Satın alabileceğiniz en iyi Chromebook’lar | Engadget

Satın alabileceğiniz en iyi Chromebook'lar | Engadget

Chromebook’lar ucuz ve sınırlı olmalarıyla ün kazandı, ancak bu bir süredir dürüst yok. Yıllardan Beri süren yazılım güncellemelerinin ve daha zinde ve daha iyi yapılandırılmış Chromebook’lar yapan dizüstü bilgisayar üreticilerinin birleşimi, jurnal sürücüler kadar iyi çalışan bir ton iyi Chrome OS makinesi olduğu anlamına kazanç. Tabii ancak, piyasada patavatsız sayıda Chromebook var, böylece doğru olanı seçmek yapmaktan daha basit. Neyse ancak, bu noktada neyi arayacağımızı ve nelerden kaçınacağımızı kavramak için yeterince denedim.

Chrome OS nedir ve neden Windows üstünde kullanayım?

Bu muhtemelen Chromebook’larla ilgili bir numaralı soru. Piyasada çok sayıda ucuz Windows dizüstü bilgisayar var, o halde niçin Chrome OS ile uğraşasınız fakat? Sorduğuna sevindim. Benim için Chrome OS’nin kolay ve temiz yapısı büyük bir satış noktası. Bilmiyorsanız, Google’ın Chrome tarayıcısını esas alır; bu, çalıştırabileceğiniz programların çoğunun web tabanlı olduğu anlamına kazanç.

Mesela, bir video düzenleyici veya yazılım geliştiriciyseniz, lokal yazılımı yükleyememek bir uzlaşma kırıcı olabilir. Oysa çalışmalarının büyük çoğunluğunu bir tarayıcıda yapan birçok insan da var. Bir tahlil için fotoğrafları düzenlemem gerekmiyorsa, bütün işimi bir Chromebook’ta yapabilirim. Google, Chromebook’lardaki Android uygulamaları için de takviye ekledi, bu da mevcut yazılım miktarını büyük ölçüde genişletiyor. Kalite büyük ölçüde değişir, ama bu, bir Chromebook ile sadece web tabanlı uygulamaların ötesinde daha fazlasını yapabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, Netflix uygulamasını yükleyebilir ve videoları çevrimdışı izlemek üzere kaydedebilirsiniz; Microsoft’un Office paketi ve Adobe Lightroom gibi diğer Android uygulamaları şaşırtıcı derecede yeteneklidir. Android uygulamaları ve web uygulamalarındaki genel iyileştirme arasında, Chromebook’lar sadece bir tarayıcıdan daha fazlasıdır.

Chromebook’lar neleri iyi yapar ve bunlardan ne zaman kaçınmalısınız?

Basitçe söylemek gerekirse, herhangi bir şey web tabanlı.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Fotoğraflar, Dokümanlar, Gmail, Drive, Keep vb. Google hizmetleriyle de iyi çalışırlar. Evet, Chrome çalıştırabilen herhangi bir bilgisayar da bunu yapabilir, ancak Chrome OS’nin hafif yapısı, onu sağduyu ve kararlı bir platform haline getirir.

Daha önce de belirttiğim gibi, Chrome OS Android uygulamalarını çalıştırabilir, yani Bir Android kullanıcısıysanız, platformlar arasında hoş bağlar bulacaksınız. Telefonunuzda yer alan uygulamaların çoğunu bir Chromebook’ta alabilir ve aralarındaki bilgileri senkronize halde tutabilirsiniz. Ayrıca bir takım Android telefonları Chromebook’unuz için bir emniyet anahtarı olarak kullanabilir ya da dizüstü bilgisayarınızı anında mobil data kullanacak şekilde bağlayabilirsiniz.

Nathan Ingraham / Engadget

Google, güvenliği Chromebook’lar için manâlı bir farklılaştırıcı olarak göstermeye devam ediyor ve kendimce bu elbette dikkate alınması gereken bir etken. İlk savunma hattı otomatik güncellemelerdir. Chrome OS güncellemeleri arkadaki planda süratli bir şekilde indirilir ve en son sürümü atfetmek için süratli bir yeniden başlatma yeterlidir.

