Sahte Walmart basın açıklaması litecoin’in fiyatının yüzde 20 yükselmesine neden oldu | Engadget

Sahte Walmart basın açıklaması litecoin'in fiyatının yüzde 20 yükselmesine neden oldu | Engadget

Aksini bahis eden sahte bir basın açıklamasına rağmen, Walmart yakın zamanda ödemeler için Litecoin kabul etmeyecek. Sahte sürüm, kripto para biriminin fiyatının geri düşmeden önce kısa bir süreliğine yüzde 20 artmasına neden oldu.

Basın açıklaması, sonra sahte duyuruyu geri çeken ve bir bildirim yayınlayan haber yayma ağı GlobeNewswire’da yayınlandı. göz ardı etmek. Bir Walmart sözcüsü CNBC’ye basın bülteninin sahte olduğunu ve şirketin GlobeNewswire’a birincil etapta nasıl dağıtıldığını sorduğunu söyledi.

Walmart duyuruyu kendi web sitesinde yayınlamadı ve basın bülteninde bir e-posta listelendi. çalışmayan bir web sitesi ile adres. Engadget yorum yerine getirmek için Walmart ve GlobeNewswire sahibi Intrado ile iletişime geçti.

Sahte basın bültenini gönderen kişinin litecoin ile şişkin bir kripto para cüzdanı varsa, mutlak bir canice işlemiş olabilir. Hiç belirsizlik değil fakat, bir kripto para biriminin fiyatını şişirmenin yaratıcı bir yoluydu, ama ola ki de en zekice hafıza değildi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir soruşturma isteyebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*