‘Splitgate’ içimdeki ‘Quake III Arena’ bağımlısını ortaya çıkardı | Engadget

'Splitgate' içimdeki 'Quake III Arena' bağımlısını ortaya çıkardı | Engadget

Bir keresinde tüm üniversite yazımı Quake 3 Arena oynamaktan başka bir şey yapmadan geçirdim. Eh, hemen hemen hiçbir şey. Gündüzleri bir BT takviye masası drone’suydum, oysa gecelerim ve hafta sonlarım, oyunun raylı tabancasının, roket atlama manevralarının ve becerikli modların inceliklerini öğrenmekle adeta tamamen doluydu (gününüzü bir Threewave maçında mahvettiysem, üzgünüm). Bundan Böyle bir çocuğum, bakmam gereken bir evim ve yetişkin sorumluluklarımla doymuş ebedi bir listem olduğuna göre, tüm bunları arkamda bıraktığımı sanıyordum. Daha Sonra Splitgate oynamaya başladım.

İlk başta, epeyce standart bir ücretsiz çok oyunculu nişancı oyunu gibi görünüyor, tıpatıp on sene önceki kayıp bir Halo klonu gibi. Ancak işin püf noktası, aynı zamanda Portal’dan çekirdek mekaniği de getirmesidir. Bayağı silahlarınızın yanı sıra, birbirinden ne değin uzak olursa olsun kayıtlı alanlarda portallar oluşturabilen bir silahınız da var. Ve yalnızca ışınlanma için de yok. Uzaktaki düşmanları yeğlemek için bu portallar üzerinden eşleri de kullanabilirsiniz.

Bu, çevrimiçi nişancılar dünyasına minik, hatta tuhaf bir ilave gibi görünebilir. Ama pratik olarak, egzersiz şeklini temelden değiştirir.

Ve elbette, diğer yöne de gidiyor. Portalları olan bir düşmana gizli gizli yaklaşabilirseniz, aynısını size de yapabilirler. Hiçbir yer tehlikesiz değildir.

Splitgate’i bağımlılık yapan şey, incelikli karmaşıklığıdır. Pat Diye, haritada yüksek duvarlar, size habersiz düşmanları nişanlamak için bir bakış açısı verebilir. Bir koridorda kovalamaca, birden fazla portal arasında atlarken zahmetsizce çılgına dönebilir. Ve kamp yapan bir bariz nişancıya arkalarına portal atarak gizlice yaklaşabilmek daima memnuniyet edicidir.

Yıllar baştan başa fazla sayıda nişancıyla karşılaştım, ancak Quake 3 kaşıntımı hiçbir vakit bütünüyle kaşımadılar. (belki de yeniden asla pizza yemek yemek ve tüm gün oynamak için çok artı manâsız zamanım olmadığı için). PUBG ve Apex Legend gibi Battle Royale oyunları, 100 oyunculu kocaman haritalarla manzarayı değiştirdi, fakat tekrar tekrar devasa fragfestlerden çok gergin hayatta kalma oyunları gibi hissettim. Oynamaları daha uzun sürer ve bir hata sizi bir maçtan en ince ayrıntısına kadar çıkarabilir. Splitgate oynamaya başlayana kadar, kolay fazla oyunculu atıcıların, aracısız olarak bir dozda adrenalin ve dopamin veren süratli maçların olduğu oyunların günlerini ne değin özlediğimi bilmiyordum. Son birkaç aydır çılgınca popüler olan Splitgate hemen şimdi resmi olarak piyasaya çıkmadı.

Buna yeni kişilik modelleri, daha fazla harita ve bir enfeksiyon oyun modu dahildir. Son birkaç aydır daha önceki betaları oynuyordum, fakat derhal nihayet daha fazla UI cilası ve adamakıllı nefret etmediğim oyuncu modelleri ile eksiksiz bir mahsul gibi görünmeye başladı. Ayrıca, seçkin oyuncular çevrimiçi maçları oynamayı daha az eğlenceli ülkü getirmeden önce bir kısmet vermek için mükemmel bir süre. Resim Kredisi: 1047 Oyunlar

Oynaması ücretsiz bir oyun olduğu için, Splitgate geliştiricisi 1047 Games’i peşine düşüp takip ediyor. Kendinizi düzey atlamak için öğeler, karakterler ve Savaş Biletleri için ödeme yapmanızı sağlayarak çağdaş nişancıların ayak izlerini takip edin. Hepsi kozmetik, lakin kendimi, oyunu oynamaktan fazla hoşgörü aldığım için holografik zırh ve diğer biblolar için onlara birkaç dolar atarken buldum. Eklentilere 20 ABD doları tüketmek, bana onlarca saat keyif veren bir şey için pek da fena görünmüyor.

dims?image_uri=httpsSplitgate’e atlamayı düşünüyorsanız size bir tavsiyem var: Lanet olası portalları sevmeyi öğrenin.Haritada seri hareket etme, portallarınızdan sinsi atışlar yapma ve düşmanlarınıza gizlice teşebbüs hakkında bir oyundur. Cümbür Cemaat için değil, beş dakikalık, çabuk tempolu bazı vefat maçı modunda keyif bulan oyuncular için yaklaşık olarak çok iyi..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*