Son olarak, Chrome OS, bir cihaz her başlatıldığında çalışan Doğrulanmış Önyükleme adlı bir kendi kendine kontrole sahiptir. Bütün bunların ötesinde, bir Chromebook’a çoğunlukla geleneksel uygulamaları yükleyememeniz gerçeği, fena niyetli şahısların sisteme erişmesinin fazla daha eksik yolu olduğu anlamına gelir.

Bunlardan ne vakit kaçınılacağına gelince, yanıt basittir: Windows ya da Mac için belirtilmiş bir lokal uygulamaya büyük ölçüde güveniyorsanız, benzer seçeneği bir Chromebook’ta bulamazsınız. Bu en fazla resim ve video düzenleme gibi alanlarda geçerlidir, oysa hukuk ya da finans gibi alanlarda da geçerli olabilir. Pek fazla işletme Google’ın G Suite yazılımıyla çalışıyor, oysa daha fazlasının bir Chromebook’un uymayabileceği belirtilmiş gereksinimleri var. Bir iPhone kullanıcısıysanız, iPhone’un bir iPad ya da Mac ile kolayca entegre olma şeklini de kaçıracaksınız. Benim için en büyük dezavantaj, bir Chromebook’ta iMessage’a erişememek.

Son olarak, yerel Chrome OS’de kayda değer bir oyun olmadığından oyun neredeyse iyice açılış ​​seviyesinde değildir. Android oyunlarını Google Play Store’dan yükleyebilirsiniz, oysa çoğu insanın dizüstü bilgisayarda oyun oynamak istediğinde düşündüğü şey bu değildir. aynı zamanda, Google’ın oyun akışı hizmeti Stadia, uzun süredir devamlı bu sorunu değiştirdi.

Bir Windows bilgisayarda yerel oyunlar çalıştırmak değin iyi değil, ancak ortaya çıkabilecek geç kalma sorunları çoğunlukla Chrome OS’de değil, Stadia’nın kendisinde ortaya çıkıyor. Lenovo Flex 5 Chromebook

Bir Chromebook için en önemli özellikler nelerdir?

Chrome OS oldukça hafiftir ve donanım genel olarak iyi çalışır , böylece aranacak en kayda değer şey işlemci gücü veya depolama alanı olmayabilir. bununla birlikte, ideal olarak sekizinci tür veya daha yeni bir M3 veya i3 olan nispeten yeni bir Intel işlemciye sahip bir Chromebook almanızı öneririm. Lenovo’nun Chromebook Duet 2’si 1 arada, MediaTek işlemcisinde şaşırtıcı derecede iyi çalışmasına karşın, denediğim Intel olmayan Chromebook’ların çoğu performans göstermedi.

RAM’a gelince, çoğu için 4 GB tatmin edici paranız varsa, yatırımınızı geleceğe aranje etmek istiyorsanız veya ciddi bir sekme bağımlısıysanız, 8 GB daha iyi bir maksat olsa da. Depolama alanı, fazla artı masraf yapmanız gerekmeyen bir diğer yerdir; 64 GB adeta herkes için tatmin edici olacaktır.

Fakat buna değerinde, Chrome OS kullanırken lokal depolama alanımın tükenebileceğini hiç hissetmedim.

Klavye ve ekran kalitesi gibi şeyler, tartışmasız, salt teknik özelliklerden daha önemlidir. İyi haber şu oysa, tüm gün yazmaktan çekinmeyeceğiniz epeyce iyi ekranlara ve klavyelere sahip daha ucuz Chromebook’lar bulabilirsiniz. Çoğu ucuz Chromebook hala ufak, düşük çözünürlüklü ekranlarla geliyor, ancak bu noktada 1080p’den daha düşük bir şeyle yetinmek için hiçbir neden yok. (Son derece taşınabilir, 11 inçlik bir Chromebook arıyorsanız, muhtemelen daha azıyla yetinmek zorunda kalacaksınız.) Açık Konuşmak Gerekirse, klavye kalitesi biraz daha özneldir, oysa hissi bir parçaya razı olmamalısınız. çöp.

