma için reklamları yasaklayan önceki kuralların üstüne inşa edilmiştir.

Bundan Böyle herhangi bir kilo kaybı içeren reklamlara genel bir yasaklanmış getirildi. dil veya resimler ve Vücut Kitle İndeksi (BMI) ya da aynı indekslere atıfta bulunanlar. Beden tiplerini kötüleyen veya idealize eden dil ve görseller gibi kilo verme veya zayıflama ürünleriyle ilgili referanslar yasaktır. Ayrıca, giyilen veya cilde uygulanan bir şeyle kilo vermeyi sağladığını iddia eden ürünlerin reklamlarını bundan böyle görmeyeceksiniz.

Fitness ürünleri ve hizmetleri ile sağlıklı alışkanlıkları ve hayat tarzlarını tanıtan reklamlar, hala açığız. Fakat, kilo vermeye odaklananların hiçbiri onaylanmayacaktır.

Pinterest, Ulusal Yeme Bozuklukları Derneği’nin desteğiyle güncellenen politikayı geliştirdi. Örgüt, Mart ayında, önceki 12 ay içinde destek hattı çağrılarında yüzde 41’lik bir çoğalma gördüğünü ve çalışmaların COVID-19 pandemisinin yeme bozukluğu olan birçok insan üstünde kayda değer bir etkisi olduğunu öne sürdüğünü söyledi. Birisi Pinterest’te yeme bozukluklarıyla ilgili içerik aradığında, şirket bu kişiyi onlara faydalı kaynaklar karşılamak için NEDA’ya yönlendirir.

Şirket, topluluğunun ceset tarafsızlığını benimsediğini ve bu terimi arayanlarla birlikte, ve “dinç zihniyet”, “cisim utandırmayı durdur” ve “vücut kabulü” ile ilgili alıntılar, geçen sene veya öylesine manâlı ölçüde arttı. Pinterest, “vücutlarıyla olan ilişkisini bitmiş hayal edenleri kanıtlamak için” Bugün Sekmesinde içerik oluşturucuların ilgili pinlerini öne çıkaracak.

Pinterest, bütün kilo verme reklamlarını yasaklayan birincil büyük platform olduğunu söylüyor ve diğerlerini de bunu yapmaya özendirme ediyor. aynı. Instagram ve Facebook, diyet ürünleri için reklamları kısıtladı. Instagram ayrıca yeme bozukluğuyla ilgili terimler arayan kullanıcıları NEDA kaynaklarına yönlendirir. Geçen sene TikTok, kilo verme takviyeleri için reklamları ve “zararlı ya da olumsuz bir cisim imajını özendirme eden” reklamları yasakladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*