Spotify, Disney+ ile başlayarak marka sponsorlukları için Release Radar’ı açıyor | Engadget

Spotify, Disney+ ile başlayarak marka sponsorlukları için Release Radar'ı açıyor | Engadget

Release Radar, Spotify’da algoritmik olarak oluşturulmuş en popüler çalma listelerinden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Karışım, sık dinlediğiniz sanatçılardan yeni materyallerden oluşan bir koleksiyonla haftalık olarak güncellenir. Oynatma listesi, bu noktada kullanıcıları beş yıldır döngüde tutuyor ve acilen akıntı hizmeti onu reklamverenlere açıyor.

Bu gerçekte Spotify’ın reklamlar için sunduğu ve markalar için potansiyel sponsorluk fırsatları olarak Discover Weekly ve On Repeat’e katıldığı üçüncü oynatma listesi. Release Radar ile Disney+, Billie Eilish’in Happier Than Ever: A Love Letter To Los Angeles filminin tanıtımını yaparak ABD’de ilk katılan olacak. Spotify, ücretsiz kullanıcıların ses, video ve grafik biçimindeki reklamları görerek onları oynatma listesine yönlendireceğini söylüyor. İçeri girdikten sonradan, oynatma listesi resminde her reklam aralarında (ses ve video) sponsordan gelen mesajlarla birlikte logolar görünecektir. Müzik odaklı reklamların yanı sıra oyun, otomotiv, moda ve teknoloji markalarının yanı sıra telefon servis sağlayıcılarından sponsorluklar da göreceksiniz. Ancak Spotify, fırsatın sadece yukarıda belirtilmiş kategorilere uyanlara değil, tüm şirketlere açık olduğunu açıklıyor. defalarca olduğu gibi, Premium kullanıcılar sponsorlu içeriğin hiçbirini görmez veya duymaz.

Release Radar’ın değişmez bir kitlesi vardır. Oynatma listesi, 2016’daki lansmanından bu yandan dünya çapında 16 milyardan fazla kez yayınlandı. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya dahil olmak üzere farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerdeki Spotify kullanıcıları için birincil üç kişiselleştirilmiş oynatma listesidir. Çoğu dinleyici 18-29 yaşında ve Spotify, Release Radar akışının yüzde 50’den fazlasını grubun oluşturduğunu söylüyor.

ABD’deki ücretsiz kullanıcılar, hemen şimdi görmediyseniz, yakında Release Radar’da Disney+ sponsorluğunu görecekler. Amerika Birleşmiş Devletleri dışarıda reklam destekli katmanda yayınlama yapıyorsanız, sponsorlu mesajlar da sizin için görünür: oynatma listesi, markaların dünya çapında 31 pazarda reklam vermesi için kullanılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*