Google’ın Chromebook’lar için bir Otomatik Güncelleme politikası vardır ve bu bir nitelik olmasa da, satın almadan önce denetleme etmeye değer. Temel olarak, Chromebook’lar, çıkış tarihinden itibaren yaklaşık altı yıl baştan başa otomatik olarak düzenli yazılım güncellemeleri alır (oysa bu, cihazdan cihaza değişebilir). Bu takviye sayfası, şimdiye kadarki az kalsın her Chromebook için Otomatik Güncelleme son yararlanma tarihini listeler, oysa iyi bir kaide, desteğinizi en üst düzeye dışlamak için alabileceğiniz en yeni makineyi satın almaktır.

Ne kadar harcamalıyım?

Hal böyle olunca fiyatlar son yıllarda azıcık arttı. Bu noktada, sağlam bir jurnal sürücü istiyorsanız en az 400 dolar harcamayı beklemelisiniz. Hala koltuk makineleri veya ikincil cihazlar olarak uygun olabilecek çoğu bütçe seçeneği var, fakat tüm gün çalışan dizüstü bilgisayarınız olabilecek bir Chromebook istiyorsanız, harcamayı bekleyebileceğiniz en düşük tutar 400 ABD dolarıdır.

Keza 1.000 ABD Dolarına yaklaşan, hatta onu aşan fazla sayıda premium Chromebook var, ancak böylece artı masraf yapmanızı önermiyorum. genel olarak, bu size daha nitelikli malzemelerin yanı sıra daha enerjik dahili parçalar ve ekstra depolama alanı ile daha iyi tasarım kalitesi sağlar. Kuşkusuz ara sıra marka adı için de para ödüyorsunuz. Oysa, daha önce asıl hatlarıyla belirttiğim özellikler genel olarak yeterlidir.

hemen, doğrusu bu değin pahalıya mülk olan çok artı Chromebook değil. Google’ın Pixelbook Go’su 999 $ ve 1.399 $’lık konfigürasyonlarda kazanç, fakat daha yerinde fiyatlı 650 $ ve 850 $’lık seçenekler yaklaşık olarak herkes için iyi olacaktır. Samsung, 2020’de 1.000 dolarlık Galaxy Chromebook’u piyasaya sürdü; bu lüks aygıt hemen hemen her şeyi doğru yapıyor fakat dehşet bir batarya ömrüne sahip. Samsung bu hatadan tez ders çıkardı ve şimdi Galaxy Chromebook 2’yi daha mütevazı özelliklere, oysa çok daha iyi batarya ömrüne çok daha uygun bir fiyata sunuyor (bu dizüstü bilgisayarda sonra).

Tüm temel bilgileri doğru alıyor: 13 inç 1080p dokunmatik ekran parlak, fakat aracısız olarak güneş ışığındaki yansımalar sebebiyle görülmesi birazcık şiddet. 10. tür Intel Core i3 işlemciyle çalışıyor, sekiz saatlik batarya ömrü sağlam ve arkadan aydınlatmalı klavye, Chromebook ya da başka bir dizüstü bilgisayarda son zamanlarda kullandığım en iyi klavyelerden biri. Flex 5 derhal bir yaşın biraz üstünde, fakat hala iyi durumda ve birincil piyasaya sürüldüğü zamandan bile daha ucuz. Artık Amazon’da uyumlu olarak 400 doların aşağı bir fiyata bulunabilir. (Bu yazı itibariyle fiyatı 329 ABD dolarıdır.) Bu kapasiteye sahip bir Chromebook için mucizevi bir layık.

Doğal olarak, Lenovo bu fiyatı yakalamak için birkaç adım attı. En önemlisi, sadece 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahiptir. Normalde hiç kimsenin bu özelliklere sahip bir bilgisayar satın almasını önermem ama Chrome OS lokal depolamaya çok daha az bağımlıdır. Fazla sayıda film depolamayı veya fazla farklı alanlara yönlendirilmiş Android uygulamaları yüklemeyi planlamıyorsanız, orta düzeyde gelişmiş başvuru için 64 GB yeterlidir. Yükseltilemez 4GB RAM konusunda endişeliydim, oysa testlerim IdeaPad Flex 5’in pek fazla sekmeyi ve diğer uygulamaları çok pozitif sorun yaşamadan çalıştırabildiğini gösterdi. İşleri fazla zorlarsanız, yakın zamanda görüntülemediyseniz sekmelerin yenilenmesini beklemeniz gerekir, ama başkaca bu, bilhassa fiyat için sağlam bir performans sergiliyor.

