Renault’nun Megane E-Tech Electric’i kurtarma görevlilerinin akü yangınlarını daha hızlı söndürmesine yardımcı olabilir | Engadget

Renault'nun Megane E-Tech Electric'i kurtarma görevlilerinin akü yangınlarını daha hızlı söndürmesine yardımcı olabilir | Engadget

Renault, Pazartesi günü IAA Münih Motor Show’da Megane E-Tech Electric’i tanıttı. Teknik özellikler yeterince iyi görünse de, bu elektrikli aracın en işaret yönü güvenlik işlevleridir.

İtfaiyeci Erişimi özelliği, Renault Grubu ile Fransız itfaiyeciler arasındaki uzun süredir sürekli bir ortaklıktan kaynaklanmaktadır. on sene. KONUT, kurtarma ekipleri için aküye özel erişim içerir. Renault, bunun birincil müdahale ekiplerinin birçok KONUT pil alevi için bir ila üç saat aralarında olan bir pil yangınını beş dakika içinde söndürmesine müsade verebileceğini iddia ediyor. Keza arkadaki sıranın aşağı kurtarma ekiplerinin pili çıkarmasını sağlayan bir anahtar var.

Ayrıca Renault ön cama bir QR kodu yerleştirdi. Buradaki hafıza, kurtarma ekiplerinin aracın yapısıyla ilgili ayrıntıları bakmak için kodu tarayabilmesidir. Akünün ve hava yastıklarının yerlerinin yanı sıra araca nereden kesmenin güvenli olduğu hakkında veri edinebilirler. Renault, bu bilgilerin kazazedeyi kurtarmaya çalışırken birincil müdahale ekiplerinin 15 dakikaya değin tasarruf etmesine tezgâhtar olabileceğini ve bunun da hayat kurtarmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

#IAA21 | Yepyeni Megane E-TECH %100 elektrikli ürünümüzle geleceğe güzel geldiniz:
✔️”Made in ElectriCity”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*