‘Roblox’, cinsel materyallere erişimi sınırlamaya yardımcı olmak için içerik derecelendirmelerini kullanacak | Engadget

'Roblox', cinsel materyallere erişimi sınırlamaya yardımcı olmak için içerik derecelendirmelerini kullanacak | Engadget

Roblox’un yaratıcıları, cinsel materyalleri genç oyuncuların gözlerinden ve kulaklarından uzak yetişmek için ekstra adımlar atıyor. Roblox Corporation’ın güven ve güvenliği Başkan Yardımcısı Remy Malan, Wall Street Journal’a şirketin, ebeveynlerin çocukların platformda oynayabilecekleri oyunları sınırlamalarına yardımcı olmak için Roblox için içerik derecelendirmeleri geliştirdiğini söyledi. Bu size, şirketin çocukları yaşlarına yerinde olduğunu düşündüğü küratörlü oyunlarla kısıtladığı mevcut yaklaşımdan daha fazla yoklama sağlayacaktır.

Malan, sınıflandırma sisteminin ne süre ortaya çıkacağını söylemedi, ancak yaptı. ebeveyn denetimlerini bulmanın ve kullanmanın daha basit olacağını da ekleyin.

Bu uğraş, cinsel içeriğin Roblox’ta önemli bir yere sahip olduğunun ve bunun görsel bir hareket görmekten ya da müstehcen konuşmalar duymaktan potansiyel olarak daha güvenli olmayan olduğunun kabulüdür. Seks temalı oyunlara katılanların çoğu yalnızca bir çıkış yolu ararken, yanıltıcı veya kötü niyetli oyuncularla rastlama şansı vardır. Derecelendirmeler, ebeveynlere, çocukları hazır olana dek belirtilen içeriğe erişimi sınırlandırmada muavin olabilir.

Bu uğraş, ebeveyn denetimlerinin sadece görünür ve akla uygun düzeyde dinç olduklarında yardımcı olduğunun da bir göstergesidir. Ne de olsa yetişkinler farkında olmadıkları araçları kullanmayacaklar. Bu, jurnal kullanıcıların yarısından fazlasının 13 yaşından ufak olduğu Roblox için özellikle önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*