Diğer şeyler IdeaPad Flex 5’in avantajı ayrıca USB-C ayrıca de USB-A bağlantı noktalarına ve 360 ​​derecelik dönüştürülebilir menteşeye sahip olmasıdır.

3 pound ve 0,66 inç kalınlığında, piyasadaki en hafif veya en ince seçenek yok, ama bu özellikler de fiyatı göz önüne alındığında adamakıllı akla yatkın.

Sonuçta, Ideapad Flex 5 büyük bir ekseriyet için tatlı noktaya ulaşıyor. Bu fiyat noktasında bulunması epeyce nadir görülen bir kalite ve performans düzeyi sunan potansiyel Chromebook alıcılarının oranı. bununla beraber, bu dizüstü bilgisayarın bir yılı aşkın süredir piyasada olmadığı göz önüne alındığında, Lenovo’nun sunduğu olası değiştirmelerin yanı sıra öteki üreticilerin piyasaya sürdüğü karşılaştırılabilir seçeneklere de uyarı ediyoruz.

Amazon’dan Lenovo Flex 5 Chromebook satın alın – 430 $

Yükseltme seçenekleri: Samsung Galaxy Chromebook 2, Acer Chromebook Spin 713

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fs.yimg .comEngadget

Daha fazla güce, daha iyi tasarıma ve daha yüksek fiyatlara sahip Premium Chromebook’lar son yıllarda yaygınlaştı. Çok Iyi fakat esas Lenovo Flex 5’in üstüne çıkmak istiyorsanız, dikkate almaya bedel iki yeni seçenek var: Samsung’un Galaxy Chromebook 2’si ve Acer’ın Chromebook Spin 713’ü.

Galaxy Chromebook 2, çoğundan çok daha şık. aydınlık metalik kırmızı kaplamaya ve elverişli Flex 5 ve Chromebook Spin 713’ten çok daha iyi görünen bir tasarıma sahip diğer Chromebook’lar.

Spesifik olarak, 2020 Galaxy Chromebook’un pil ömrü çok kötüydü ve 999 dolara mülk oldu; bu yılki model 549 dolardan başlıyor ve gerçekte şarjsız yedi saat dayanabiliyor. Bu olağanüstü değil, oysa orijinalin sunduğu berbat dört saatten çok daha iyi.

Samsung, Galaxy Chromebook 2’nin fiyatını devirmek için birkaç köşeyi kesti. En göze çarpan olanı, eski modeldeki 4K panelinden altında doğru 1080p 13,3 inç dokunmatik ekran. İyi haber şu fakat, ekran uzun zamandır gördüğüm en iyi 1080p dizüstü bilgisayar ekranları aralarında ve daha düşük çözünürlük batarya ömrüne de yardımcı oluyor. Galaxy Chromebook 2 de öncekinden biraz daha kalın ve ağır fakat gerçi oldukça kompakt.

Son olarak, Galaxy Chromebook 2, Samsung’un Core i5 işlemcisine kıyasla 10. cins Intel Core i3 işlemciye sahip. geçen yıl. Tüm bu değişiklikler, gösterişli olmayan, ama sonuçta nasihat edilmesi fazla daha basit olan bir dizüstü bilgisayar oluşturuyor. Samsung, daha seri bir işlemci ile en ince ve en hafif gövdede en iyi ekrana sahip olmak için zorlamak yerine, daha iyi fiyatlı fakat yine de birinci sınıf bir dizüstü bilgisayar gerçekleştirmek için her şeyi azıcık geriye doğru çekti.

Nathan Ingraham / Engadget

Acer’ın Chromebook Spin 713’ü, karşılaştırıldığında, dıştan o kadar fazla görünmüyor — o kadar çoğundan ayırdetmek için fazla az şeye sahip, tıknaz gri bir levha diğer temel dizüstü bilgisayarlar.

Ancak en acayip olanı, 3:2 en boy oranına sahip 13,5 inç dokunmatik ekran. Bu, onu belgeler ve web sayfaları aralarında dikey olarak kaydırırken 1080p ekranlardan çok daha iyi bir seçenek haline getirir. Daha uzun en yükseklik oranı doğru 2.256 x 1.504 gibi acayip bir çözünürlüğe sahip, ama standart 13,3 inç, 1080p dizüstü bilgisayarınızda bulacağınızdan daha piksel yoğun bir ekran sağlıyor. Uzun lafın kısası: Ekran harika.

