Sony’nin Dolby Atmos ve HDMI 2.1 özellikli HT-A7000 ses çubuğu ön siparişe açıldı | Engadget

Sony'nin Dolby Atmos ve HDMI 2.1 özellikli HT-A7000 ses çubuğu ön siparişe açıldı | Engadget

Sony, Temmuz ayının sonunda en son amiral gemisi soundbar’ını duyurduğundan beri, sabırla şirketin test etmek için HT-A7000’i piyasaya sürmesini bekliyorduk. Bu henüz olmadı, oysa bugünden itibaren ünitenin yanı sıra Sony’nin bununla birlikte duyurduğu destekleyici hoparlörleri Amazon’dan ön sipariş verebilirsiniz.

1300$’lık HT-A7000’i yapan şeyin bir kısmı merak uyandıran, Sony’nin içine yerleştirdiği bütün özelliklerdir. Öne çıkan özellikler arasında Dolby Atmos desteğine ek olarak eARC ve ayrıca 8K ayrıca de 4K/120 Hz geçişli bir HDMI 2.1 bağlantısı bulunur. Ayrıca, sıkıştırılmış sesi kuvvetlendirmek için şirketin DSEE Extreme teknolojisi ile birlikte kazanç. Bir diğer şık nitelik de, hoparlörün kendisini alanınıza tarafından kalibre etmek için kullanabileceği bir dizi yerleşik mikrofondur.

Bugünden itibaren, Sony’nin duyurulan SA-SW5 ve SA-SW3’ü ön sipariş verebilirsiniz. HT-A7000. 700$’lık SW5, 7 inçlik hoparlöre sahip 300 watt’lık bir subwoofer iken, daha yerinde fiyatlı SA-SW3, 400$’a 200 watt’lık bas sağlar. SA-RS3S uydu hoparlörleri de bugün ön siparişe açıldı. Çiftinin fiyatı 350 ABD dolarıdır.

Konut sinema sisteminizi öbür bir yöne sürüklemek istiyorsanız, Sony’nin HT-A9 sistemi diğer bir seçenektir. 1.800 dolar size dört silindirik hoparlör kazandırır, şirket hemen hemen her alana ve düzene ahenk sağlayabileceğinizi söylüyor. Sistem, Dolby Vision’ın yanı sıra eARC çıkışlı ve 8K ve 4K/120 Hz geçişli bir HDMI 2.1 bağlantısına sahip bir kablosuz kontrol kutusuyla birlikte gelir. Hem, şirketin daha düzgün bir ses sahnesi oluşturmalarına ihtimal tanıdığını iddia ettiği Sony’nin Ses Haritalama Teknolojisi ile birlikte gelirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*