Sony, LittleBigPlanet’in PS3 ve Vita sunucularını kalıcı olarak kapatıyor | Engadget

Sony, LittleBigPlanet'in PS3 ve Vita sunucularını kalıcı olarak kapatıyor | Engadget

Sony, “uzatılmış kapalı kalma süresinin” peşinde PlayStation 3 ve PS Vita’daki LittleBigPlanet oyunları için çevrimiçi hizmetleri kalıcı olarak kapattı. böylece, çevrimiçi çok oyunculu ve kalabalık seviyeleri LittleBigPlanet, LittleBigPlanet 2, LittleBigPlanet 3 (PS3’te) ve LittleBigPlanet PS Vita için bundan böyle mevcut değil. gerçi öykü modlarını ve lokal kooperatifi oynayabilirsiniz.

LittleBigPlanet ekibi yaptığı açıklamada, “Bu haberin birçoğunuz için bir hayal kırıklığı olacağından şüphemiz yok,” diye yazdı. “Sonuçta bu, LittleBigPlanet topluluğunu korumanın ve çevrimiçi ortamımızın güvende kalmasını sağlamaya asistan olmanın en iyi yoludur.”

An LittleBigPlanet sunucusunda ve çevrimiçi hizmetlerde güncelleme: pic.twitter.com/vUrvHcZvIs

— Sackboy: A Big Adventure | LittleBigPlanet (@LittleBigPlanet) 13 Eylül 2021

Sony, DDOS saldırıları ve bilgisayar korsanlarının rahatsız edici mesajlar yayınladığı raporlarının arkasında Mayıs ayında LittleBigPlanet’in çevrimiçi hizmetlerini geçici olarak kapattı. PS3 oyunları aynı sunuculardaydı, bu nedenle bir sorun bir oyunu etkilediyse, hepsini etkiledi.

gerçi bu gelişmede gümüş bir astar var. Geliştiriciler, LittleBigPlanet 3’ün PS4 sürümünü güncelledi ve bu oyunun sunucuları yeniden çevrimiçi oldu. Oyuncular, Eurogamer’ın belirttiği gibi, üç PS3 oyununda oluşturulan tüm kullanıcılar da dahil edinmek üzere, bir kez daha 10 milyondan pozitif topluluk düzeyine erişebilir.

İnanılmaz derecede cazibeli platform oyuncuları, MediaMolecule piyasaya çıktığından beri PlayStation’ın esas unsurlarından biri olmuştur. 2008’deki orijinal LittleBigPlanet. Vita oyununda kalabalık seviyelerinin kaybolduğunu ve PS3 sürümlerine tutunanların çevrimiçi hizmetlere erişimini kaybettiğini görmek utanç verici. yine de, tüm kalabalık seviyelerinin diğer yerlerde yaşadığını ve ebediyen ortadan kaybolmadıklarını bakmak güzel.

Fransadaki en son giriş, ast oyun olan Sackboy: A Big Adventure, geçen Kasım ayında PS4 ve PS5’i vurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*