PS5 için 4K’da ‘Alan Wake’e ilk bakışınız | Engadget

PS5 için 4K'da 'Alan Wake'e ilk bakışınız | Engadget

Alan Wake 5 Ekim’de geri dönüyor ve eşini 4K’da bulmasına destek edebileceksiniz. Remedy Entertainment, birkaç gün önce sevilen hikaye odaklı dehşet oyununun her yerde düzenlenmiş bir versiyonunu yayınladığını duyurdu. Şimdi ise geliştirilmiş karakter modelleri ve daha zengin çevresel detaylarla oyunun 4K versiyonunun birincil fragmanını yayınladı. Wake’in karanlıkta dışarı çıkmaması ve ışıkta kalmaması için bir dikkat yazdığını, bir kabusta uyandığını ve acayip şeylerin olduğu bir kasabada karısını aradığını gösteriyor… sanki yerliler mucizevi bir şey kadar ele geçiriliyormuş gibi.

PS5 sürümü oyun 4K’da 60 fps’de çalışır. PS 4 Pro’da iki moddan birinde çalışabilir: 60 fps’de Performans veya 30 fps 4K’da Kalite. Bu Vesileyle, PS4 sürümü 30 fps ile sınırlandırılmıştır. Oyundaki her silahın DualSense denetleyicisinin uyarlanabilir tetikleyicisi için bambaşka geri bildirimleri vardır ve her bölüm ve tayin için Faaliyet kartları vardır.

Remedy Kreatif Direktörü Sam Lake, PlayStation blogundaki yazısında, ekibin sadece indirimli sahneleri ve çevrede görebileceğiniz en büyük şeyleri yok, bir sürü bireysel öğeyi rötuşladığını söyledi. Oyunun kullanıcı arayüzü için aksesuarlar, dokular, ses efekti dosyaları ve sanatı rötuşladılar.

Bölge Wake’in yeniden düzenlenmiş sürümü, temel oyunu ve orijinal olarak DLC olarak piyasaya sürülen genişletmeler olan The Signal ve The Writer’ı içerir. Bu, PlayStation’da ilk önce piyasaya sürülecek, oysa Epic Games Store, Xbox Series X/S ve Xbox One’a da geliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*