Donanımın geri kalanına gelince, 11. nesil Intel Core i5 işlemci çoğu ödev için fazlasıyla tatmin edici güçtür ve klavye ve izleme paneli sağlamdır. daha önce kullandığım en iyisi yok. Aynısı batarya ömrü için de söylenebilir: Spin 713’ü Galaxy Chromebook 2’yi kullanırken aldığım sürenin aynısı altı ila yedi saatim var. Son zamanlarda kullandım.

Deneme ettiğim Spin 713 yapılandırması, Galaxy Chromebook 2 ile aynı, 699 dolara mal oldu. 3:2 ekranın hayranı olduğum için Spin 713’ü (ancak bu keza daha kuvvetli bir işlemciye sahiptir), ama biraz daha şık ve daha iyi bir klavyeye sahip bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız Galaxy Chromebook 2 bir göz atmaya değer.

Geçen yıl, Google’ın Pixelbook Go’su bizim seçimimizdi. en iyi premium model.

Yaşı, eskiyen 8. tür Intel işlemcisi ile birleştiğinde, tavsiye etmeyi zorlaştırıyor. bununla birlikte, hala etrafındaki en ince ve en hafif Chromebook’lardan biri ve hala ona atabileceğim her şeyi hallediyor. Hem son zamanlardaki herhangi bir Chromebook’ta kullandığım en iyi klavyeye sahip. Hâlâ sevilecek fazla şey var, fakat bunun için 650 dolar ya da daha fazlasını harcamayı haklı içeri almamak daha zorlama. Google’ın bu sonbaharda güncellenmiş bir sürümü yayınlayacağını umuyoruz. Samsung Galaxy Chromebook 2’yi 549$’dan başlayan fiyatlarla satın alın Acer Chromebook Spin 713’ü Best Buy’dan satın alın – 629$

Çocuklar için iyi bir seçenek: Acer Chromebook 512

Acer Chromebook 512Acer

Lenovo’nun Flex 5’i çocuğunuz için daha iyi bir 512 seçeneği olacak dek ucuz olabilir. hayatınızdakiler. Ilk Kez, kötüye kullanım için özel olarak üretilmiştir. Askeri derslik (MIL-STD 810G) darbeye dirençli gövdeye ilave olarak klavyeye 330 mL’ye kadar akışkan dökebilirsiniz.

(Bunu fiilen denemediğime dikkat edin.) Klavye, çocukların da anlaması daha güç olan “mekanik olarak sabitlenmiş” tuşlara sahiptir. Klavyeye iyice ne değin su dökebildiğinizden bağımsız olarak, Chromebook 512, bir çocuğun istismarı ile ortalama dizüstü bilgisayarınızdan daha iyi başa çıkmalıdır.

Bu bilgisayar bir sürat canavarı değil, Intel Celeron N4000 yongası birleştirilmiş 4GB RAM ve 32GB depolama ile esas görevler için iyi olmalıdır. 12 inçlik ekran da işaret yok, oysa Acer’ın Chromebook Spin 713’ü ile benzer 3:2 en boy oranına sahip. Bu, 16:9, 11’de alacağınızdan daha artı düşey ekran alanı elde edeceğiniz anlamına geliyor. -inç paneller genelde bu sınıftaki dizüstü bilgisayarlarda bulunur. (Chromebook 512’nin ekran çözünürlüğü 1.366 x 912’dir, oysa 11 inçlik Chromebook’ların birçok 1.366 x 768 panel kullanır.)

neticede, bu oldukça mütevazı bir bilgisayardır, oysa ilkokul çocukları, bir bilgisayardır. biraz suistimal edebilen ve eğitimde iyi desteklenen, kullanımı kolay bir işletim sistemi çalıştıran, tasarıya iyi uymalıdır. Chromebook 512’nin fiyatı aracısız Acer’dan 249,99 ABD doları, oysa bu yazı itibariyle öteki satıcılarda 219,99 ABD doları olacak.

Acer Chromebook 512’yi Best Buy’dan satın alın – 220 ABD doları

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*