Steam güncellemesi, indirmeler ve depolama hakkında size daha fazla ayrıntı verir | Engadget

Steam güncellemesi, indirmeler ve depolama hakkında size daha fazla ayrıntı verir | Engadget

Steam, indirmeleri ve depolamayı yönetmeyi, oyunları bir sürücüden diğerine taşımayı ve daha fazlasını kolaylaştıran bir güncelleme yayınladı. Oyun hizmeti, tweaks’in beta sürümünde aylardır mevcut olduğunu ancak sonunda istikrarlı sürüm kanalındaki tüm kullanıcılara ulaştığını duyurdu.

İndirilenler sayfası temizlendi ve hemen indirme durumunun üstünde yükleme ilerlemesini gösteriyor. Bu düzeltme, bir oyunu indirdikten sonra ne zaman oynayabileceğinizi anlamanıza muavin olacaktır. Hem birdenbire artı başlık yüklerken indirmelerin önceliğini sürükleyip bırakarak her yerde sıralayabilirsiniz. Son olarak, epeyce açıklayıcı olmayan “Haberleri Görüntüle” düğmesinin adı Yama Notları olarak değiştirildi, böylece bir güncelleme indirilirken nelerin değiştiğini görebilirsiniz.

Nasıl yapıldığını daha basit görebilmeniz için depolama yöneticisi de yenilendi. örneğin bir oyunu daha az dolu veya daha seri bir sürücüye taşımak istemeniz durumunda çok artı alan kaldı. Keza abes kitaplık klasörlerini kaldırmanıza ve kitaplık klasörlerini salt okunur sürücülere bağlamanıza müsade verir.

Hem Kitaplık, Arkadaş Listesi, Birlikte Uzak Oynatma, Steam Bulutu, Steam VR ve öteki özelliklere minik ince ayarlar ve düzeltmeler ekledi. Yeni sürüm kendini otomatik olarak kurmalıdır (COVID ile ilgili gecikmeleri engeller), ancak durumu menü çubuğundan denetleme edebilirsiniz. Güncellemelerin bütün listesi burada mevcuttur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*